Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

NHL

Fehérváry sa v utorok zapojil do tímového tréningu bezkontaktne

Dvadsaťštyriročný obranca sa zranil 18. februára v zápase proti Montrealu Canadiens (4:3). Odvtedy vynechal sedem stretnutí.

Tatar skóroval, jeho Seattle vyhral na ľade Winnipegu 4:3

Tatar vyrovnal v 42. minúte na 3:3, keď tečoval strelu Matthewsa Beniersa. Odpovedal tak po 25 sekundách na gól Nina Niederreitera.,aktualizované

Vegas získal z Washingtonu útočníka Manthu za draftové výbery

Mantha nazbieral v tomto ročníku v drese Capitals 34 bodov (20+14) v 56 zápasoch.

Pospíšila čaká vypočutie pred disciplinárkou za zákrok na Dunna

Dvadsaťštyriročný Pospíšil to v 54. minúte prehnal v útočnom pásme s agresívnym forčekingom.

MacKinnon bodoval už v 30. domácom zápase, napodobnil aj Šťastného

Center elitného útoku Avalanche sa štyrmi bodmi (2+2) podieľal na víťazstve nad Chicagom (5:0).

Calgary prehralo po piatich stretnutiach, nestačilo na Seattle 2:4

Hráči Seattlu ukončili víťaznú šnúru Calgary na piatich dueloch a bodovo sa na súpera dotiahli. ,aktualizované

NHL: Vedenie New Jersey odvolalo trénera Ruffa, dočasným koučom Green

Šesťdesiatštyriročný Ruff pôsobil v New Jersey štvrtú sezónu, vlani postúpil s Devils do 2. kola vyraďovačky.

Novak podpísal kontrakt s Nashvillom v hodnote 10,5 milióna USD

Novak sa v predošlej sezóne etabloval v NHL a svoju pozíciu potvrdzuje aj v prebiehajúcom ročníku.

Hráčmi týždňa v NHL sú obrancovia Josi, Montour a Morrissey

Josi strelil v troch zápasoch tri góly a na ďalšie štyri prihral.

Larkin bude chýbať Detroitu dva týždne pre zranenie

Larkin je s 54 bodmi (26+28) líder produktivity svojho tímu.

Kaprizov na méte 300 bodov, McDavid predĺžil domácu bodovú šnúru

Vancouver zvíťazil na ľade Anaheimu 2:1 a potvrdil, že to na "káčerov" vie. Zdolal ich v šiestom vzájomnom dueli v sérii.

Rangers predĺžili zmluvu s brankárom Quickom o ďalšiu sezónu

Počas 17 sezón v profilige odchytal 774 s priemerom 2,47 inkasovaných gólov a 91,1% úspešnosťou a zaznamenal 388 výhier.

Hetriky Kaprizova a Danaulta, Los Angeles zdolalo New Jersey 5:1

V drese Devils odohral 16:18 minút slovenský obranca Šimon Nemec.,aktualizované

Arizona zvíťazila na ľade Washingtonu 5:2, Guenther s bilanciou 1+2

V zostave Capitals chýbal pre zranenie v dolnej časti tela slovenský obranca Martin Fehérváry.

Flames vyradili zo sady dresov č.34, ktoré nosil brankár Kiprusoff

Pred Kiprusoffovou 34-kou vyradili Flames zo sady dresov čísla 9 (Lanny McDonald), 12 (Iginla) a 30, ktoré nosil tiež brankár Mike Vernon.

Slováci v NHL: Slafkovský je po 100. zápase na úrovni Modana a Hughesa

Slafkovský je v štatistike po prvej stovke zápasov z posledných 35 útočníkov draftovaných z prvého miesta až na 29. pozícii, ale jeho čísla ovplyvnil pomalší štart.

Kuznecov zrejme končí vo Washingtone, zaradili ho na waiver listinu

Kuznecov patrí medzi dlhoročné stálice Washingtonu, podieľal sa aj na zisku Stanleyho pohára v roku 2018.

Kraken nestačil na Edmonton, Tatar opäť nebodoval

Rozhodujúci nájazd Tampy premenil Victor Hedman, Slafkovský sa v rozstrele nepresadil.,aktualizované

Winnipeg piatim gólmi v tretej tretine otočil duel s Carolinou

Dvoma presnými zásahmi prispel k víťazstvu hostí švajčiarsky útočník Nino Niederreiter.

Vancouver sa dohodol na osemročnej zmluve s Petterssonom

Vancouver si ho vybral z 5. miesta draftu v roku 2017 a v jeho drese debutoval v sezóne 2018/19.

Ovečkin prekonal zápis Gretzkého, Dostál sa blysol 52 zákrokmi

Frank Vatrano pomohol dvoma gólmi k druhému víťazstvu Anaheimu v rade.

NHL: Washington zdolal Philadelphiu, Arizona ukončila sériu prehier

Washington si bez zraneného zadáka Martina Fehérváryho poradil s Philadelphiou 5:2, hoci po prvej tretine prehrával s rivalom v boji o play off 0:2. ,aktualizované

NHL: Devils získali MacDermida z Colorada

MacDermid zaznamenal dva góly a 23 trestných minút v 29 zápasoch, ktoré odohral v tejto sezóne za Avalanche.

MacKinnon má 100 bodov, v Islanders prekonali zápisy Pálffyho a Haláka

Dvadsaťosemročný MacKinnon sa stal prvým hráčom Avalanche od sezóny 1995-96 a celkovo štvrtým v histórii, ktorý zaznamenal dva stobodové ročníky za sebou.

Slafkovský vsietil proti Floride 13. gól v sezóne, Černák asistoval

Slafkovský proti Floride hýril aktivitou a na bránku Panthers vyslal šesť striel. Sekundu pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 2:2, keď po buly prudkou strelou prekonal Anthonyho Stolarza.,aktualizované

Keefe i Granato dostali pokutu 25.000 dolárov za hádky s rozhodcami

Granato dostal menší trest v tretej tretine stretnutia s Floridou Panthers (2:3), keď kričal na rozhodcov po vylúčení Zacha Bensona.

Útočník Norris bude Ottawe chýbať dlhší čas, potvrdil kouč Martin

V tomto ročníku nazbieral v 50 dueloch celkovo 30 bodov (16+14).

Rangers ako prví na méte 40 víťazstiev, vyrovnali klubový rekord

"Jazdci" so ziskom 83 bodov vedú Metropolitnú divíziu i Východnú konferenciu. Artemij Panarin sa na triumfe podieľal dvomi gólmi a asistenciou a svoje bodové konto v sezóne navýšil na 83 (35+47).

Edmonton zdolal St. Louis 3:2 pp, McDavid ukončil strelecké suchoty

V ďalšom dueli hokejisti New Yorku Rangers zdolali Columbus 4:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky Východnej konferencie. Rangers sa stali prvým tímom v tomto ročníku so 40 víťazstvami.,aktualizované

Dallas získal z Calgary obrancu Taneva za Grušnikova a draftové výbery

Tanev je skúsený defenzívny špecialista, o ktorého bol medzi klubmi veľký záujem. Tridsaťštyriročný obranca odohral v tejto sezóne za Flames 56 zápasov.

Rust dlhšie nepomôže Pittsburghu, pre zranenie vynechá týždne

Rust sa zranil v polovici tretej tretiny v tradičnom "derby" o Pensylvániu s Philadelphiou, v ktorom Pittsburgh zdolal Flyers po gólovej prestrelke 7:6.

Vegas prekonal rekord Edmontonu, MacKinnon predĺžil bodovú šnúru

MacKinnon pomohol gólom a asistenciou Coloradu v šlágri Západnej konferencie zvíťaziť nad Dallasom 5:1. Bodoval tak aj v 29. domácom stretnutí, čo je šiesta najdlhšia bodová séria v profilige.

NHL: Slováci nebodovali, Devils s Nemcom triumfovali na ľade San Jose

Tampa Bay s Černákom prehrala v dôležitom súboji na ľade Philadelphie 2:6. Flyers rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine, ktorú vyhrali 5:1.,aktualizované

McDavid bodoval doma 23-krát za sebou, veľký večer Stankovena

V 23-zápasovej domácej sérii je bilancia 12+42, naposledy nebodoval v Rogers Place 3. novembra, keď Edmonton podľahol Dallasu 3:4.

Washington bez Fehérváryho zdolal Ottawu, Edmonton si poradil s LA

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi podieľal Hendrix Lapierre, ktorého Capitals povolali z farmy v Hershey iba v piatok.,aktualizované

Ruský hokejista Ničuškin sa zapojil do tréningového procesu Colorada

Do asistenčného programu, ktorý slúži hráčom na pomoc pri liečbe závislostí a problémoch s duševným zdravím, nastúpil v polovici januára.

Fehérváry urobil krok k návratu, po zranení už trénoval bezkontaktne

Fehérváry utrpel zranenie v dolnej časti tela 17. februára v súboji na ľade Montrealu. Odvtedy vynechal päť stretnutí a klub ho zaradil na listinu zranených hráčov.

Golden Knights povolali Demeka späť do prvého tímu

Golden Knights pôvodne povolali Demeka z farmy ešte v piatok. Slovenský krídelník však nenastúpil v noci na nedeľu proti Ottawe, v zápase bol iba zdravý náhradník. Následne ho klub poslal späť do AHL.

Hráčmi týždňa NHL sú Kaprizov, Marner a Šestorkin

Marner si v štyroch súbojoch pripísal na konto gól a až deväť asistencií a Torontu pomohol ku štyrom víťazstvám.

Golden Knights poslali Demeka späť na farmu do Hendersonu

Demek odohral v prebiehajúcom ročníku v nižšej zámorskej súťaži AHL v drese Hendersonu 44 stretnutí, v ktorých nazbieral 13 bodov (5+8).