NHL: Nemec Kahun posilní Chicago, podpísal zmluvu na 2 roky

NHL: Burke odstúpil z funkcie prezidenta Flames pre hokejové operácie

Šesťdesiatdvaročný Burke pôsobil v minulosti ako generálny manažér aj v Hartforde, Vancouveri, Anaheime, Toronte a pri americkej reprezentácii na zimných olympijských hrách.

NHL: Hall, Kopitar a MacKinnon majú šancu získať Hartovu trofej

Víťaza vyhlásia 20. júna na galavečere NHL v Las Vegas.

Veľkú zásluhu na víťazstve mali brankár Connor Hellebuyck, ktorý si pripísal 47 úspešných zákrokov, a autor dvoch gólov Mark Scheifele.,aktualizované

NHL: Pittsburgh otočil duel vo Washingtone, Vegas deklasoval San Jose

Zlatí rytieri opäť hrali bez slovenského útočníka Tomáša Tatara.,aktualizované

NHL: Chárov Boston vyradil Toronto a narazí na Tampu Bay

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer polovicu duelu a bol najvyťaženejší spomedzi všetkých korčuliarov.,aktualizované

NHL: Pittsburgh odštartuje sériu s Washingtonom bez Malkina a Hagelina

Rus Malkin sa zranil v dolnej časti tela v piatom stretnutí prvého kola proti Philadelphii a Švéd Hagelin v šiestom.

NHL: Buffalo podpísalo zmluvu s najlepším strelcom švédskej ligy

Olofssona si šable vybrali v roku 2014 v 7. kole draftu, naďalej však pôsobil v najvyššej domácej súťaži.

Čechov by na hokejových MS mali posilniť tieto dve hviezdne mená z NHL

Generálny manažér výberu Jiří Fischer ešte musí počkať, ako dopadnú ich výstupné prehliadky v kluboch NHL, s oboma hráčmi však Česi počítajú pre májové MS v Dánsku.

NHL: Zdeno Chára je jeden z kandidátov na zisk trofeje Kinga Clancyho

Ocenenie sa odovzdáva od roku 1988 hráčovi, ktorý v sebe najlepšie spája hráčske a ľudské kvality a významne prispieva svojej komunite po humanitárnej stránke.

NHL: Toronto si vynútilo zápas proti Chárovmu Bostonu

Postupovú možnosť nevyužil Boston v Toronte, kde prehral 1:3. Túto sériu musí rozuzliť až siedme stretnutie, v ktorom budú mať výhodu domáceho prostredia Bruins s kapitánom Zdenom Chárom.,aktualizované

NHL: Bill Peters povedie v novej sezóne Calgary Flames

Vo funkcii nahradil Glena Gulutzana, ktorý sa s "plameňmi" neprebojoval do play off.

NHL: Guentzel hviezdou pri postupe Pittsburghu: O tomto snívate

Pittsburgh spečatil postup v šiestom dueli na ľade Flyers, kde vyhral divokým skóre 8:5. ,aktualizované

NHL: Barzal, Boeser a Keller sú finalistami na zisk Calderovej trofeje

Mená finalistov zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečere v Las Vegas.

NHL: Toto sú finalisti na zisk Trofeje Billa Mastertona

Trofej Billa Mastertona je ocenenie hráča NHL, ktorý spája svoje majstrovstvo s príkladnou oddanosťou a vernosťou hokeju.

NHL: Chárov Boston prehral s Torontom, Tampa Bay prešla cez New Jersey

Slovenský obranca odohral v drese medveďov 20 minút a 15 sekúnd bez bodového zápisu, pripísal si štyri strelecké pokusy a duel dokončil s dvoma mínusovými bodmi. ,aktualizované

NHL: Bergeron zrejme nastúpi v piatom zápase s Torontom

Piaty zápas medzi Bostonom a Torontom sa bude hrať v TD Garden v Bostone v noci na nedeľu. Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom vedú v sérii 3:1 na zápasy.

NHL: Barkov, W. Karlsson a O'Reilly sú nominovaní na Lady Byng Trophy

Ocenenie je určené pre najslušnejšieho hráča NHL so športovým duchom a zmyslom pre fair play.

NHL: Čech Jašek sa dohodol na nováčikovskej zmluve s Vancouvrom

Dvadsaťročný útočník odišiel do zámoria v závere marca po vyradení svojho tímu Bílí Tygři Liberec vo štvrťfinále play off českej extraligy.

NHL: Winnipeg postúpil do 2. kola, Philadelphia sa ešte udržala v hre

Hokejisti Winnipegu sa v semifinále Západnej konferencie stretnú s lepším z dvojice Nashville Predators - Colorado Avalanche.,aktualizované

NHL: Štart Bergerona z Bostonu v 5. zápase proti Torontu je otázny

Tridsaťdvaročný hráč nezasiahol pre zdravotné problémy do štvrtého duelu v sérii v noci na piatok.

NHL: Peters skončil vo funkcii trénera Caroliny Hurricanes

Kormidelník oznámil v piatok svoje rozhodnutie skončiť na svojom poste po štyroch sezónach, v ktorých ani raz nedoviedol hurikánov do play off.

Švédskych hokejistov posilní na MS aj Adrian Kempe z Los Angeles

Podľa denníka Aftonbladet mal záujem reprezentovať aj Kempeho spoluhráč z LA Christian Folin, tréner národného tímu Rikard Grönborg ho však neoslovil.

NHL: Obranca New Jersey Vatanen sa zranil, jeho štart je otázny

Dvadsaťšesťročný rodák z Jyväskylä utrpel zranenie hornej časti tela, ktorého stav sa posudzuje na dennej báze. Na Floridu síce s tímom neodletel, ale môže sa k nemu pripojiť.

NHL: Chárov Boston vedie v sérii s Torontom, Washington vyrovnal stav

Chára bol najvyťaženejší korčuliar zápasu, v drese medveďov odohral 26:43 minút, pričom si pripísal dva strelecké pokusy, štyri bodyčeky, tri zblokované strely a duel dokončil s dvomi plusovými bodmi.,aktualizované

NHL: Doughty, Hedman a Subban sú vo finále na zisk Norrisovej trofeje

Mená finalistov zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečeri v Las Vegas.

NHL: Obranca Winnipegu Morrissey dostal za faul na Staala dištanc

Rozhodcovia zákrok Morrisseya nepotrestali, neskôr si ho však predvolala ligová disciplinárka a rozhodla o zápasovom dištanci.

NHL: O Selkeho trofej sa uchádzajú Bergeron, Couturier a Kopitar

Mená finalistov o najlepšie brániaceho útočníka zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečeri v Las Vegas.

NHL: Sharks zdolali Anaheim aj vo štvrtom zápase, postúpili do 2. kola

Hráči Pittsburghu Penguins zvíťazili vo štvrtom dueli 1. kola na ľade Philadelphie Flyers hladko 5:0 a už iba jedna výhra ich delí od postupu do semifinále Východnej konferencie.,aktualizované

NHL: Rinne, Hellebuyck a Vasilevskij sú kandidátmi na Vezinovu trofej

Mená troch finalistov na najlepšieho brankára NHL zverejnila oficiálna stránka zámorskej profiligy, víťaz bude známy 20. júna v Las Vegas na slávnostnom odovzdávaní ocenení.

NHL: Gulutzan skončil na poste trénera Calgary Flames

Štyridsaťšesťročný Gulutzan mal v dvoch sezónach na lavičke Calgary bilanciu 82-68-14, predtým viedol dva roky Dallas Stars.

NHL: Tatarov Vegas zdolal Los Angeles a postúpili do 2. kola play off

Slovenský útočník však chýbal v zostave hostí v druhom dueli za sebou.,aktualizované

NHL: Bostonu nestačil gól Cháru, v Toronte prehral

Hrdinom kanadského tímu bol dvojgólový útočník Patrik Marleau.,aktualizované

NHL: LA prehralo s Vegas, Tatar chýbal v zostave Golden Knights

V Západnej konferencii je už len krok od postupu nováčik z Vegas, v treťom stretnutí triumfoval na ľade Los Angeles 3:2 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. ,aktualizované

NHL: Boston vedie nad Torontom, Pastrňák exceloval

Bruins rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 4:0 a brankára hostí Andersena vyhnali z bránky už po 13. minútach. ,aktualizované

Kovaľčuk poprel dohodu s NY Rangers, túži po Stanleyho pohári

Záujem "jazdcov" sa v médiách skloňuje už takmer rok.

NHL: Vegas s Tatarom zdolal LA po 2. predĺžení

Hrdinom stretnutia bol fínsky center Erik Haula, ktorý v 96. minúte ukončil maratónsky duel a strelil víťazný gól rytierov.,aktualizované

NHL: Hitchcock ukončil trénerskú kariéru

Ken Hitchcock má na konte 823 víťazstiev z 1536 odkoučovaných zápasov v profilige.

NHL: Boston vstúpil do play off víťazne, Chára zaznamenal asistenciu

Hokejisti Bostonu zdolali vo svojom úvodnom zápase štvrťfinále Východnej konferencie na domácom ľade Toronto jednoznačne 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá.,aktualizované

NHL: Doughty bude pykať za zákrok na Carriera, nezahrá si vo Vegas

Carrier v polovici tretej tretiny prenikal popri pravom mantineli do útočného pásma, keď ho Doughty nešetrne trafil ramenom do hlavy.,aktualizované