NHL: Chárov Boston zdolal Islanders, Halák s 30 zákrokmi

Riley Nash (20) z Bostonu Bruins pred brankárom Jaroslavom Halákom z New Yorku Islanders v zápase zámorskej NHL 9. decembra 2017 v Bostone. Foto: TASR/AP

Hokejisti Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom zdolali Carolinu 3:2 po predĺžení.

New York 10. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu potvrdili stúpajúcu formu, v noci na nedeľu zvíťazili v zámorskej NHL doma nad New Yorkom Islanders 3:1 a vybojovali už ôsmu výhru z desiatich zápasov.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 22:20 min. ako najvyťaženejší hráč svojho tímu, odsedel si dve trestné minúty a krajana v bránke "ostrovanov" Jaroslava Haláka ohrozil štyrmi strelami. Halák inkasoval dva góly a kryl dokopy 30 z 32 súperových striel. Tretí gól "medveďov" strelil Danton Heinen v závere do prázdnej bránky pri power play hostí.

Hráči St. Louis vyhrali nad domácim Detroitom hladko 6:1. V drese zdolaného tímu sa bodovo nepresadil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral 14:34 min., no zapísal si iba dve trestné minúty. Red Wings sa naďalej trápia, prehrali ôsmy duel z uplynulých deviatich.

Hokejisti Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom zdolali Carolinu 3:2 po predĺžení. O víťazný gól Kings sa postaral 20 sekúnd pred koncom extračasu Tanner Pearson. "Králi" natiahli sériu triumfov na osem zápasov, čo je ich najdlhšia víťazná šnúra od februára 2015. Gáborík strávil na ľade 13 minút a 24 sekúnd, pripísal si jednu mínusku. Slovenského krídelníka delia už iba dva štarty od dosiahnutia magickej 1000-zápasovej hranice v NHL.

Tampa Bay si poradila s Winnipegom 4:3 po predĺžení. V bránke Lightning dostal pred Petrom Budajom prednosť Rus Andrej Vasilevskij, v zostave Jets opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo.

Hráči New Yorku Rangers zdolali New Jersey 5:2 aj zásluhou dvoch gólov Matsa Zuccarella a vybojovali 10. víťazstvo z posledných 11 domácich zápasov. "Jazdci" sa po slabšom vstupe do sezóny rozbehli a dostali sa na dosah postupových priečok vo Východnej konferencii. "Vyhrabali sme sa z hlbokej diery. Keď bodovo zaostávate za ostatnými, je veľmi ťažké sťahovať tú stratu," uviedol pre zámorské médiá domáci útočník Rick Nash. Henrik Lundqvist si pripísal 419. víťazstvo v profiligovej kariére a vystriedal Tonyho Esposita na druhom mieste historického poradia brankárov podľa počtu výhier v jednom tíme. Rekord drží Martin Brodeur, ktorý v drese Devils vychytal 688 triumfov.

Columbus sa v zápase s Arizonou (1:0) mohol oprieť o výkon brankára Sergeja Bobrovského, ktorý zastavil všetkých 35 striel súpera a dosiahol štvrté čisté konto v sezóne a 23. v kariére. Jediný gól súboja strelil už po 30 sekundách hry Josh Anderson. Shutout vychytal v noci aj brankár San Jose Aaron Dell, ktorý v zápase s Ottawou (5:0) predviedol 25 úspešných zákrokov. Bola to pre neho druhá nula v prebiehajúcom ročníku a tretia celkovo v NHL.

NHL - sumáre:
DETROIT RED WINGS - ST. LOUIS BLUES 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Góly: 48. Nielsen (Glendening, Ericsson) – 12. Schwartz (Steen, Schenn), 25. Sobotka (Tarasenko, Šťastný), 27. Upshall, 37. Bouwmeester (Pietrangelo, Blais), 49. Jaškin (Pietrangelo, Edmundson), 60. Schenn (Bouwmeester, Steen). Brankári: Howard (41. Mrázek) - Allen, strely na bránku: 29:22, 19.515 divákov.

BOSTON BRUINS - NEW YORK ISLANDERS 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 31. Marchand (Krug, Pastrňák), 47. DeBrusk (Krug, Pastrňák), 60. Heinen (Bergeron) – 57. Lee (Bailey, Barzal). Brankári: Rask - HALÁK, strely na bránku: 33:31, 17.565 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - ARIZONA COYOTES 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 1. Anderson (Panarin, Dubois). Brankári: Bobrovskij - Raanta, strely na bránku: 34:35, 17.785 divákov.

FLORIDA PANTHERS - COLORADO AVALANCHE 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)
Góly: 20. Ekblad (Huberdeau, Yandle), 25. Malgin (J. McGinn, McCoshen), 55. Huberdeau (Yandle, Trocheck) – 11. Rantanen (Barberio, Landeskog), 32. MacKinnon (Compher, Nemeth), 33. Kerfoot (Barrie, Rantanen), 52. E. Johnson (Nieto), 54. Wilson (Compher, Andrighetto), 56. Nieto (Comeau, Söderberg), 58. Söderberg (Comeau). Brankári: Reimer - Varlamov, strely na bránku: 42:30, 13.821 divákov.

MONTREAL CANADIENS - EDMONTON OILERS 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly: 34. Galchenyuk (Petry), 56. Danault (Froese, Carr) – 8. Cammalleri (Nugent-Hopkins, Maroon), 12. Khaira (Strome), 22. Khaira (Strome, Russell), 23. Lucic (Draisaitl, McDavid), 43. Klefbom (Letestu, Lucic), 44. Auvitu (McDavid, Puljujärvi). Brankári: Price (23. Niemi) - Brossoit, strely na bránku: 24:40, 21.302 divákov.

NEW YORK RANGERS - NEW JERSEY DEVILS 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 7. Vesey (Carey, Nieves), 30. Fast (Nash), 37. Zuccarello, 47. Zuccarello (J.T. Miller, McDonagh), 52. Hayes (Nash) – 34. Severson (Coleman, Noesen), 47. Wood (Zacha, Butcher). Brankári: Lundqvist - Kinkaid, strely na bránku: 39:28, 18.006 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Sheahan (Simon, Dumoulin), 38. Malkin (Kessel), 58. Crosby (Letang, Simon) – 2. Brown (Rielly, Hainsey), 2. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 13. Bozak (Marner, Polák), 39. Bozak (Gardiner, Marner). Brankári: Jarry (21. DeSmith) - Andersen, strely na bránku: 36:25, 18.658 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - WINNIPEG JETS 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 19. Gourde (Point, T. Johnson), 37. Sergačov (T. Johnson, Palát), 49. Kučerov (Dotchin, Stamkos), 61. Point (Stralman) – 2. Copp (Lowry, Tanev), 39. Connor (Morrissey, Wheeler), 48. Ehlers (Trouba, Laine). Brankári: Vasilevskij - Hellebuyck, strely na bránku: 28:20, 19.092 divákov.

DALLAS STARS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly: 15. Pitlick (Roussel, Faksa), 26. Spezza (Janmark, Klingberg), 45. Benn (Seguin, Lindell) – 13. Tuch (Leipsic, Eakin), 25. Perron (Neal), 27. R. Smith (Marchessault), 29. McNabb (Leipsic, Eakin), 60. Haula (Perron). Brankári: Bishop - Lagace, strely na bránku: 39:39, 18.532 divákov.

CALGARY FLAMES - VANCOUVER CANUCKS 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 19. Brouwer (Lazar), 52. Tkachuk (Hathaway), 59. Bennett, 60. Tkachuk (Frolík, Hamonic) – 3. Virtanen (Del Zotto), 40. Boeser (Granlund, D. Sedin). Brankári: M. Smith - Nilsson, strely na bránku: 35:24, 18.552 divákov.

SAN JOSE SHARKS - OTTAWA SENATORS 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 13. Couture (Labanc, Braun), 26. Vlasic (Heed, Labanc), 35. Karlsson (Pavelski, Thornton), 44. Pavelski (Couture, Burns), 58. Hertl (Burns, Couture). Brankári: Dell - Anderson, strely na bránku: 50:25, 17.562 divákov.

LOS ANGELES KINGS - CAROLINA HURRICANES 3:2 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 27. Toffoli (Kopitar, Pearson), 30. Kopitar (Toffoli, Folin), 65. Pearson (Muzzin, Quick) – 54. V. Rask (Teräväinen), 58. Lindholm (Ryan, B. McGinn). Brankári: Quick - Darling, strely na bránku: 21:34, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 13:24 0 0 0 -1 0 0
Zdeno Chára (Boston) 22:20 0 0 0 0 4 2
Tomáš Tatar (Detroit) 14:34 0 0 0 0 0 2
Jaroslav Halák (NY Islanders) 59:11 2/32 93,8

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/