Regióny

Rodný dom Martina Rázusa ožil spomienkou na jeho odkaz

Séria spomienkových podujatí bude pokračovať vo štvrtok 18. októbra pri spisovateľovom pamätníku na Rázusovom nábreží v Bratislave.,aktualizované 

Slovenskí a českí lesníci si pripomenuli vznik ČSR i výsadbou hája

Súčasťou medzinárodnej konferencie venovanej histórii lesníctva v období spoločného štátu, ale aj súčasnej spolupráci, bola aj výsadba lipového jubilejného hája.

Skupina expertov predstavila možné scenáre vývoja v krajinách V4

Správu vypracovala skupina odborníkov z oblasti vedy, obchodu, médií a politiky. Zamerali sa na krajiny Vyšehradskej štvorky.

Počas kontrolnej akcie zadržali muža, bol na neho európsky zatykač

Litovčan na Mokrohájskej ulici v Bratislave vystúpil z auta a s podozrivým predmetom sa dal na útek.,aktualizované 

Rača priznala kompenzačný príspevok na súkromnú škôlku 15 rodinám

Žiadatelia pritom musia spĺňať podmienky na uznanie kompenzačného príspevku, ktoré schválili poslanci v septembri.

UK dostala od macedónskej veľvyslankyne knižnicu

Katedra slovanských filológií Univerzity Komenského v bude bohatšia o literatúru. Študenti macedónskeho jazyka sa môžu priamo zoznámiť s poéziou, prózou, drámou od macedónskych autorov.

V okrese Trebišov pribúdajú prípady osýpok

Ochorenia na osýpky začali v Trebišovskom okrese pribúdať od začiatku septembra 2018, pričom s veľkou pravdepodobnosťou boli zavlečené z okresu Michalovce.

Exstarostka Lukačoviec sa mala dopustiť sprenevery

Exstarostka mala v období rokov 2004 až 2014 spreneveriť finančnú sumu vo výške 300.000 eur. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Staré Mesto má stavebnú uzáveru pre lokalitu Brnianska - Patrónka

Dôvodom uzávery je spracovávanie územného plánu zóny pre predmetnú lokalitu.

Na Vajnorskej ulici v Bratislave sa zrazili dve autá

Hasiči poskytujú jednej osobe prvú pomoc a na vozidlách vykonávajú protipožiarne opatrenia, informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. ,aktualizované 

V základnej škole na Myjave pribudli včelie úle

Okrem úľov v učebni pribudli aj nové rastliny a hmyzie domčeky, ktoré budú slúžiť na výučbu detí v rámci včelárskeho krúžku.

Sudca poslal do väzby 59-ročného muža za pokus o vraždu

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil zo zločinu vraždy v štádiu pokusu 59-ročného muža z okresu Žilina, ktorý mal bezdôvodne napadnúť 43-ročného muža.

Nitrianski poslanci sa zídu poslednýkrát pred komunálnymi voľbami

Poslanci budú rokovať o návrhu parkovacej politiky mesta, o opatreniach na riešenie problémov s neprispôsobivými občanmi, ale aj o etickom kódexe poslanca.

Druhú najväčšiu škôlku v Dolnom Kubíne rekonštruujú

Súčasťou prác je aj zateplenie hlavnej budovy škôlky, pričom investícia radnice do opráv predstavuje približne 94.000 eur.

Prešov ocenil prácu kuchárov a kuchárok školských zariadení

Tento ročník bol venovaný téme obilnín.

Nitrianska nemocnica chce stavať nový heliport začiatkom budúceho roka

Celkové náklady by mali dosiahnuť sumu 1,4 milióna eur. Výstavba by mala podľa zámeru nemocnice trvať približne rok s predpokladaným termínom začiatku výstavby v apríli 2019.

Návštevníkov na prehliadkach Bojnického zámku privíta i gróf Pálffy

Podujatie Bojnický svetlonos pripravilo pre verejnosť Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice, navštíviť ho bude môcť od 1. do 3. novembra.

Architekti môžu predkladať návrhy na riešenie promenády na Šírave

Promenáda má v blízkej budúcnosti spojiť mólo pri Hoteli Glamour s areálom Thermalparku Šírava. O víťaznom architektonickom riešení rozhodne päťčlenná porota.

Základná umelecká škola v Trenčíne má novú koncertnú sálu

Do novej koncertnej sály s kapacitou 100 divákov sa vchádza hlavným vchodom a diváci už nemusia prekonávať niekoľko poschodí, informovala riaditeľka ZUŠ Eva Kulhánková.