Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

NHL: Halák vychytal triumf Bostonu, Černák a Tatar bodovali

Na snímke zľava hráč Flyers Ivan Provorov a hráč Rangers Mika Zibanejad v zápase hokejovej NHL Philadelphia Flyers - New York Rangers 23. novembra 2018. Foto: TASR/AP

Obranca Erik Černák si pripísal ďalšie dva body pri víťazstve Tampy Bay nad Chicagom 4:2.

New York 24. novembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol hokejistov Bostonu v noci na sobotu v zámorskej NHL k triumfu nad Pittsburghom 2:1 po predĺžení. Halák zlikvidoval 36 z 37 striel hostí, mal 97,3-percentnú úspešnosť zásahov a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

Prvou bol autor víťazného gólu v nadstavení Joakim Nordström, ktorý tečoval puk od Toreyho Kruga. "Musel som len udržať hokejku na ľade. V predchádzajúcich predĺženiach sme tvrdo bojovali, no nezískali sme bod. Pred zápasom sme sa o tom rozprávali a sme radi, že to dopadlo týmto spôsobom," povedal Nordström, pre ktorého to bol premiérový gól v predĺžení v NHL, v tomto ročníku nastrieľal štyri presné zásahy v 21 stretnutiach. Pre zranenie za Boston nehral Zdeno Chára.

Tridsaťtriročný Halák dosiahol v štrnástom tohtosezónnom vystúpení ôsme víťazstvo. S fínskym kolegom Tuukkom Raskom si rovnomerne podelili uplynulé štyri štarty, v ktorých Bruins inkasovali šesťkrát. "Bude náročné zdolať nás. Bolo by ťažké zdolať akékoľvek mužstvo s dvoma brankármi vo forme. Vedeli sme, že máme Raska a Haláka, že bude veľmi dobrou dvojkou. V minulosti bol jednotka, takže brankársky post máme pokrytý," povedal bostonský tréner Bruce Cassidy na oficiálnej stránke súťaže.

Zahanbiť sa nenechal ani Tristan Jarry v bránke Pittsburghu, v prvom stretnutí v NHL od 15. marca predviedol 35 zákrokov a Penguins dopomohol aspoň k bodu: "Po dlhej prestávke to bolo dobré. Nemyslím si, že rýchlosť alebo strely by ma vyviedli z miery. Sústredil som sa na seba a snažil som sa pochytať čo najviac pukov."

Slovenský obranca Erik Černák si pripísal ďalšie dva body pri víťazstve Tampy Bay nad Chicagom 4:2. Asistoval pri dvoch góloch domácich v úvodnej desaťminútovke, po ktorej Tampa viedla už 3:0. Černák odohral 16:45 minúty, štatistiky si obohatil aj o tri plusové body, dve strely a päť "hitov". V profilige má na konte tri gólové prihrávky v šiestich stretnutiach. Úvodné dva zásahy Lightning dosiahol Tyler Johnson: "Začiatok sa nám naozaj vydaril. Keď rýchlo vediete, zvyšok duelu je o čosi jednoduchší. Náš výkon v prvých minútach sa nám pozdával a pokračovali sme v ňom."

Tomáš Tatar pridal deviatu asistenciu v sezóne, ale jeho Montreal prehral na klzisku Buffala 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník absolvoval na ľade takmer 14 minút. Domáci Jeff Skinner skóroval necelé dve minúty pred koncom nadstavenia a zaistil Sabres ôsme víťazstvo za sebou. V uplynulých šestnástich zápasoch vsietil rovnaký počet gólov a so sedemnástimi presnými zásahmi v ročníku sa na čele poradia kanonierov vyrovnal Davidovi Pastrňákovi z Bostonu.

Šestnásť gólov má na konte Alexander Ovečkin, bilanciou 1+1 doviedol Washington k domácemu triumfu nad Detroitom 3:1. Cam Atkinson z Columbusu sa strelecky presadil v šiestom zápase za sebou, Blue Jackets uspeli vo vlastnej aréne nad Torontom 4:2. Bodová šnúra floridského útočníka Mikea Hoffmana sa skončila po sedemnástich dueloch, Panthers podľahli na ľade Caroliny 1:4. Prvý hetrik v profiligovej kariére strelil Jordan Martinook. Brankár Curtis McElhinney mal 34 zásahov a Hurricanes vyhrali tretí duel za sebou.

Arizona prehrala doma s Coloradom 1:5, Richard Pánik sa v jej drese bodovo nepresadil. J.T. Compher dal za Colorado dva góly v jednom oslabení za 85 sekúnd a svojmu tímu zabezpečil náskok 2:0. Ottawa s obrancom Christiánom Jarošom nestačila na domáci Dallas 4:6. Tréner Craig Berube si pripísal premiérový úspech na striedačke St. Louis. Blues zdolali doma Nashville 6:2 a dočkali sa víťazstva po troch prehrách.

NHL - výsledky:

Philadelphia - NY Rangers 4:0, Anaheim - Edmonton 2:1 pp, Buffalo - Montreal 3:2 pp /Tatar za hostí 0+1/, Minnesota - Winnipeg 4:2, New Jersey - NY Islanders 3:4 pp, Washington - Detroit 3:1, Vegas - Calgary 2:0, Columbus - Toronto 4:2, Boston - Pittsburgh 2:1 pp /Halák za domácich 36z/37s/, Carolina - Florida 4:1, Tampa Bay - Chicago 4:2 /Černák za domácich 0+2/, Arizona - Colorado 1:5, Dallas - Ottawa 6:4, St. Louis - Nashville 6:2, San Jose - Vancouver 4:0

NHL - sumáre:

PHILADELPHIA FLYERS - NEW YORK RANGERS 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 14. Konecny (Couturier, Giroux), 55. Couturier (Konecny, Giroux), 58. Weal (Simmonds), 59. Couturier (Konecny, Giroux). Brankári: Pickard - Lundqvist, strely na bránku: 46:31, 19.523 divákov

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 60. Ritchie (Rakell, Pettersson), 61. Rakell (Montour, Getzlaf) - 49. Nugent-Hopkins (McDavid, Chiasson). Brankári: Gibson - Koskinen, strely na bránku: 25:28, 16.497 divákov

BUFFALO SABRES - MONTREAL CANADIENS 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. Mittelstadt (Sheary, McCabe), 58. Skinner (Reinhart, Bogosian), 64. Skinner (Eichel, Dahlin) - 39. Gallagher (Danault, TATAR), 49. Shaw (Schlemko, Danault). Brankári: Hutton - Niemi, strely na bránku: 40:33, 19.070 divákov

MINNESOTA WILD - WINNIPEG JETS 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)

Góly: 44. Niederreiter (Pateryn, Stalock), 52. Fehr (Niederreiter, Dumba), 58. Staal (Dumba, Granlund), 59. Parise (Spurgeon, Suter) - 17. Laine (Myers, Little), 39. Ehlers (Perreault, Morrissey). Brankári: Stalock - Hellebuyck, strely na bránku: 39:28, 19.116 divákov

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK ISLANDERS 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 32. Hall, 43. Boyle (Coleman, Vatanen), 60. Johansson (Hall, Butcher) - 8. Eberle (Beauvillier), 35. Lee (Filppula, Mayfield), 53. Leddy (Filppula), 64. Barzal (Nelson). Brankári: Kinkaid - Greiss, strely na bránku: 42:35, 16.514 divákov

WASHINGTON CAPITALS - DETROIT RED WINGS 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Wilson (Bäckström, Ovečkin), 47. Kempný (Boyd, Burakovsky), 49. Ovečkin (Dowd, Wilson) - 9. Athanasiou (Vanek, DeKeyser). Brankári: Holtby - Bernier, strely na bránku: 20:32, 18.506 divákov

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - CALGARY FLAMES 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 37. Tuch (Eakin, Pacioretty), 43. Miller (Smith, Tuch). Brankári: Fleury - Rittich, strely na bránku: 28:29, 18.206 divákov

COLUMBUS BLUE JACKETS - TORONTO MAPLE LEAFS 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Anderson (Jenner, Foligno), 10. Anderson (Sedlák, Harrington), 37. Atkinson (Wennberg), 44. Hännikäinen (Panarin, Murray) - 17. Hainsey (Lindholm, Ožiganov), 23. Kapanen (Kadri). Brankári: Bobrovskij - Andersen, strely na bránku: 24:34, 18.656 divákov

BOSTON BRUINS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 34. DeBrusk (Krejčí, Miller), 62. Nordström (Krug, Pastrňák) - 27. Malkin (Letang, Kessel). Brankári: HALÁK - Jarry, strely na bránku: 37:37, 17.565 divákov

CAROLINA HURRICANES - FLORIDA PANTHERS 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 20. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 48. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 49. Teräväinen (Aho), 58. Martinook (Wallmark) - 55. Brouwer (Matheson). Brankári: McElhinney - Luongo (20. Reimer), strely na bránku: 39:35, 13.226 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - CHICAGO BLACKHAWKS 4:2 (4:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Johnson (Kučerov, ČERNÁK), 8. Johnson (Point, Kučerov), 11. Point (Kučerov, ČERNÁK), 15. Callahan (McDonagh) - 12. Anisimov (DeBrincat, Schmaltz), 39. Toews (Keith). Brankári: Domingue - Crawford, strely na bránku: 29:32, 19.092 divákov

ARIZONA COYOTES - COLORADO AVALANCHE 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)

Góly: 54. Strome (Perlini, Goligoski) - 8. Compher (Nieto), 9. Compher, 10. Rantanen (Landeskog), 47. Barrie (MacKinnon, Cole), 56. Landeskog (Rantanen, MacKinnon). Brankári: Raanta - Grubauer, strely na bránku: 38:39, 12.029 divákov

DALLAS STARS - OTTAWA SENATORS 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Góly: 11. Benn (Seguin, Radulov), 33. Heiskanen (Radulov, Janmark), 39. Fedun (Shore, Hintz), 45. Heiskanen (Janmark, Shore), 47. Comeau (Lindell, Dickinson), 58. Bayreuther - 4. Dzingel (Ryan, Chabot), 31. Tkachuk (Chabot, Ryan), 51. Lajoie (Duchene), 54. Smith (Ryan, Duchene). Brankári: Chudobin - Anderson, strely na bránku: 54:33, 18.532 divákov

ST. LOUIS BLUES - NASHVILLE PREDATORS 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)

Góly: 10. Barbašev (Schmaltz), 14. O'Reilly (Blais, Pietrangelo), 16. Schenn, 21. Sanford (O'Reilly, Tarasenko), 32. Fabbri (Thomas), 55. Pietrangelo (Schenn, Thomas) - 15. Bonino (Ekholm, Johansen), 57. Hartman (Fiala, Hamhuis). Brankári: Allen - Saros (32. Rinne), strely na bránku: 34:28, 16.192 divákov

SAN JOSE SHARKS - VANCOUVER CANUCKS 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Couture (E. Karlsson, Labanc), 20. Meier (Thornton, Burns), 44. E. Karlsson (Thornton, Labanc), 50. M. Karlsson (E. Karlsson, Dillon). Brankári: Dell - Nilsson, strely na bránku: 24:19, 17.056 divákov

Erik Černák (Tampa Bay) 16:45 0 2 2 +3 2 0

Christián Jaroš (Ottawa) 10:22 0 0 0 0 0 0

Richard Pánik (Arizona) 18:42 0 0 0 -1 3 0

Tomáš Tatar (Montreal) 13:42 0 1 1 0 0 0

-------------------------------------------

Jaroslav Halák (Boston) 61:57 36/37 97,3%

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/