Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

NHL

Kučerov režíroval triumf Tampy a ako prvý v sezóne pokoril métu

Černák odohral za Tampu 18:48 min s jedným plusovým bodom, Nemec strávil na ľade 19:07 min a dostal jeden menší trest za hákovanie.

Pospíšil s gólom a triumfom, Seattle s Tatarom podľahol Minnesote 2:5

Pospíšil získal pätnásty bod v sezóne a strelil šiesty gól.,aktualizované

Nemec prispel asistenciou k víťazstvu New Jersey nad Montrealom

Išlo o druhý zápas, v ktorom proti sebe v NHL nastúpili Nemec a Slafkovský.,aktualizované

NHL: Klub Arizona Coyotes ukončil zmluvu s Adamom Ružičkom

Kontrakt mu mal pôvodne vypršať 1. júla.,aktualizované

Minnesota vyhrala v Edmontone, McDavid natiahol domácu bodovú sériu

Winnipeg uspel na ľade Chicaga 3:2 po predĺžení.,aktualizované

Arizona umiestnila Ružičku po kontroverznom videu na waiver listinu

Dvadsaťštyriročný Ružička sa do Arizony presťahoval koncom januára z Calgary Flames, keď si ho Coyotes stiahli z waiver listiny.,aktualizované

NHL: Vegas Golden Knights povolali Jakuba Demeka do prvého tímu

Demek v prebiehajúcom ročníku odohral v nižšej AHL za Henderson 44 zápasov, v ktorých nazbieral 13 bodov (5+8).,aktualizované

Zomrel sedemnásobný šampión ligy s Montrealom Jean-Guy Talbot

Individuálne mu najlepšie vyšla sezóna 1961/62.

Rangers sú krok od klubového rekordu, Panarin predbehol Messiera

Rangers naposledy prehrali 27. januára s obhajcami titulu z Vegas 2:5 a odvtedy si pripísali deväť triumfov v rade, šesť v riadnom hracom čase a tri po predĺžení.

Pospíšil ukončil čakanie na gól, Černák nehral pre chorobu

Slafkovský odohral v prvom útoku Canadiens 21:00 min. s dvoma mínuskami, jednou strelou na bránku, jedným bodyčekom a jedným blokom. ,aktualizované

Montreal si stiahol z waiver listiny útočníka Whitea

White podpísal vlani v októbri s "tučniakmi" ročný kontrakt, no nedokázal si vybojovať stabilné miesto v zostave. Za Pittsburgh odohral 11 zápasov bez bodového zisku.

Pittsburgh získal z Columbusu Bemströma výmenou za A. Nylandera

Bemström nazbieral v tomto ročníku v drese Blue Jackets päť gólov a šesť asistencií.

Auston Matthews pokoril 50-gólovú métu najrýchlejšie z rodákov z USA

Zápas mal pre Matthewsa špecifickú príchuť, narodil sa totiž v Scottsdale, iba 5 km od haly v Tampe. V detstve bol fanúšik Coyotes.

Montreal prehral doma s Buffalom 2:3, Slafkovský bez bodu

Montreal dvakrát viedol, no o triumfe hostí napokon rozhodol gól Alexa Tucha v oslabení na konci druhej tretiny, keď obranca Mike Matheson neudržal puk na modrej čiare. ,aktualizované

Washington zaradil Fehérváryho na listinu zranených hráčov

Slovenský zadák v tejto sezóne odohral 47 duelov a na konte má 12 bodov (2+10). V priemere na zápas strávi na ľade 18:46 minúty.

NY Rangers predĺžil zmluvu s útočníkom Brodzinskim o dva roky

Brodzinski nastupuje pravidelne v zostave Rangers od konca novembra, keď sa zranil český útočník Filip Chytil.

V NHL sóla Byfielda a Stützleho, Švehlov rekord odolal

Byfield otvoril skóre zápasu s Columbusom (5:1) v 19. minúte, keď si po vhadzovaní v obrannom pásme vzal puk a na ceste k bránke súpera si efektnou sťahovačkou poradil s obrancom Zachom Werenským.

Florida dosiahla 6. víťazstvo za sebou a naďalej je líder východu

Slovenský obranca Šimon Nemec z New Jersey si pripísal asistenciu na úvodnom góle svojho tímu na ľade Washingtonu.,aktualizované

V NHL štyri hetriky, v Minnesote 17 gólov, míľniky Kučerova a P. Kanea

Troma presnými zásahmi sa prezentoval rovnako Sean Monahan za Winnipeg, ale Jets prehrali na ľade Calgary 3:6.

Calgary s Pospíšilom zdolalo Winnipeg, Jets nestačil hetrik Monahana

Nazem Kadri pomohol k výhre Calgary dvomi gólmi a asistenciou, sekundovali mu Jonathan Huberdeau a Andrew Mangiapane (obaja 1+1). ,aktualizované

Anaheim triumfoval na ľade Buffala 4:3, Terry a McTavish s tromi bodmi

Hostia triumfovali v druhom z uplynulých troch duelov. Výrazný podiel mal na tom aj Frank Vatrano, ktorý strelil dva góly.

Hviezdy týždňa NHL sú útočníci Matthews, McDavid a M. Tkachuk

Prvou hviezdou je Matthews, ktorý zaznamenal hetrik v dvoch zápasoch za sebou. V troch dueloch získal 8 bodov (6+2).

Fehérváry má zranenie v dolnej časti tela

Fehérváry proti Canadiens nastúpil v prvej obrane, no odohral iba 1:36 minúty a pre zranenie zo stretnutia odstúpil.

All star víkend 2026 bude hostiť klub New York Islanders

Na budúci rok sa duel neuskutoční, keďže vo februárovom termíne (12.- 20.) je na programe turnaj štyroch krajín, na ktorom sa predstavia tímy USA, Kanady, Švédska a Fínska.

Arizona podľahla Coloradu 3:4, Pittsburgh vyvesil Jágrov dres

Jágr začal svoju zámorskú kariéru práve v drese Pittsburghu, s ktorým dvakrát získal Stanleyho pohár.,aktualizované

Pittsburgh vyvesil Jágrovu 68-ku, MacKinnon napodobnil Šťastného

Jaromír Jágr sa stal štvrtým českým hokejistom v histórii, ktorému klub NHL slávnostne vyvesil dres pod strop svojej arény.

Matthews dal ďalší hetrik, prvýkrát v kariére nazbieral 5 bodov

Matthews strelil v tejto sezóne 48 gólov v 52 zápasoch a v kariére zaznamenal hetriky proti jedenástim tímom v NHL.

Jágr si zatrénoval s Pittsburghom, v nedeľu večer vyvesia jeho dres

Slávnostný ceremoniál sa uskutoční len tri dni po tom, ako Jágr oslávil 52. narodeniny.

Slafkovský natiahol bodovú sériu, Montreal však prehral s Washingtonom

Víťazný gól Washingtonu však strelil v 52. minúte Alexej Protas. V drese hostí nastúpil v prvej obrane Martin Fehérváry, no ,aktualizované

Boston prehral s Los Angeles po predĺžení, rozhodol Clarke

V drese Bruins si dva góly a asistenciu pripísal veterán James van Riemsdyk.

Praha by mala v októbri hostiť dvojzápas medzi New Jersey a Buffalom

Tampere bude v novembri hostiť zápas Dallasu Stars a Floridy Panthers.

NHL: Mccarron podpísal s Nashvillom dvojročné predĺženie kontraktu

Dvadsaťosemročný útočník v tejto sezóne dosiaľ odohral 42 zápasov, v ktorých zaznamenal 13 bodov (7+6) a vyrovnal svoje kariérne maximum v streleckej produktivite v NHL.

NHL: Guentzel utrpel zranenie v hornej časti tela, bude mimo hry

Guentzel v tejto sezóne odohral 50 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 52 bodov (22+30).

NHL: Prokurátori stiahli obvinenie vedené proti Lucicovi z Bostonu

Skúsený krídelník odohral v NHL viac ako 1300 zápasov v tímoch Bruins, Los Angeles Kings, Edmonton Oilers a Calgary Flames.

NHL: Wheeler si pre zranenie nohy nezahrá do konca základnej časti

Wheeler podpísal pred sezónou ročný kontrakt s Rangers po tom, čo ho Winnipeg vykúpil v poslednom roku jeho päťročnej zmluvy.

Hokejisti Caroliny zvíťazili v nočnom zápase NHL na ľade Arizony

Hurricanes triumfovali v šiestom z uplynulých ôsmich duelov a patrí im štvrté miesto vo Východnej konferencii. ,aktualizované

Crosby prekonal klubový rekord Lemieuxa, Bedard 0+1 pri návrate

Crosby v zápase v Chicagu prispel k víťazstvu dvoma gólmi a dvanástykrát v kariére sa dostal na métu 30 zásahov v kariére.

Rekordný Slafkovský opäť bodoval, v posledných 7 dueloch má 6+5

Slafkovský vytvoril klubový rekord v bohatej 114-ročnej histórii Canadiens v počte zápasov s bodom v tínedžerskom veku.

Slafkovský bodoval v 7. zápase za sebou a vytvoril rekord Canadiens

Slafkovský strelil 12. gól v sezóne a pripísal si 17. asistenciu v ročníku. K triumfu Rangers najviac prispel Chris Kreider, ktorý dal tri góly. ,aktualizované