Regióny

Dni Bystrej vyvrcholia večer krstom nového amfiteátra

V popoludňajších hodinách je naplánovaná oficiálna časť osláv 455. výročia prvej písomnej zmienky o obci Bystrá, ako aj vyhlásenie výsledkov súťaže o pohár starostu.

Na púti v Ľutine si pripomenú aj 30 rokov povýšenia chrámu na baziliku

Jedna z najväčších pútí gréckokatolíkov na Slovensku je prevažne dvojdňová. Hlavnú liturgiu bude o 18.00 h v Bazilike minor slúžiť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

POZOR KOLÓNY: Od Trnavy do Nitry sú pre prácu cestárov na R1 rady áut

Polícia SR v tejto súvislosti prosí vodičov o trpezlivosť a pozornosť na danom úseku.

Mesto Jelšava má najvyšší podiel Rómov, výrazné problémy s nimi nie sú

K dobrému spolunažívaniu majoritného a minoritného obyvateľstva prispieva aj samotné mesto Jelšava zapájaním minoritného obyvateľstva do kultúrnych podujatí a vytváraním pracovných príležitostí.

Počet chrípkových ochorení sa v Banskobystrickom kraji zdvojnásobil

V aktuálnom 33. kalendárnom týždni evidoval RÚVZ v BBSK celkovo 1160 chorých na ARO, čo reprezentuje prepočítanú chorobnosť 436 osôb na 100.000 obyvateľov.

TRAGÉDIA: Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja slovenskí horolezci

Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu bez známok života. Obaja utrpeli následkom pádu z výšky zranenia nezlučiteľné so životom.

27-ročný motocyklista zomrel pri nehode medzi Levočou a Harichovcami

54-ročný muž z obce Kurimany mal viesť auto od Levoče na Harichovce, pri odbočovaní nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu, ktorý viedol 27-ročný vodič z obce Smižany.

Práce na Landererovom parku v Starom Meste v Bratislave finišujú

Množstvo zelene, drevín a trávnatých plôch má byť pritom oproti pôvodnému stavu niekoľkonásobne vyššie, zmizol tiež asfalt. Pribudli nové lampy, lavičky a smetné koše.

Beh Od Tatier k Dunaju odštartoval, tento rok sa prihlásilo 220 tímov

Trasa behu Od Tatier k Dunaju vedie zväčša po asfaltových cestách druhej a tretej triedy, no beží sa aj cez lesy, horské cesty či cez centrá miest.

Výstavy Memento a Okupácia 1968 predstavia aj fotografie zo Žiliny

Podľa spoluorganizátora výstav Róberta Kaššu uvidia návštevníci fotografie Žilinčanov Josefa Nového, Ivana Kellyho Köhlera a známeho českého hudobníka Jiřího Stivína.

Broomtislava predstaví metlobal, šport inšpirovaný Harry Potterom

Metlobal alebo quidditch, ktorý vznikol pred 12 rokmi v USA, je jediný zmiešaný kontaktný šport na svete. V sedemčlennom tíme hrajú spolu muži aj ženy.

Chátrajúci bývalý hotel Kyjev chcú začať rekonštruovať budúci rok

Developer už začiatkom tohto roka avizoval, že plánuje investíciu vo výške 80 až 100 miliónov eur. V zámeroch sú aj podzemné garáže pre takmer 500 áut.

Gorali v Červenom Kláštore oslávia ich kultúru a tradície

Gorali žijú najmä v severných oblastiach Kysúc, Oravy a Spiša. Typický pre nich je kroj, ľudová hudba a gastronomické špeciality. Napríklad džatky, kuľasa či pirohy.

Cez víkend budú v Šamoríne a V. Mederi dopravné obmedzenia

V Šamoríne uzavrú časť Gazdovského radu. Kruhové objazdy na Veternej a Parkovej ulici budú neprejazdné. Obmedzenia vyznačia dočasným dopravným značením.

VIDEO: Spanilú jazdu centrom Michaloviec absolvovalo 2500 motorkárov

Pripravené boli tiež piate oficiálne majstrovstvá v hode mobilom do diaľky.

Prírodné kúpalisko Jazero nie je vhodné pre citlivú časť populácie

U dospelých zdravých osôb sa aktuálna kvalita vody na kúpanie považuje za prípustnú.

Kandidatúru na starostu Petržalky zvažuje aktivista Miroslav Dragun

Svoje úvahy o kandidovaní odôvodňuje aj tým, že za ostatných desať rokov sa v mestskej časti nič nezmenilo, počnúc zanedbanými chodníkmi cez verejné priestranstvá po nedostatok parkovacích miest. ,aktualizované 

V Rejdovej ušijú kroje aj vďaka príspevku 140.000 eur

Šitiu krojov sa v Rejdovej viac ako 60 rokov venuje Zuzana Dovalovská, ktorá do svojho umenia zasvätí ďalšie zamestnankyne novovzniknutej dielne, celkovo tak vznikne päť pracovných miest.