Boston bude dva mesiace bez obrancu McQuaida

Pre mužstvo, ktorému velí slovenský kapitán Zdeno Chára, je to ďalšie citeľné oslabenie.

NHL: Halák vychytal výhru nad rivalom, z víťazstva sa tešil aj Chára

,aktualizované

Bývalý hráčsky agent McAlpine okradol hokejistov o milióny dolárov

Päťdesiatštyriročný McAlpine mal v priebehu rokov 2004-2011 obrať hokejistov o 12 miliónov amerických dolárov.

NHL: Tatarov 100. gól nezabránil prehre Detroitu, skóroval aj Pánik

Ani jeden zo šikovných Slovákov sa napriek úspechu v streľbe na bránku netešil z víťazstva tímu.

NHL: Boston povolal Cehlárika z farmy v Providence do prvého mužstva

Cehlárik si v závere uplynulej sezóny poranil rameno a v máji absolvoval operáciu, pre ktorú vynechal MS.

Obranca Gudbranson s dištancom a pokutou za zákrok na Vatrana

Gudbranson v prvej tretine štvrtkového stretnutia tvrdo narazil súpera zozadu na mantinel.

NHL: Vancouver sa bude musieť 4 až 6 týždňov zaobísť bez Erikssona

Tridsaťdvaročný švédsky krídelník si poranil koleno v noci na nedeľu počas prehry s Calgary Flames 2:5.

NHL: Budajova tohtosezónna premiéra, Tampa prehrala v New Jersey

Budaj v riadnom hracom čase a predĺžení kryl 30 striel súpera, v druhej tretine predviedol famózny zákrok, keď lapačkou reflexívne zneškodnil šancu tohtoročnej draftovej jednotky Nica Hischiera.

NHL: Hrdinom Bleskov Kučerov, Detroitu Tatarova asistencia nestačila

Tampa Bay dosiahla štvrtý triumf v rade a s 10 bodmi na konte sa dostala na prvé miesto v tabuľke Východnej konferencie.

Canadiens definitívne rozviazali kontrakt s veteránom Streitom

V nasledujúcich dňoch bude zvažovať ďalšie možnosti, pravdepodobný je jeho návrat do Európy.

Hviezdami týždňa sa stali Ehlers, Matthews a Bäckström

Ehlers pomohol Jets piatimi gólmi a dvomi asistenciami, Matthews strelil v hodnotenom období štyri góly v troch zápasoch, Bäckström si v štyroch zápasoch pripísal na konto až deväť bodov.

Kapitán Ottawy Karlsson sa vracia na ľad

Z návratu dvojnásobného víťaza Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu NHL má radosť aj tréner Guy Boucher.

Tatar bitky nevyhľadáva, ale pästných súbojov sa nebojí

Tatar s Haulom sa po bodyčeku slovenského krídelníka dostali do konfliktu a po slovnej výmene sa aj pobili.

NHL: Las Vegas zaradilo Fleuryho a Marchessaulta na listinu zranených

Fleury sa zranil v noci na sobotu, keď inkasoval úder kolenom do hlavy od útočníka Detroitu Red Wings Anthonyho Manthu

Pánika teší forma v úvode sezóny: Chcem tak hrať každý rok

V službách Chicaga Blackhawks zaznamenal v šiestich stretnutiach tri góly a rovnaký počet asistencií. Aktuálne najproduktívnejší Slovák tak podľa trénera klubu začína naplno prejavovať svoj potenciál.

NHL: Šipačov pri debute za Knights s gólom, Halák nezabránil prehre

Výborný debut zaznamenal ruský útočník Vadim Šipačov, pri svojej premiére za Vegas zaznamenal hneď gól. Rus debutoval v drese nováčika NHL po zvláštnom preradení na farmu.

Chára tromi bodmi doviedol Boston k suverénnemu triumfu v Arizone

Pre Cháru to boli prvé kanadské body v novej sezóne. Na ľade odohral 20:18 minút, vyslal na bránku súpera tri strely, rozdal tri bodyčeky, odsedel si dvojminútový trest a pripísal si aj tri plusky.

Minnesota v oslabení: Zranili sa aj Coyle, Niederreiter a Foligno

Najhoršie je na tom Coyle, po akútnej operácii zlomenej ihlice pravej nohy vynechá šesť až osem týždňov.

NHL: Montreal sa chce zbaviť veterána Streita

Tridsaťdeväťročný obranca sa neuplatnil v prvom tíme "Habs", tí ho vo štvrtok zaradili na waiver listinu dúfajúc, že si ho z nej vyberie iný záujemca.

NHL: Pánik pribrzdil a jeho Chicago podľahlo Minnesote

Slovenský útočník odohral vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadil, do štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod.