< sekcia Publicistika

Turistov lákajú pokojné pláže a príroda Kambodže

Pláž Foto: TABLET.TV

Jednu z jej pláží, Lazy Beach na ostrove Koh Rong Sanloem, zaradil časopis National Geografic medzi 21 najlepších pláží sveta.

Kambodža 1. mája (TABLET.TV) – Krajina, ktorá disponuje nádhernými pieskovými plážami a lákavými bledomodrými lagúnami, porovnateľnými s tým, čo ponúka susedné a oveľa navštevovanejšie Thajsko. To je Kambodža. Jedna z jej pláží, Lazy Beach na ostrove Koh Rong Sanloem, zaradil časopis National Geografic medzi 21 najlepších pláží sveta.

terazmedia

Tieto vzdialené končiny sa tiež nevyhli vzniku dovolenkových rezortov. Ich prevádzkovatelia však tvrdia, že sa snažia do pôvodného panenského rázu krajiny takmer nezasahovať.

Zvyšovanie popularity neprebádaných prírodných krás a pláží Kambodže pomáha zlepšovať životnú úroveň miestnych obyvateľov. Turisti sú tu vítaní.

Mnohé pobrežné rezorty v Kambodži prevádzkujú majitelia pôvodom z Európy, ktorí sa rozhodli presťahovať do lona prírody. Je to tak aj na ostrove Koh Thmei.

Paradoxné je, že miestnej prírode škodia viac ľudia, ktorí sem ešte nikdy nevkročili. Niektoré unikátne pláže čelia znečisteniu naplaveného zo susedného Vietnamu. Miestni obyvatelia sa snažia tieto lokality udržiavať každodenným ranným zberom nahromadeného odpadu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.