< sekcia Regióny

V jednej žarnovickej spoločnosti v noci kradol neznámy páchateľ

Ilustračné foto Foto: TASR

V rovnakom čase sa neznámy páchateľ vlámal aj do reštaurácie na Námestí Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici. Vylomil viacero dverí a z kancelárie na poschodí ukradol ťažký kovový trezor, v ktorom sa nachádzala finančná hotovosť a stravné lístky.

Žarnovica/Banská Bystrica 12. júla (TASR) - Neznámy páchateľ sa v noci z utorka na stredu (11.7.) vlámal do spoločnosti na Bystrickej ulici v Žarnovici a ukradol tam mobilný telefón a finančnú hotovosť. Spoločnosti spôsobil krádežou škodu takmer 1500 eur.

V rovnakom čase sa neznámy páchateľ vlámal aj do reštaurácie na Námestí Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici. "Vylomil viacero dverí a z kancelárie na poschodí ukradol ťažký kovový trezor, v ktorom sa nachádzala finančná hotovosť a stravné lístky. Majiteľovi reštaurácie spôsobil škodu krádežou vo výške minimálne 6700 eur a škodu poškodením dverí a dreveného schodišťa v doposiaľ nezistenej výške," informovala Mária Faltániová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Na mieste činu polícia zaistila stopy a po páchateľovi intenzívne pátra. Zároveň žiada o pomoc pri vyšetrovaní tejto krádeže aj verejnosť. "V obidvoch prípadoch po páchateľoch pátrame, za uvedené zločiny hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov," dodala hovorkyňa.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.