Regióny

Hasiči zasahovali pri požiari záhradného domčeka v Košiciach

Na mieste boli deviati hasiči so štyrmi kusmi techniky.

Pri zostupe zo Zbojníckej chaty skolabovala 50-ročná turistka

Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ju nosidlami a terénnym vozidlom transportovali do Starého Smokovca.

Kostol sv. Petra a Pavla v Holiciach obnovia z dotácií

Cieľom reštaurátorských prác je zabezpečenie známej a doposiaľ prezentovanej výtvarnej výzdoby, zachovanie historických hodnôt a umožnenie verejnej prezentácie umeleckého diela.

Záchranári pomáhali pri Zelenom plese českému turistovi

Záchranári mužovi po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Následne ho automobilom transportovali do Starého Smokovca, kde si ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Podujatie Gazdovanie na hriňovských lazoch ukazuje život v minulosti

Podujatie väčšinu dňa prebiehalo vo viac ako desiatich dvoroch, od 16.00 do 18.00 h nasledoval galaprogram Vitajte v Hriňovej.

Záchranársky vrtuľník letel na pomoc intoxikovanému mužovi

Prítomní svedkovia ho našli v bezvedomí a okamžite mu privolali pomoc.

V Trebišove predvádzali, ako kedysi vyzerala žatva

Počas dňa bolo pre deti pripravených množstvo atrakcií, medzi nimi i divadelné predstavenie. Do programu zaradili tiež bubnovú šou a vystúpenie speváka Tomáša Buranovského.

Nákladiaky od Závažnej Poruby už nepôjdu centrom Liptovského Mikuláša

Zmena spočíva v umiestnení dopravného značenia, ktoré prikazuje nákladným autám prichádzajúcim po ceste tretej triedy do križovatky, aby odbočili doprava na smer Liptovský Hrádok.

Bratislavskí mestskí a štátni policajti kontrolovali prevádzky

Mestskí a štátni policajti podľa nej skontrolovali viaceré lokality centra mesta ako Župné námestie, Obchodnú ulicu, Kollárovo námestie, Židovskú či Beblavého ulicu.

Kňažia ožíva folklórnymi slávnosťami

Podujatie organizuje občianske združenie Krpček v spolupráci s mestom Dolný Kubín a Mestským výborom Kňažia.

Mosty v správe mesta sú podľa magistrátu vo vyhovujúcom stave

V správe hlavného mesta je 103 mostov a peších lávok. Z hlavných mostov cez Dunaj spravuje hlavné mesto tri mosty - Most SNP, Apollo a Starý most.

Nepotvrdili výskyt atrazínu na Vodnom diele Gabčíkovo

Situáciu napriek zistenej neprítomnosti rezíduí atrazínu v podzemných vodách podnik Vodohospodárska výstavba naďalej monitoruje.

V obci Cerová sa chcú orientovať viac na turistický ruch

Na to, aby sa stala atraktívnou destináciou pre turistov, má podľa starostu Jána Čerešníka veľmi dobré predpoklady. ,aktualizované 

Záchranári pomáhali turistovi na Bilíkovej chate

Záchranári muža na mieste vyšetrili, poskytli mu neodkladnú zdravotnú pomoc a následne ho terénnym vozidlom transportovali do Starého Smokovca. Tam si ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

V areáli niekdajších sobraneckých kúpeľov si opäť zmerajú sily furmani

Furmani spolu so svojimi štvornohými tátošmi budú súťažiť v troch disciplínach. Prvou je furmanský slalom, potom práca s drevom a napokon silová súťaž.

Pomoc záchranárov v Tatrách potreboval 53-ročný horolezec

Muž si pri páde vážne poranil nohu v oblasti predkolenia a ruku. Záchranári následne požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov z Popradu.

Boje počas SNP pripomína nad Malinovou nový partizánsky bunker

Dobrovoľníci sa podujali na to, že ho zrekonštruujú, obnovia. Chcú ho zachovať pre ďalšie generácie.

Dni Bystrej vyvrcholia večer krstom nového amfiteátra

V popoludňajších hodinách je naplánovaná oficiálna časť osláv 455. výročia prvej písomnej zmienky o obci Bystrá, ako aj vyhlásenie výsledkov súťaže o pohár starostu.