NHL: Los Angeles víťazne, hetrik Browna, Budaj bol na striedačke

Center Los Angeles Kings Michael Amadio, vľavo, strieľa popri hráčovi Edmonton Oilers Kyle Brodziakovi, vpravo, počas druhej tretiny zápasu NHL v Los Angeles. Foto: TASR/AP

Los Angeles si vo svojej aréne poradilo s Edmontonom 5:2. Za Kings strelil hetrik Dustin Brown, za Oilers sa dvakrát presadil Alex Chiasson.

Washington 26. novembra (TASR) - Hokejisti Tampy Bay triumfovali v noci na pondelok v domácom zápase NHL nad New Jersey 5:2 a pripísali si tretiu výhru za sebou. Center Brayden Point prispel k víťazstvu dvoma gólmi a asistenciou. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning presne 17 minút s plusovým bodom a strelou na bránku.

"Blesky" položili základ víťazstva už v prvej tretine, v ktorej nasúkali hosťom štyri góly. "Presne tak chceme začať každý zápas. Podali sme kvalitný výkon počas celých 60 minút, možno sme sa trochu stiahli v tretej tretine, no to je v súčasnom hokeji bežné," poznamenal obranca Lightning Victor Hedman. Brankár New Jersey Cory Schneider predĺžil svoju negatívnu sériu, keď v tomto kalendárnom roku ešte nevyhral ani jeden zápas. "Je to náročné, keď ako brankár už v prvej tretine potopíte svoj tím. Nebolo to fér voči mojim spoluhráčom. Proti Lightning sa hrá ťažko, keď doma vedie 4:1. Som sklamaný," priznal Schneider.

Arizona v zostave so slovenským útočníkom Richardom Pánikom podľahla na vlastnom ľade Calgary 1:6. Dva góly vo farbách Flames, ktorí slávili štvrtý triumf z piatich zápasov, si pripísali obranca Noah Hanifin aj Mark Jankowski. James Neal dosiahol asistenciu a jubilejný 500. bod v NHL. Duel nedochytal domáci brankár Antti Raanta, ktorý inkasoval šesť gólov z 26 striel a v tretej tretine ho nahradil Adin Hill. Coyotes totálne zbabrali svoje presilovky, nielenže nedokázali využiť ani jednu zo štyroch, ale ešte v nich aj trikrát inkasovali. "Naša hra v presilovkách bola príšerná. Stála nás celý zápas. Nevyvinuli sme v nich dostatočné úsilie. Presilovky nás v uplynulých piatich či šiestich zápasoch zabíjajú, musíme to zlepšiť," povedal tréner Rick Tocchet pre nhl.com. Vo vlastnom oslabení skórovali Hanifin, T. J. Brodie i Jankowski. Flames sa to podarilo tretíkrát v klubovej histórii, tri góly vo vlastnom oslabení v jednom zápase strelili 9. marca 1991 proti St. Louis a 17. októbra 1997 proti Coloradu. Pánik odohral v druhom útoku "kojotov" 16:35 minúty, zapísal si tri strelecké pokusy a dve mínusky. Na bod čaká šesť stretnutí.

Nashville zdolal doma Anaheim 5:2 aj vďaka hetriku Austina Watsona. Dvadsaťšesťročný krídelník naplno využil ponúknutú príležitosť, keď pri absencii zraneného Viktora Arvidssona nastúpil v prvom útoku Predators po boku Filipa Forsberga a Ryana Johansena. "Keď dostanete možnosť hrať s takými šikovnými hráčmi, musíte sa jej chopiť. Bola to zábava. Som rád, že som mohol mojimi gólmi prispieť k víťazstvu," vyznal sa Watson po premiérovom profiligovom hetriku. Gól vsietil v každej tretine - prvý pri hre 5 na 5, druhý v presilovke a tretí do prázdnej bránky.

Hráči Los Angeles si vo svojej aréne poradili s Edmontonom 5:2 a ukončili sériu prehier na domácom ľade, ktorá trvala päť zápasov. Za Kings strelil hetrik Dustin Brown, jeho spoluhráč Anže Kopitar sa zaskvel gólom a dvoma asistenciami. "V útoku sme si konečne vedeli presnejšie prihrať. Ak si presne prihrávate a častejšie si posúvate puk, otvára sa vám viac priestoru na ľade," podotkol hrdina stretnutia Brown, ktorý dal piaty hetrik v NHL. V drese Oilers sa dvakrát presadil Alex Chiasson. Slovenský brankár Peter Budaj sedel na striedačke LA, prednosť dostal Calvin Petersen. Ten sa prezentoval 32 úspešnými zákrokmi. Oilers prehrali štvrtý súboj z uplynulých piatich a pod vedením nového trénera Kena Hitchcocka majú bilanciu 1-1-1.

NHL - sumáre

ARIZONA COYOTES – CALGARY FLAMES 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Góly: 54. Keller – 8. Monahan (Gaudreau, Giordano), 17. Hanifin, 29. Hanifin (Neal, Ryan), 32. Jankowski (Brodie, Dube), 44. Brodie (Backlund), 45. Jankowski. Brankári: Raanta (45. Hill) - M. Smith, strely na bránku: 29:27, 12.821 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – NEW JERSEY DEVILS 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Killorn (Joseph), 8. Point (Kučerov, Hedman), 10. Johnson (Point, Kučerov), 12. Paquette (Callahan, Girardi), 29. Point – 10. Noesen (Seney), 46. Bratt. Brankári: Domingue - Schneider, strely na bránku: 35:35, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – ANAHEIM DUCKS 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 12. Watson (Bonino, Sissons), 26. Bonino (Sissons), 39. Watson (Josi, Fiala), 43. C. Smith (Forsberg, Ekholm), 59. Watson (Ellis, Josi) – 23. Henrique (Rakell, Montour), 40. Kaše (Pettersson). Brankári: Rinne - Gibson, strely na bránku: 33:19, 17.167 divákov.

LOS ANGELES KINGS – EDMONTON OILERS 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 8. Brown (Kopitar, Forbort), 25. Brown (Kopitar), 45. Kopitar (Forbort, Thompson), 60. Brown (Carter, Doughty), 60. Luff – 14. Chiasson (McDavid, Klefbom), 23. Chiasson (Klefbom, Nugent-Hopkins). Brankári: Petersen - Talbot, strely na bránku: 32:34, 17.581 divákov.

_________________________________________
/za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/