Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Regióny

Na prievidzkom sídlisku Kopanice pribudol spojovací chodník

Ilustračné foto. Foto: TASR/Ján Siman

Nový chodník, ktorý bude plniť funkciu spojovacieho medzi dvoma existujúcimi chodníkmi na ulici K. Novackého, bol jednou z dlhodobých požiadaviek obyvateľov Kopaníc.

Prievidza 2. júla (TASR) - Samospráva Prievidze investovala finančné prostriedky do troch stavieb na sídlisku Kopanice. V týchto dňoch tam dokončili spojovací chodník na Ulici K. Novackého a rekonštrukciu chodníka na Ceste Vl. Clementisa, kde pribudli i nové parkovacie miesta. Informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Nový chodník, ktorý bude plniť funkciu spojovacieho medzi dvoma existujúcimi chodníkmi na ulici K. Novackého, bol jednou z dlhodobých požiadaviek obyvateľov Kopaníc. "Novovybudovaný spojovací chodník je plynulo napojený na existujúci priechod pre chodcov križujúci miestnu komunikáciu K. Novackého. Jeho vyhotovenie bolo navrhnuté v rozsahu odstránenia vrstvy ornice, nového podkladu a položenej betónovej dlažby. Od zelene je po oboch stranách oddelený parkovými obrubníkmi," priblížil Ďureje.

Ďalšou investíciou v tejto lokalite bola podľa neho rekonštrukcia existujúceho chodníka, ktorý je plynulo napojený na chodník na Ceste Vl. Clementisa a vedie od zástavky mestskej hromadnej dopravy smerom k bytovým domom. "Rekonštrukcia chodníka bola navrhnutá v rozsahu odstránenia betónových obrubníkov po oboch stranách chodníka, výškového vyrovnania a následného zrealizovania nového podkladu a položenia betónovej dlažby," konkretizoval.

V tejto lokalite pribudla okrem chodníka aj spevnená plocha. Práce boli zamerané na rozšírenie existujúcej odstavnej plochy, čím sa vytvorilo sedem kolmých parkovacích miest.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.