NHL: Peters skončil vo funkcii trénera Caroliny Hurricanes

Kormidelník oznámil v piatok svoje rozhodnutie skončiť na svojom poste po štyroch sezónach, v ktorých ani raz nedoviedol hurikánov do play off.

Podľa denníka Aftonbladet mal záujem reprezentovať aj Kempeho spoluhráč z LA Christian Folin, tréner národného tímu Rikard Grönborg ho však neoslovil.

NHL: Obranca New Jersey Vatanen sa zranil, jeho štart je otázny

Dvadsaťšesťročný rodák z Jyväskylä utrpel zranenie hornej časti tela, ktorého stav sa posudzuje na dennej báze. Na Floridu síce s tímom neodletel, ale môže sa k nemu pripojiť.

NHL: Chárov Boston vedie v sérii s Torontom, Washington vyrovnal stav

Chára bol najvyťaženejší korčuliar zápasu, v drese medveďov odohral 26:43 minút, pričom si pripísal dva strelecké pokusy, štyri bodyčeky, tri zblokované strely a duel dokončil s dvomi plusovými bodmi.

,aktualizované

NHL: Doughty, Hedman a Subban sú vo finále na zisk Norrisovej trofeje

Mená finalistov zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečeri v Las Vegas.

NHL: Obranca Winnipegu Morrissey dostal za faul na Staala dištanc

Rozhodcovia zákrok Morrisseya nepotrestali, neskôr si ho však predvolala ligová disciplinárka a rozhodla o zápasovom dištanci.

NHL: O Selkeho trofej sa uchádzajú Bergeron, Couturier a Kopitar

Mená finalistov o najlepšie brániaceho útočníka zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečeri v Las Vegas.

NHL: Sharks zdolali Anaheim aj vo štvrtom zápase, postúpili do 2. kola

Hráči Pittsburghu Penguins zvíťazili vo štvrtom dueli 1. kola na ľade Philadelphie Flyers hladko 5:0 a už iba jedna výhra ich delí od postupu do semifinále Východnej konferencie.

NHL: Rinne, Hellebuyck a Vasilevskij sú kandidátmi na Vezinovu trofej

Mená troch finalistov na najlepšieho brankára NHL zverejnila oficiálna stránka zámorskej profiligy, víťaz bude známy 20. júna v Las Vegas na slávnostnom odovzdávaní ocenení.

NHL: Gulutzan skončil na poste trénera Calgary Flames

Štyridsaťšesťročný Gulutzan mal v dvoch sezónach na lavičke Calgary bilanciu 82-68-14, predtým viedol dva roky Dallas Stars.

NHL: Tatarov Vegas zdolal Los Angeles a postúpili do 2. kola play off

Slovenský útočník však chýbal v zostave hostí v druhom dueli za sebou.

NHL: Bostonu nestačil gól Cháru, v Toronte prehral

Hrdinom kanadského tímu bol dvojgólový útočník Patrik Marleau.

NHL: LA prehralo s Vegas, Tatar chýbal v zostave Golden Knights

V Západnej konferencii je už len krok od postupu nováčik z Vegas, v treťom stretnutí triumfoval na ľade Los Angeles 3:2 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy.

NHL: Boston vedie nad Torontom, Pastrňák exceloval

Bruins rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 4:0 a brankára hostí Andersena vyhnali z bránky už po 13. minútach.

Kovaľčuk poprel dohodu s NY Rangers, túži po Stanleyho pohári

Záujem "jazdcov" sa v médiách skloňuje už takmer rok.

NHL: Vegas s Tatarom zdolal LA po 2. predĺžení

Hrdinom stretnutia bol fínsky center Erik Haula, ktorý v 96. minúte ukončil maratónsky duel a strelil víťazný gól rytierov.

NHL: Hitchcock ukončil trénerskú kariéru

Ken Hitchcock má na konte 823 víťazstiev z 1536 odkoučovaných zápasov v profilige.

NHL: Boston vstúpil do play off víťazne, Chára zaznamenal asistenciu

Hokejisti Bostonu zdolali vo svojom úvodnom zápase štvrťfinále Východnej konferencie na domácom ľade Toronto jednoznačne 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá.

NHL: Doughty bude pykať za zákrok na Carriera, nezahrá si vo Vegas

Carrier v polovici tretej tretiny prenikal popri pravom mantineli do útočného pásma, keď ho Doughty nešetrne trafil ramenom do hlavy.