Regióny

Karlova Ves žiada mesto o verejnú prezentáciu projektu obnovy

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič sa tiež teší, že príde k modernizácii trate, ktorá ráta aj s opravou zdevastovaného podchodu pri zastávke Damborského.

Pred MS v hokeji dostane bratislavská stanica len kozmetické úpravy

Na Hlavnej stanici má podľa ŽSR pribudnúť nové svetelné označenie stanice (hlavný nápis), štyri nové pokladnice v čakárni.

Prešovský kraj pomôže pri probléme s vodou a kanalizáciou v Snine

O finančnom príspevku vo výške 130.000 eur rozhodla vláda SR počas svojho výjazdového rokovania v Snine v stredu (16.1.) v rámci pomoci menej rozvinutého okresu.

Snehovú kalamitu v Oravskej Lesnej a Novoti odstraňuje 86 hasičov

Hasiči pomohli aj obyvateľke Oravskej Lesnej v časti Lehotská, ktorá je vzdialená asi štyri kilometre od hlavnej cesty. Doniesli jej potraviny a potrebné lieky.

Rožňavskí gymnazisti pomohli zachrániť život turistu

V škole organizujú v spolupráci so SČK množstvo aktivít a súťaži, ktoré motivujú a učia žiakov, ako správne poskytnúť prvú pomoc.

Na severe Slovenska pomôže pri kalamite aj 250 dobrovoľných hasičov

Na sever SR pôjdu dva autobusy z Trnavy, dva z Prešova a jeden z Nitry s hasičmi z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky.

Pre výstavbu D4 a R7 pribudne od nedele ďalšie dopravné obmedzenie

Vo večerných hodinách bude v nedeľu uzavretá cesta II/503 Šamorín – Kvetoslavov, kde doprava bude presmerovaná na novovybudovanú obchádzkovú trasu súbežnú s cestou II/503.

Brány Oravského hradu sa v sobotu opäť otvoria

Hrad zatvorili pre silné sneženie v stredu (16.1.). Riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková vtedy informovala, že sa obávajú, aby na návštevníkov nespadol sneh zo striech a neohrozil ich.

P. Pellegrini si v Prešove uctil obete vojny a bombardovania

Udalosti, ktoré počas druhej svetovej vojny zasiahli aj mesto Prešov, mali podľa primátorky Turčanovej veľký dosah na jeho fungovanie a život ľudí v ňom.

Po prechode Slanskými vrchmi položia vence k pamätníku v obci

Zraz účastníkov bude v sále kultúrneho domu v Nižnej Myšli od 7. do 7.30 h, registrácia bežcov potrvá o polhodinu dlhšie. Predpokladaný príchod do obce je o 14. h.

Polícia zadržala v Bardejove štyroch migrantov

Policajti preverujú aj informácie, že nelegálnych migrantov mohlo byť viac.

Výťažok z primátorského punču odovzdal P. Fiabáne Diecéznej charite

Výťažok použijú na vybavenie nocľahárne v Dome charity sv. Vincenta v Žiline, ktorý poskytuje sociálne služby pre ľudí bez domova v rámci nízkoprahového denného centra.

POPLACH V BRATISLAVE: U 28-ročného muža potvrdili osýpky

Ako hygienici dodali, náplňou protiepidemických šetrení a opatrení je zisťovanie kontaktov pacienta, ich eventuálna izolácia a vakcinácia v indikovaných prípadoch.

Na Devínskej Kobyle podľa mesta neprávom vyrúbali zdravé stromy

Lesy SR podľa bratislavskej samosprávy vyrúbal desiatky zdravých stromov s vysokou kultúrnou, biologickou a kultúrnou hodnotou.

Okresný úrad v Čadci odvolal mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu

V okrese Čadca zostáva mimoriadna situácia v meste Čadca a v siedmich obciach. V okrese Liptovský Mikuláš je mimoriadna situácia v deviatich obciach, v okrese Dolný Kubín vo siedmich

Minulý rok bol na Ľubovnianskom hrade veľmi náročný, ale vydarený

Medzi návštevníkmi prevládali Slováci, za nimi nasledujú Poliaci, Česi, rusky hovoriaci turisti a hostia z pobaltských krajín.

Bane žalujú bojnické kúpele, domáhajú sa ochrany dobrej povesti

Poškodiť mali obchodné meno firmy, dobrú povesť aj celkové vnímanie.

Na obete 2. sv. vojny spomínali pri Pamätníku víťazstva na Dargove

Počas druhej svetovej vojny na prelome rokov 1944 a 1945 padlo v regióne viac ako 22.000 prevažne sovietskych vojakov.

Nestraníckym kandidátom ĽSNS do eurovolieb je exsudca M. Radačovský

Ako konštatoval Radačovský, pri rozhodovaní zavážil fakt, že ho oslovilo viac ako 200.000 občanov SR prostredníctvom nimi volených zástupcov a je elementárnou slušnosťou nad takou ponukou uvažovať.

Dva prípady lúpežných prepadnutí čerpacích staníc sú objasnené

Obvinený Kristián Č. mal 26. decembra 2018 okolo 21.30 h vojsť do predajných priestorov čerpacej stanice, kde mal pod hrozbou použitia zbrane požadovať od jej zamestnankýň vydanie finančnej hotovosti.