Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NHL

NHL: Paul Šťastný opúšťa St. Louis, sezónu dokončí vo Winnipegu

Blues za neho dostali útočníka Erika Foleya, voľbu v 1. kole tohtoročného draftu NHL a právo výberu v 4. kole draftu v roku 2020.,aktualizované

NHL: Detroit vymenil T. Tatara do Las Vegas

Red Wings za neho získali niekoľko draftových výberov.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa E. Staal, Rinne a Getzlaf

Staal nazbieral v štyroch dueloch sedem bodov za štyri góly a tri asistencie. Svojimi výkonmi pomohol divochom k štyrom triumfom v rade a posunu na tretie miesto v Centrálnej divízii.

NHL: Obranca Cole sa opäť sťahuje, z Ottawy zamieril do Columbusu

Dvadsaťosemročný zadák, ktorý v minulosti hral aj za St. Louis, získal s Penguins dvakrát Stanleyho pohár, v tejto sezóne si v 47 zápasoch pripísal trinásť bodov za tri góly a desať asistencií.

NHL: Mike Fisher sa vracia z hokejového dôchodku

Tridsaťsedemročný center obnoví spoluprácu s klubom Nashville Predators, s ktorým v pondelok podpísal zmluvu do konca sezóny na jeden miliónov dolárov.

Najproduktívnejším hráčom v NHL je Kučerov, medzi Slovákmi vedie Tatar

Kučerov nazbieral v 62 zápasoch ako prvý vyše 82 bodov za 33 gólov a 49 asistencií.

NHL: Tatarovi neuznali gól, 200. bod Spurgeona

Šesť sekúnd pred koncom extra času založil Tatar útočnú akciu, na ktorej konci bol Trevor Daley.,aktualizované

Veterán Brian Gionta sa dohodol na zmluve s Bostonom Bruins

Gionta bol kapitánom tímu USA na ZOH v Pjongčangu, v profilige naposledy pôsobil v minuloročnej sezóne v tíme Buffalo Sabres.

Letestu sa sťahuje z Edmontonu do Columbusu

Hokejista sa najskôr v rámci výmeny sťahoval z Edmontonu Oliers za útočníka Pontusa Aberga do Nashvillu Predators, ale odtiaľ hneď zamieril do Columbusu

Nash sa sťahuje do Bostonu, tri nové posily má aj Rangers

"Jazdci" navyše získali od Bostonu výbery v prvom a siedmom kole draftu 2018.

Víťazný návrat do zostavy Edmontonu po zranení tváre zaznamenal slovenský obranca Andrej Sekera, Oilers vyhrali na ľade Los Angeles Kings 4:3.,aktualizované

NHL: Chicago zdolalo San Jose, Jurčo s asistenciou

Dvadsaťpäťročný krídelník prihral v záverečnej minúte na gól Arťoma Anisimova do prázdnej bránky.,aktualizované

NHL: Bailey podpísal s Islanders novú šesťročnú zmluvu

Dvadsaťosemročný útočník zaznamenal v aktuálnej sezóne 15 gólov a 47 asistencií.

NHL: Tímom Haláka, Gáboríka, Tatara či Pánika v noci nešla karta

Halák napriek neúspechu jeho tímu zlikvidoval 28 striel Maple Leafs a mal vyše 90-percenentú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

NHL: Kuemper putuje do Arizony, do LA sa sťahujú Wedgewood a Rieder

Arizona získala v 59 zápasoch iba 44 bodov a je najslabším tímom NHL.

NHL: Vegas Golden Knights prekonali nováčikovský rekord Floridy

Pozrite sa, ako to vyzeralo v noci v zápasoch NHL.,aktualizované

NHL: Montreal vymenil českého obrancu Jeřábka do Washingtonu

Dvadsaťšesťročný Jeřábek prišiel do Montrealu pred touto sezónou po úspešnom pôsobení v klube KHL Viťaz Podoľsk.

NHL: Tatarov gól nezabránil prehre Detroitu

Boston so Zdenom Chárom zvíťazil v Edmontone, hoci sprvoti najprv prehrával.,aktualizované

New York Rangers vymenili obrancu Holdena do Bostonu

Opačným smerom putoval takisto obranca Rob O'Gara a tretie kolo draftu 2018. T

Simmonds sa zranil. Philadelphii bude chýbať dva až tri týždne

Flyers na jeho miesto povolali Oskara Lindbloma z farmárskeho tímu Lehigh Valley z AHL.

NHL: Halák pri prehre Islanders s 27 zákrokmi, Chára sa tešil z výhry

Ottawa s Mariánom Gáboríkom prehrala na ľade Nashvillu 2:5, slovenský útočník zaznamenal počas 15:23 min. dva mínusové body.,aktualizované

NHL: Český brankár Mrázek sa sťahuje z Detroitu do Philadelphie

Dvadsaťšesťročný Mrázek kryl väčšinu sezóny v Detroite chrbát Jimmymu Howardovi a viac príležitostí začal dostávať až od polovice januára.,aktualizované

NHL: NY Islanders doma prehrali s Minnesotou, Halák kryl 27 striel

V bránke domácich stál slovenský reprezentant.

Hráčmi týždňa NHL sú Hischier, Raanta a Scheifele

Dvadsaťosemročný Fín Raanta zastavil v štyroch víťazných zápasoch s Chicagom, San Jose, Montrealom a Edmontonom 123 zo 126 striel a zaznamenal vyše 97-percentnú úspešnosť zákrokov.

NHL: Tatar bodoval pri prehre Detroitu, Winnipeg zdolal vysoko Floridu

Tatar bol pri prvom góle svojho tímu v 26. minúte, ktorý v presilovke dosiahol Anthony Mantha.,aktualizované

Smith-Pelly terčom rasistických poznámok, vedenie NHL to odsúdilo

Hokejový krídelník Devante Smith-Pelly z tímu Washington Capitals mal konflikt s fanúšikmi počas zápasu NHL s Chicagom Blackhawks.

V NHL hráči Philadelphie zvíťazili na ľade New Yorku Rangers

Philadelphia vyhrala 7:4.

NHL: Chicago rozdrvilo Washington a ukončilo dlhú sériu prehier

Chicago ukončilo osemzápasovú sériu prehier vo veľkom štýle, keď na domácom ľade rozstrieľalo Washington 7:1.,aktualizované

NHL: Calgary umiestnilo Hrivíka na listinu zranených hráčov

Dvadsaťšesťročný slovenský hokejista odohral v prebiehajúcej sezóne v drese Flames tri stretnutia bez bodového zápisu.

NHL: NY Islanders zvíťazili v Caroline na nulu aj bez Haláka

V bránke dostal šancu Nemec Thomas Greiss, ktorý zlikvidoval všetkých 45 striel Hurricanes a dosiahol prvý shutout v sezóne.,aktualizované

NHL: Backlund podpísal s Calgary novú šesťročnú zmluvu

Dvadsaťosemročný center sa v lete mohol stať voľným hráčom, keďže mu plynul posledný rok trojročnej zmluvy.

NHL: Gáborík v premiére za Ottawu 1+1, Halák v derby vygumoval jazdcov

Jeho tím zvíťazil v noci na piatok v zámorskej NHL nad Buffalom 3:2 po predĺžení.,aktualizované

NHL: Edmonton umiestnil Sekeru na listinu zranených hráčov

Tridsaťjedenročného hokejistu vyradilo z hry zranenie tváre, ktoré utrpel po zásahu pukom v noci na sobotu v zápase na ľade Anaheimu.

NHL: Kadri z Toronta zničil Columbus, Avalanche vyrovnali rekord

Pre 27-ročného kanadského útočníka to bol štvrtý hetrik v profilige v kariére.,aktualizované

Gáborík sa sťahuje z Los Angeles do Ottawy, opačným smerom Phaneuf

Slovenský krídelník výrazne pomohol LA Kings k zisku Stanleyho pohára v roku 2014, keď sa stal najlepším strelcom play off. Odvtedy však jeho produktivita, aj vinou zdravotných problémov, klesala.,aktualizované

Kapitán Bruins spečatil v 57. minúte do prázdnej bránky triumf domáceho tímu.,aktualizované

NHL: Seattle podal prihlášku do profiligy, chce sa stať 32. klubom NHL

Po jeho prijatí by mali obe konferencie 16 tímov, mužstvo zo Seattle by hralo v Západnej.

NHL: Arizona s Pánikom zdolala Jurčove Chicago

Pánik odohral 12:31 min., ale do štatistík sa nezapísal. ,aktualizované

Hráčmi týždňa NHL sú Giroux, Gaudreau a Dubnyk

Dvadsaťštyriročný Gaudreau si v sledovanom období pripísal sedem bodov za dva góly a päť asistencií.

Detroit predtým prehral tri duely po sebe. V predošlom premárnil náskok 5:2 a napokon podľahol domácemu New Yorku Islanders 6:7 po predĺžení.,aktualizované