Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

NHL

Ovečkin dal 20 gólov aj vo svojej 19. sezóne, Strome: Impozantné

Dvoma zásahmi v presilovke prispel v noci na utorok k triumfu Washingtonu na ľade Calgary 5:2 a je šiesty hráč v histórii profiligy, ktorý nastrieľal aspoň 20 gólov v 19 ročníkoch.

Anaheim poslal Regendu späť na farmu do San Diega

Dvadsaťštyriročný krídelník odohral v tejto sezóne za "káčerov" päť duelov, ale bez bodového zápisu.

Hviezdy týždňa NHL sú Kučerov, Bedard a Fleury

Fleury zaznamenal v uplynulých dueloch priemer 0,97 inkasovaného gólu na zápas.

Simmonds ukončil svoju profesionálnu športovú kariéru v NHL

Kanadský útočník počas svojej kariéry v NHL obliekal aj dresy Los Angeles Kings, Nashvillu Predators, New Jersey Devils, Buffala Sabres a Toronta Maple Leafs.

New Jersey prehralo vo Vegas, Regendov Anaheim nestačil na St. Louis

Z víťazstva sa netešil ani Pavol Regenda, jeho Anaheim prehral v St. Louis 2:4. ,aktualizované

Crosby vyrovnal zápis Gretzkého, Stützle vytvoril rekord za Ottawu

Kanadský hokejista Sidney Crosby zaznamenal v nedeľu svoj 583. gól v základnej časti za jeden tím a na siedmom mieste historických tabuliek vyrovnal Waynea Gretzkého (Edmonton Oilers).

NHL: Rangers triumfovali nad Islanders, rozhodujúci gól dal Brodzinski

Rangers vyhrali piaty z uplynulých šiestich zápasov. Za domácich sa presadili aj Mika Zibanejad, Will Cuylle, Kaapo Kakko a Alexis Lafreniere.

Modanovi postavili v Dallase sochu, na oslave sa neubránil slzám

Na námestí pred American Airlines Center už dlhšie stojí socha člena Siene slávy NBA, bývalého fenomenálneho nemeckého basketbalistu Dirka Nowitzkého.

Pospíšil aj Slafkovský bodovali a takmer sa spolu pobili

Erik Černák sa podieľal dvoma asistenciami na triumfe Tampy Bay na ľade Floridy 5:3.,aktualizované

NHL: Tkachuk hetrikom zariadil víťazstvo Ottawy na ľade NY Islanders

Ottawa dokázala otočiť z 1:2 na 3:2, no 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času poslal duel do predĺženia Bo Horvat.

Toffoli strelil prvé góly v drese Winnipegu

Dvakrát sa presadil aj Slovinec Anže Kopitar v drese Kings. ,aktualizované

Arizona bližšie k vlastnej aréne, vyhliadnutý pozemok pôjde do aukcie

Pozemok vo Phoenixe, kde klub plánuje postaviť svoju novú halu, bol vo štvrtok ocenený na 68,5 milióna amerických dolárov.

NHL a NHLPA predĺžili lehotu na riešenie sporu Perryho so Chicagom

Klub s ním ukončili zmluvu koncom novembra pre "neakceptovateľné správanie". Tridsaťosemročný hráč sa už medzitým vrátil do akcie a pôsobí v Edmontone Oilers.

Point a Kučerov žiarili v drese Tampy, Matthews zvýšil náskok

Point sa blysol šiestimi bodmi za tri góly a rovnaký počet asistencií, Kučerov pridal päť s bilanciou 1+4.

Slafkovský bodoval tretíkrát za sebou a potvrdil záujem prísť na MS

Slovenský útočník prihral v noci na piatok na jediný gól Montrealu v domácom súboji s Bostonom, ktorý hostia vyhrali 2:1 po predĺžení.

Slafkovský a Nemec zaznamenali asistenciu, Regendovi neuznali gól

Nemec bodoval v druhom stretnutí v rade. ,aktualizované

Eriksson Ek bude chýbať Minnesote pre zranenie

Eriksson Ek zápas nedohral po tom, čo ho trafila strela Nicka Bjugstada. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pauzovať.

UKRADLI JÁGROV: V Kalifornii odcudzili figúrky s podobizňou Čecha

Klub plánoval figúrky rozdať fanúšikom, teraz musí tento plán odložiť.

Fehérváry sa stal 42. slovenským hráčom s dvesto zápasmi v profilige

Fehérváry mal na dosah aj 11. asistenciu v sezóne, keď v 3. tretine založil ofenzívnu akciu, ktorá vyústila do prečíslenia so zakončením Alexandra Ovečkina.

Hokejista Hyman dosiahol štvrtý hetrik v Oilers ako prvý od Gretzkého

Hyman, ktorý pôsobí v Edmontone iba druhú sezónu, zároveň vyrovnal klubový rekord Gretzkého, keď skóroval v 10. domácom zápase po sebe.

Washington prehral v Edmontone 2:7, Fehérváry s dvomi mínuskami

Fehérváry nastúpil v elitnej formácii hostí popri Johnovi Carlssonovi.,aktualizované

Toronto predĺžilo zmluvu s útočníkom McMannom o dva roky

McMann by sa v lete stal neobmedzeným voľným hráčom.

Černák pravdepodobne nastúpi už proti Rangers, Cooper: Je pripravený

Dvadsaťšesťročný obranca nedohral predchádzajúci zápas proti Philadelphii Flyers (7:0), keď 42 sekúnd pred druhou sirénou za pomoci spoluhráčov opustil ľadovú plochu.

New Jersey povolalo do tímu fínskeho obrancu Hatakku

V zostave má nahradiť Jonasa Siegenthalera, ktorého v pondelkovom stretnutí zranil Matt Rempe z New Yorku Rangers.

Rempe zasiahol Siegenthalera lakťom do hlavy, dostal dištanc

Obaja zápas nedohrali - útočník "jazdcov" za trest do konca zápasu a Siegenthaler pre zranenie. Rangers napokon zvíťazili nad Devils 3:1.

Fehérváry by sa mohol po zranení vrátiť proti Edmontonu

Fehérváry sa zranil sa hneď v prvom striedaní, keď nešťastne spadol za vlastnou bránkou. Odvtedy laboruje so zranením v dolnej časti tela.

Hlavnou postavou nočného programu NHL bol Connor Bedard

edard sa stal piatym 18-ročným hráčom v histórii ligy, ktorý odohral päťbodový duel.

Slafkovský vyrovnal zápis Richarda, atakuje klubový rekord

Najvyššie draftovaný hráč roka 2022 sa stále pokúša o častejšiu streľbu. Ani proti Columbusu príliš nešpekuloval a v presilovke vypálil bez prípravy.

Slafkovský prispel gólom k víťazstvu Montrealu, Regenda nebodoval

Slafkovský nastúpil tradične v prvej formácii Canadiens a jeho gólový moment prišiel už vo štvrtej minúte. ,aktualizované

Anaheim povolal Regendu do prvého tímu

Dvadsaťštyriročný krídelník by sa mohol objaviť v zostave v noci na stredu v dueli na ľade Chicaga.

Hertl sa čoskoro zotaví zo zranenia kolena: Čoskoro sa vrátim na ľad

Čoskoro sa vrátim na ľad. Dávam si pozor, aby som nerobil nič navyše a bol stopercentne pripravený, uviedol český hokejista Tomáš Hertl pre oficiálny portál súťaže nhl.com.

Vancouver sa bude musieť niekoľko týždňov zaobísť bez brankára Demka

Demko sa zranil v 34. minúte stretnutia s Winnipegom (5:0) a nahradiť ho musela tímová dvojka Casey DeSmith.

Quick sa v počte víťazstiev v historickej tabuľke vyrovnal Hašekovi

Quicka prekonal iba v 58. minúte strelou švihom slovenský obranca Šimon Nemec, pre ktorého to bol tretí gól v profilige.

Nemec skóroval po 26-zápasovej odmlke, no Devils prehrali

Nemec zaznamenal presný zásah po 26-zápasovej odmlke, predtým naposledy skóroval 5. januára do siete Chicaga. ,aktualizované

NHL: Ekblad je zranený, Floride bude chýbať dva týždne

Ekblad nastúpil v tejto sezóne v 47 zápasoch a má na konte 17 bodov (4+13).

Hviezdy týždňa NHL sú útočníci MacKinnon, Zacha a brankár Demko

Prvou hviezdou je MacKinnon, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na domácom ľade už na 32 zápasov. Ide o tretiu najdlhšiu sériu v histórii ligy.

Norris podstúpil operáciu ramena, Ottawe nepomôže do konca sezóny

Dvadsaťštyriročný center nastúpil v tomto ročníku v 50 dueloch a zaznamenal 30 bodov (16+14). Martin nepotvrdil, ktoré rameno mu operovali.

Brendan Lemieux podpísal s Carolinou novú ročnú zmluvu

Dvadsaťsedemročný útočník má v tejto sezóne na konte tri body (2+1) v 25 zápasoch.

O’Connor vynechá zvyšok sezóny, Landeskog možno nastúpi počas play off

Dvadsaťsedemročný O'Connor vynechal šesť zápasov od All Star víkendu pre zranenie. V 57 zápasoch tejto sezóny zaznamenal 13 gólov a 12 asistencií.