Boston zvíťazil vo Washingtone 4:2, Halák nechytal

Hráči Bostonu Bruins David Krejčí (vľavo), Slovák Andrej Meszároš (uprostred) a Jarome Iginla sa tešia z gólu v zápase zámorskej NHL proti Washingtonu Capitals Foto: TASR/AP

Slovenskí hokejisti v drese Bruins nebodovali.

Washington 29. marca (TASR) - Hokejisti Washingtonu prehrali v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade s Bostonom 2:4 a nevyužili tak šancu dostať sa v tabuľke Východnej konferencie na postupové priečky.

V bránke Capitals dostal pred Slovákom Jaroslavom Halákom prednosť Braden Holtby, ktorý inkasoval z 36 striel štyri góly. Z víťazstva Bruins sa tešila aj dvojica slovenských obrancov Zdeno Chára a Andrej Meszároš. Chára, ktorý bol s takmer 24 odohratými minútami najvyťaženejším korčuliarom v zápase, si pripísal dva neúspešné strelecké pokusy. Meszároš odohral na ľade 20:19 min a zaznamenal dve trestné minúty.