Publicistika

Milostné hry víl sa mohli skončiť smrťou muža

Víly zosobňovali živly. Mohli byť vodné, horské, vzdušné či lesné. V keltskej mytológii sú však známe aj víly smrti, ktoré zvestovali koniec. Niektoré sa však do mužov aj zaľúbili a neublížili im.

NESTARCOVÁ NA ROVINU: Rozchod s Dubovcovou bol pre mňa veľkou fackou

Dlhoročná slovenská reprezentantka v plážovom volejbale Dominika Nestarcová sa rozhodla ukončiť kariéru. Nielen o dôvodoch, ktoré ju k tomu viedli, nám pred pár dňami porozprávala v štúdiu TABLET.TV.

CHMELÁR a HRABKO o sľube vlády a Nicholsonovej ako liberálnom Slotovi

Predsedníctvo v EÚ a boj s nezamestnanosťou vláda realizovala úspešne, zlyhala v boji proti korupcii. Ako hrádza proti extrémizmu zlyhala vláda aj opozícia, uviedli v TABLET.TV Hrabko a Chmelár.

MIHÁL: O migrantoch si myslím v zásade to, čo Sulík. Ale trápi ma iné

Chcem sa dožiť toho, aby sme po niektorých voľbách postavili takú vládu, ktorá bude mať ako prvý bod svojho programu reálny boj proti korupcii, povedal v TABLET.TV J.Mihál.

KOMENTÁR J.HRABKA: Poľský nájazd

J.Hrabko komentuje voľbu predsedu Európskej rady.

KOMENTÁR JURAJA HRABKA: Bugárova obeta

Juraj Hrabko komentuje závery víkendovej Republikovej rady Mosta - Híd.

Trump zvykne víkendovať na Floride, a tak mesto Thurmont nemá tržby

Mesto dostal na mapu sveta a vždy, keď prišiel prezident a jeho hostia, prišli aj novinári, diplomati a podporný personál. A potom prišli aj turisti.

Spevák Brel je najväčší Belgičan. Patrí mu aj bruselská stanica metra

Každý deň ľudia mechanicky vystupujú na staniciach bruselského metra, a pritom niektoré z nich v sebe skrývajú zaujímavý príbeh. Viaceré stanice v sebe nesú historický odkaz.

TÝŽDENNÍK: Problém V4, čakajúca SaS a správa o stave krajiny

To najlepšie z tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Ak stretnete v noci psa, môže to byť diabol. Prezradia ho krvavé oči

Ak niekto stretol či vídaval čierne zviera, považovalo sa to za veľmi negatívne znamenie, ktoré malo dotyčnému priniesť problémy, ba dokonca smrť.

HRABKO: Premiér aj opozícia zvyšujú aktivitu.„Kino“ robia kvôli voľbám

Ak opozícia iniciuje mimoriadnu schôdzu NR SR s cieľom vysloviť nedôveru ministrovi Richterovi, scenár bude zrejme iný ako pri poslednom odvolávaní premiéra, uviedol v TABLET.TV J.Hrabko.

Novou lávkou cez Dunaj môže Bratislava tromfnúť Viedeň

Keď všetko pôjde dobre, lávka pre peších bude smerovať do Nového Lida v Petržalke a vznikne moderná city na oboch brehoch Dunaja. O Bratislave sme hovorili s mestskou architektkou Ingrid Konrad.

Tenista ANDREJ MARTIN: M. Kližan je kontroverzný, no nemyslí to zle

Slovenský tenista Andrej Martin bol pred pár dňami súčasťou slovenského tímu, ktorý v Davis Cupe prekvapujúco nestačil na Maďarov. Aj o tomto nezdare sme sa s ním v štúdiu TABLET.TV porozprávali.

J.MÁLIK:Kriminalita na Slovensku dlhodobo klesá, výzvou je extrémizmus

Počas nášho predsedníctva v EÚ polícia zaisťovala bezpečnosť dvoch stoviek špičkových podujatí, vrátane plavby loďou počas bratislavského summitu, povedal pre TABLET.TV 1. viceprezident PZ J. Málik.

Gmail bude mať väčší limit - 50 megabajtov

K tomuto kroku pristupuje aj napriek tomu, že pri väčších prílohách bolo možné prenášať súbory alternatívnym spôsobom- nahratím na úložisko Google Drive.

KOMENTÁR J.HRABKA: O presunoch poslancov

Juraj Hrabko komentuje odchod Jozefa Mihála z SaS.

TÝŽDENNÍK: Zákrok premiéra, špirála KDH a nespokojný R. Rybníček

To najlepšie zo minulotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Kráľ Ľudovít II. nepadol v boji ako hrdina. O život ho pripravil kôň

Najbohatší šľachtici v minulosti vlastnili aj celé stáda koní. A tak keď prišlo na boj, mali si z čoho vyberať. No nebolo to len tak. V boji išlo o život a aj kôň mohol všetko ovplyvniť.

Viete koľko džihádistov je v západnej Európe? Tu sú čísla

Na začiatku náboru islamistov sú sociálnej siete a na konci môže byť smrť nevinných. Najmä útočníci-osamotení vlci sú nebezpeční.

HRABKO: Sulíka a Mihála rozdelila téma Marťanov

Keby Sheila Sz. zneuctila Bibliu tak, ako to spravila v prípade Koránu, vzbudilo by to oveľa negatívnejšie reakcie. Ak nie je psychicky chorá, zaslúži si trest, povedal v TABLET.TV J.Hrabko.