NHL

Hráči Pittsburghu s fanúšikmi oslavovali titul v uliciach mesta

Oslavy mali predohru už v utorok, keď sa prestížna trofej objavila na bejzbalovom zápase Pittsburgh Pirates - Colorado Rockies.

NHL: Obranca Weber sa dohodol s Predators na novom ročnom kontrakte

Weber bol súčasťou tímu "predátorov", ktorí sa tento rok senzačne prebojovali až do finálovej série o Stanleyho pohár.

Marko Daňo predĺžil o rok zmluvu s Winnipegom Jets

Dvadsaťdvaročný slovenský reprezentant by tak podľa informácie portálu TSN.ca mal v budúcej sezóne zarobiť 850.000 USD.

Hráči Pittsburghu oslávia zisk Stanleyho pohára s fanúšikmi v stredu

Na minuloročných oslavách po zisku Stanleyho pohára sa zúčastnilo v Pittsburghu asi 400.000 fanúšikov.

Boughner je nový tréner Floridy. Na manažérov silno zapôsobil

Generálny manažér San Jose Sharks Doug Wilson poprial Boughnerovi v jeho práci veľa úspechov

Penguins vládnu NHL, Lemieux velebí Crosbyho, Murray do histórie

Hokejisti Pittsburghu dokázali vo finálovej sérii zdolať v šiestich súbojoch prekvapenie sezóny Nashville a ako prvý tím modernej histórie obhájili Stanleyho pohár.,aktualizované

Malkin je najproduktívnejším hráčom play off, top strelcom Guentzel

Spomedzi piatich slovenských hokejistov, ktorí zasiahli do play off, bol najlepšie bodujúcim obranca Edmontonu Andrej Sekera (1+2).

Penguins obhájili Stanleyho pohár, najužitočnejším hráčom Crosby

Penguins sa stali po 19 rokoch prvým tímom zámorskej profiligy, ktorý dokázal obhájiť titul. ,aktualizované

Obranca Gostisbehere podpísal vo Philadelphii zmluvu na šesť rokov

Dvadsaťštyriročný Gostisbehere si priemerne prilepší o 4,5 milióna USD za sezónu.

Korpisalo predĺžil s Columbusom kontrakt o dva roky

Korpisalo zinkasuje počas prvého roka kontraktu 700-tisíc amerických dolárov, v ďalšej sezóne si polepší na 1,1 milióna.

Penguins v prvej aj druhej tretine súperovi dali tri góly. V tretej tretine rozhodcovia museli riešiť viacero šarvátok a duel sa už len dohrával.,aktualizované

NHL: Subban je po zásahu pukom v poriadku, Letang sa nestihne zotaviť

Letang pred dvoma mesiacmi absolvoval operáciu krčnej chrbtice, po ktorej mu lekári naordinovali štvor- až šesťmesačnú pauzu.

On azda nestarne: Jágr rokuje s Floridou o novom kontrakte

Fenomenálny český útočník má už 45 rokov, ale s hokejom sa ešte končiť nechystá a sám prejavil záujem pokračovať v tíme Panthers.

Sudca zamietol žalobu rodičov Boogaarda proti vedeniu NHL

Rodina hokejistu vinila funkcionárov zámorskej profiligy zo spoluzodpovednosti za jeho smrť.

Záverečná séria o Stanleyho pohár sa vracia do Pittsburghu, zápas číslo päť je na programe v noci na piatok opäť o 2.00 SELČ.,aktualizované

Laviolette prosí fanúšikov: Nehádžte nič na ľad

Tréner žiadal fanúšikov, aby sa vyvarovali podobným prehreškom, pretože klubu by mohli udeliť trest a pokuta.

Bonino už korčuľoval so spoluhráčmi, jeho štart vo 4. finále je otázny

Obhajca z Pittsburghu vedie vo finálovej sérii nad Nashvillom 2:1 na zápasy.

NHL: Tréner Carlyle predĺžil s Anaheimom Ducks zmluvu do roku 2019

Podľa informácie agentúry AP pri tíme skončil asistent trénera Paul MacLean a do realizačného kolektívu sa vrátili Trent Yawney a Rich Preston.

NHL: Buffalo sa vzdalo práv na mladíkov Estephana a Posslera

Dvadsaťročného centra Estephana si môžu ďalšie kluby profiligy vybrať ešte v tohtoročnom drafte. O dva roky starší krídelník Possler bude nechránený voľný hráč.

NHL: Za hodenie sumca na ľad nečaká na fanúšika nijaký trest

Žalobca Stephen Zappala rozhodol, že jeho kuriózny prešľap nedosiahol závažnosť trestného činu.

NHL: Pittsburgh zdolal Nashville v druhom finále

Obhajca Stanleyho pohára rozhodol o svojom víťazstve v rozmedzí úvodných štyroch minút tretieho dejstva, keď tromi gólmi zmenil stav z 1:1 na 4:1 vo svoj prospech. ,aktualizované

NHL: Dubinskému operovali zápästie, mal by stihnúť septembrový kemp

Dubinsky nazbieral v uplynulej sezóne 41 bodov (12+29) v 80 zápasoch základnej časti, v piatich dueloch play off pridal gól a asistenciu.

NHL: Scott Gomez sa stal asistentom trénera New Yorku Islanders

Bývalý hokejový útočník má za sebou šestnásťročnú kariéru v zámorskej súťaži vo farbách New Jersey, New Yorku Rangers, Montrealu, San Jose, Floridy, St. Louis a Ottawy.

NHL: Fanúšik hodil na ľad mŕtveho sumca, trestom môže byť čistenie rýb

Waddell sám seba označil za hlúpeho neokrôchanca so zlým nápadom.,aktualizované

NHL: Ottawa podpísala nováčikovský kontrakt s Jarošom

Finalista play off Východnej konferencie o tom informoval v utorok na svojom oficiálnom webe.

PADLA DEFINITÍVA: NHL sa počas olympiády v Pjongčangu nepreruší

NHL prerušila súťaž počas každej olympiády od roku 1998. Bettman povedal, že chuť majiteľov klubov odobriť prestávku počas ZOH mala klesajúcu tendenciu, nakoľko neprinášala požadovaný prínos.

NHL: All-Star víkend sa na budúci rok uskutoční v Tampe Bay

Zápasy sa budú hrať opäť systémom troch proti trom, ktoré mali úspech v dvoch predchádzajúcich edíciách podujatia v Nashville 2016 a Los Angeles 2017.

NHL: Sullivan vo finále požiadal o preskúmanie gólu

Ako prvý tréner použil vo finálovej sérii tzv. coach's challenge, keď požiadal o preskúmanie spornej situácie, a ako prvý kormidelník v histórii s ním aj uspel.

NHL: Tučniaci zdolali Predátorov v prvom súboji finále play off

Obhajca Stanleyho pohára premárnil trojgólový náskok, napokon však vydrel triumf vďaka presnému zásahu Jakea Guentzela z 57. minúty. Na výhru stačilo Penguins iba 12 striel.,aktualizované

NHL: Pittsburgh chce byť ako Detroit, Nashville túži prepísať históriu

Hokejisti Pittsburghu si vo finále Stanley Cupu zahrajú šiestykrát a môžu sa stať prvým obhajcom trofeje od roku 1998, keď sa to podarilo Detroitu Red Wings.

NHL: Washington a Toronto odohrajú zápas na pôde námornej akadémie

Stretnutie by sa malo hrať 3. marca 2018 na štadióne Navy-Marine Corps Memorial Stadium.

Čech Kempný podpísal ročný kontrakt s Chicagom

Dvadsaťšesťročný obranca odohral v tejto sezóne za "jastrabov" 50 duelov základnej časti s bilanciou dva góly a šesť asistencií.

NHL: Fisher sa zapojil do tréningu Nashvillu, chce stihnúť prvé finále

Tridsaťšesťročný center utrpel nešpecifikované zranenie vo 4. zápase finále Západnej konferencie proti Anaheimu Ducks.

Ott ukončil kariéru v NHL a bude asistent trénera v St. Louis

Ott odohral celkovo v základnej časti NHL 848 stretnutí s bilanciou 109 gólov, 179 asistencií a 1555 trestných minút. V play off má na konte 61 štartov a osem bodov (3+5).

NHL: Pittsburgh sa o Stanleyho pohár pobije s Nashvillom

Prvý zápas je na programe v noci na utorok. ,aktualizované

NHL: Sydor mieri na striedačku St. Louis, stal sa asistentom trénera

Štyridsaťpäťročný Sydor pôsobil počas hráčskej kariéry v Los Angeles, Dallase, Columbuse, Tampe Bay, Pittsburghu a St. Louis. So Stars a Lightning získal Stanleyho pohár.

Český obranca Šulák podpísal nováčikovský kontrakt s Detroitom

Dvadsaťtriročný Šulák napodobnil ďalších českých reprezentačných bekov, smer NHL vyrazili aj Jakub Jeřábek a Radim Šimek.

NHL: Ottawa zdolala Pittsburgh a vynútila si siedmy zápas

O triumfe "senátorov" rozhodol v 42. minúte Mike Hoffman.,aktualizované

NHL: Sissons hetrikom poslal Nashville do finále o Stanleyho pohár

Predators v boji o trofej narazia na úspešnejšieho z dvojice Pittsburgh - Ottawa, Penguins vedú vo finále Východnej konferencie 3:2 na zápasy.,aktualizované

NHL: Niekdajší skvelý kanadský obranca Bill White zomrel

Rodák z Toronta odštartoval kariéru v NHL v roku 1967 v tíme LA Kings, o dva roky neskôr ho vymenili do Chicaga.