Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia

Basketbalista Dwyane Wade pomohol k víťazstvu Miami nad Orlandom

Basketbalista Miami Heat Dwyane Wade strieľa kôš Orlandu Magic počas štvrtej štvrtiny zápasu zámorskej basketbalovej NBA v Miami. Foto: TASR/AP Photo/El Nuevo Herald, David Santiago

Až predĺženie rozhodlo o triumfe Los Angeles Clippers nad Detroitom.

New York 19. marca (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v noci na pondelok v zápase zámorskej NBA nad Orlandom 91:81 a natiahli tak víťaznú šnúru na domácej palubovke už na 13 duelov. Heat priviedol k triumfu 31 bodmi Dwyane Wade, ktorému sekundoval LeBron James so 14 bodmi, 12 doskokmi a siedmimi asistenciami.

Až predĺženie rozhodlo o triumfe Los Angeles Clippers nad Detroitom v pomere 87:83. V extračase sa strelecky darilo domácemu Chrisovi Paulovi, ktorý deväť zo svojich 19 bodov zaznamenal práve v predĺžení.

Napínavý duel sa odohral aj medzi Los Angeles Lakers a Utahom, v ktorom sa napokon z víťazstva 103:99 tešili hosťujúci Jazz, ktorí pripravili domácim od Vianoc len druhú prehru a zároveň prerušili ich päťzápasovú víťaznú sériu.