Grabner napodobnil Pálffyho, dal dva góly v jednom oslabení

Michael Grabner prekonal Jonathana Berniera vprvej tretine v jednom oslabení Foto: TASR

Žigmund Pálffy strelil dva góly v jednom oslabení 17. apríla 1999 v priebehu 53 sekúnd.

New York 28. februára (TASR) - V nočných zápasoch zámorskej NHL sa podaril málo vídaný kúsok Michaelovi Grabnerovi z New Yorku Islanders.

Rakúsky útočník strelil v prvej tretine dva góly v jednom oslabení a v priebehu 48 sekúnd otočil v zápase s Torontom z 0:1 na 2:1.

Rakúšan tak napodobnil bývalého slovenského útočníka Islanders Žigmunda Pálffyho, ktorý strelil dva góly v jednom oslabení 17. apríla 1999 v priebehu 53 sekúnd.

Päť gólový strelec zo ZOH v Soči Grabner najskôr prekonal Jonathana Berniera po výbornej prihrávke Caseyho Cizikasa a potom využil kiks brankára Maple Leafs, ktorý pri rozohrávke trafil do korčule obranca Morgana Riellyho a 26-ročný Grabner zasunul puk do prázdnej bránky. Na trestnej lavici bol Eric Boulton.

Islanders vyhrali nad Torontom 5:4 po predĺžení, keď o všetkom rozhodol svojim tretím gólom v sezóne slovenský obranca Ľubomír Višňovský a úspešne oslávil svoju novú funkciu, pretože ho tréner Jack Capuano vymenoval za jedného z asistentov kapitána.