NHL

Tréner Detroitu o Jurčovi: Chceme sa uistiť, že zo seba vydá všetko

Dvadsaťdvaročný slovenský reprezentant vie, že svojmu trénerovi môže dôverovať. Viedol ho už v tíme Grand Rapids Griffins z AHL, kde spolu vyhrali titul.

V noci na utorok zasiahli do hry aj ďalší dvaja Slováci.,aktualizované

Buffalu bude viac ako mesiac chýbať Evander Kane

Kanadský hokejista má problémy s ľavým kolenom.

Chára mal v Bostone milú návštevu. Trénoval s ním 12-ročný chlapec

Snom Liama Watsona bolo sa stretnúť so skúseným obrancom, ako aj s ostatnými hráčmi svojho najobľúbenejšieho tímu v NHL.

Nashville si poistil služby Ekholma na ďalších šesť rokov

Dvadsaťpäťročný zadák odohral v profilige 153 zápasov, v ktorých si pripísal 30 bodov a 66 trestných minút.

Florida prišla o mladíka Barkova. Zlomil si ruku

Dvadsaťročný center sa zranil počas zápasu v noci na piatok proti Chicagu Blackhawks, keď ho trafil do ruky vystrelený puk.

Sekera odohral vyše 22 minút a zaznamenal plusový bod, Gáborík bol na ľade takmer 13 minút a zaknihoval okrem troch striel aj mínusku.,aktualizované

Jurčo musí zlepšiť korčuľovanie, Blashill: Máme s ním dlhodobé plány

Je dobrý ako ostatní hráči, poľahky by mohol ísť späť do zostavy, skonštatoval tréner.

Rakúsky hokejista Raffl skolaboval počas zápasu NHL

Domáci fyzioterapeuti ho následne dezorientovaného premiestnili do šatne.

Tatar s gólom a asistenciou, Montreal opäť vyhral a vytvoril rekord

Montreal tak vyhral aj deviaty zápas v rade.,aktualizované

Obranca Dallasu Demers dostal za zákrok na Bonina dvojzápasový dištanc

Zadák dallaských "hviezd" musí navyše zaplatiť aj pokutu 36.559 dolárov.

Stephen Gionta dostal za pichnutie hokejkou maximálnu možnú pokutu

Tridsaťdvaročný krídelník sa previnil bo štvrtkovom zápase so Senators.

Sekera asistoval, Chára odohral 1200.zápas a priblížil sa k Mikitovi

Slovenský brankár kryl 21 z 25 striel hostí, piaty gól inkasovali "ostrovania" v závere do prázdnej bránky.,aktualizované

Zomrel Jimmy Roberts, historicky prvý hráč St. Louis Blues

Päťnásobný víťaz Stanleyho pohára odohral v NHL 1006 zápasov v základnej časti, v ktorých získal 320 bodov.

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť po preštudovaní videozáznamu potvrdilo verdikt rozhodcov, no rozhodlo sa útočníka Bruins ďalej nepotrestať.

Kalifornské derby pre Los Angeles, Gáborík nebodoval

Columbus nestačil v Minneapolise na domácich Wild a po výsledku 2:3 prehral.,aktualizované

Tatarov gól však už iba zmiernil prehru Red Wings. ,aktualizované

St. Louis umiestnilo Šťastného na listinu zranených hráčov

Ako uviedla oficiálna stránka klubu, tímu bude chýbať minimálne päť týždňov.

Columbus prepustil Richardsa, kormidla sa ujme Tortorella

Tortorella má za sebou takmer 900 duelov v pozícii hlavného trénera.

Klub NHL Ottawa Senators nemôže počítať s MacArthurom a Methotom

Útočník Clark MacArthur a obranca Marc Methot vypadli obidvaja z kádra pre otras mozgu.

Po päťzápasových bodových suchotách sa presadil aj hviezdny Sidney Crosby, ktorý gólom a dvoma asistenciami zariadil triumf Pittsburghu Penguins nad Floridou Panthers 3:2 po predĺžení.,aktualizované

Keitha by v Chicagu mohol nahradiť Višňovský, tvrdia zámorské médiá

Zraneného hráča klubu NHL Chicago Blackhawks Duncana Keitha by mohol nahradiť slovenský obranca Ľubomír Višňovský.

Ovečkin získal ako prvý hráč Capitals 900 bodov

Tridsaťročný útočník strelil v základnej časti 479 gólov a už len štyri presné zásahy stráca na historicky najlepšieho ruského kanoniera v NHL Sergeja Fiodorova (483).

Glencross si nenašiel klub, ukončil kariéru

Tridsaťdvaročný krídelník bojoval o zmluvu v prípravných kempoch Toronta a Colorada, ani jedna organizácia mu však neponúkla riadny kontrakt.

Keith podstúpil operáciu, bude absentovať štyri až šesť týždňov

Patrí do skupiny siedmich hráčov, ktorí získali s Chicagom tri Stanleyho poháre v predchádzajúcich šiestich sezónach.

Tanner Glass putoval na listinu voľných hráčov

Tridsaťjedenročného krídelníka si tak môže v priebehu 24 hodín vybrať akýkoľvek z ďalších 29 profiligových klubov, v opačnom prípade bude putovať na farmu do Hartfordu.

Los Angeles Kings zrušili ďalší tréning kvôli nevyhovujúcemu ľadu

Keďže sa o nedostatočnej kvalite ľadu dozvedeli neskoro, nestihli nájsť náhradnú plochu.

Crosby je stále bez bodu, no verí, že situácia sa obráti k lepšiemu

Kapitánovi Pittsburghu a dvojnásobnému víťazovi Hartovej trofeje vôbec nevyšiel štart do novej sezóny.

Detroit mení útoky, Tatar bude hrať so Sheahanom a Nyquistom

Tatar hral s Richarsom už v predsezónnej príprave a spolupráca im fungovala dobre.

Detroit Red Wings poslal slovenského hokejistu Tvrdoňa z AHL do ECHL

Klub NHL Detroit Red Wings draftoval Tvrdoňa v roku 2011 v štvrtom kole z celkového 115. miesta, na svoju šancu v NHL však stále čaká. Predchádzajúce tri sezóny strávil v Grand Rapids a Tolede.

Žraloci si vylámali zuby na skvelom Antti Raantovi, fínsky brankár zlikvidoval všetkých 22 striel hostí.,aktualizované

Hviezdami týždňa NHL sa stali Price, Seguin a Tarasenko

Price vychytal v uplynulom týždni tri víťazstvá v troch dueloch s priemerom jedného inkasovaného gólu na zápas a s úspešnosťou zásahov 96,3 percenta.

Gáborík prispel gólom k triumfu Los Angeles

Bodoval aj obranca Andrej Sekera.,aktualizované

Hokejisti New Jersey Devils zdolali Rangers 2:1

Víťazný gól strelil v 64. minúte Stempniak.

Hossa prispel gólom a asistenciou k výhre Chicaga nad Columbusom

Montreal si poradil s Detroitom 4:1, Tomáš Tatar si pripísal v drese hostí na konto mínusku.,aktualizované

Tatarova asistencia Detroitu nestačila, Caroline podľahol 3:5

Tretiu výhru v sérii zaznamenali hokejisti St. Louis, ktorí si poradili s Vancouverom 4:3. ,aktualizované