Najnovšie

J. Tomaga: Návšteva premiéra SR v Bielom dome je významným míľnikom

V rámci obrannej spolupráce sa počas rokovania americký prezident a slovenský premiér dotknú i modernizácie Ozbrojených síl SR.

Pakistanský novinár dostal cenu hrdina slobody tlače

Cena hrdina slobody tlače sa udeľuje novinárom, ktorí prispievajú k presadzovaniu slobody tlače aj napriek tomu, že pri tom podstupujú veľké riziko.

Technologický index Nasdaq Composite dosiahol nový rekord

Index tento rok posilnil už o 17 %. Podporil ho opatrný postoj americkej centrálnej banky (Fed), nádeje na vyriešenie obchodnej vojny medzi USA a Čínou a dobrá výsledková sezóna.

Na pohreb zavraždenej novinárky prišli britskí aj írski lídri

K zodpovednosti za jej vraždu sa v pondelok večer prostredníctvom listu zaslaného severoírskym médiám prihlásila militantná skupina s názvom Nová IRA.

Obsah transmastných kyselín v potravinách bude obmedzený

Maximálny limit, ktorý sa stanovuje prijatým nariadením, zodpovedá dvom gramom priemyselne vyrábaných transmastných kyselín na 100 gramov tuku v potravinách určených pre konečného spotrebiteľa.

Hudobnú sezónu na Fiľakovskom hrade otvorí koncert Lotz Trio

Zaznie tvorba hudobného génia Wolfganga Amadea Mozarta, slovenského skladateľa Juraja Družeckého a súčasťou repertoáru budú aj kompozície Mareka Piačeka, konkretizovala riaditeľka HMF V. Tittonová.

Prokuratúra obžalovala údajnú príslušníčku Islamského štátu

Žena s nemecko-alžírskym občianstvom, identifikovaná ako Sarah O., v roku 2003 vycestovala do Sýrie, pripojila sa k IS a vydala sa za Nemca, ktorý bol naverbovaný touto extrémistickou organizáciou.

Volodymyr Zelenskyj vyzval na ďalšie medzinárodné sankcie voči Rusku

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal v stredu dekrét, ktorý uľahčí ľuďom žijúcim na separatistických územiach východnej Ukrajiny získať ruský pas.

Strom privalil rodinný dom v bratislavskom Ružinove

Na mieste okrem profesionálnych zasahujú aj dvaja dobrovoľní hasiči, uviedlo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Najviac fotiek sexuálneho zneužívania detí je na holandských serveroch

Holandská vláda pripustila nárast ohlasovania ilegálnych fotografií a zaviazala sa, že bude proti tomu bojovať.

Komora advokátov: Bezplatné právne poradenstvo využilo takmer 750 ľudí

Najčastejšie otázky občanov sa týkali dedenia, susedských vzťahov, pozemkov a nehnuteľností, priblížila hovorkyňa Slovenskej advokátskej komory (SAK) Alexandra Donevová.

La Liga je top prioritou, povedal Zidane o cieli v novej sezóne

Španielsky veľkoklub je v prebiehajúcej sezóne bez matematickej šance na titul. Päť zápasov pred koncom ligy stráca na lídra súťaže Barcelonu nedostihnuteľných 16 bodov.

Škótsky starosta nemeckej obce by po brexite musel odstúpiť z funkcie

Macnab, ktorý je starostom Brunsmarku s približne 160 obyvateľmi už 11 rokov, by sa po brexite stal cudzincom z nečlenskej krajiny Únie.

V Čunove spadol robotník do 20 metrov hlbokej vodnej komory

Pri nehode zasahuje 13 hasičov s troma kusmi techniky.

Ukrajina sa obrátila na OSN v súvislosti s Putinovým dekrétom

Šéf ukrajinskej diplomacie Pavlo Klimkin vyzval obyvateľov Donbasu, aby neprijímali ruské pasy.

Transpetrol a Slovnaft o nekvalitnej rope vedia

Ruský monopol Transnefť a ministerstvo energetiky minulý týždeň uviedli, že sa objavili problémy s kvalitou ruskej ropy prechádzajú cez bieloruský ropovod.

Niektorí robotníci na Notre-Dame porušovali zákaz fajčenia

Cigaretový ohorok však v žiadnom prípade nemohol spôsobiť požiar na katedrále, zdôraznil hovorca stavebnej spoločnosti Marc Eskenazi.

Letisko M. R. Štefánika hľadá pred letnou sezónou brigádnikov

Privyrobiť ako brigádnici si podľa Ševčíkovej môžu na letisku študenti starší ako 18 rokov, ktorí sú ochotní pracovať na zmeny, keďže letisko je otvorené nepretržite.

Alaphilippe obhájil triumf na Valónskom šípe, Sagan výrazne zaostal

Hoci sa slovenský cyklista väčšinu pretekov držal v hlavnom pelotóne a patril k najaktívnejším, v závere začal zaostávať a napokon ani nebojoval o výraznejšie umiestnenie.,aktualizované 

V rámci spomienkového podujatia na M. R. Štefánika príde aj Legiovlak

Expozícia s názvom Legiovlak je projektom Československej obce legionárskej. Predstavuje vernú repliku legionárskeho vlaku z rokov 1918 až 1920.