Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia

Mladým slovenským futbalistom nechýba pred odvetou v Rotterdame odvaha

Na snímke vpravo tréner tímu Ivan Galád sťahuje z ihriska Filipa Kissa. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká v pondelok zápas s Holandskom.

Bratislava 14. októbra (TASR) - Nepríjemné manko 0:2 z prvého zápasu sa v odvete baráže o ME 2013 v Izraeli pokúsia zmazať slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v pondelňajšom zápase s Holandskom. Na štadióne Sparty Rotterdam nečaká tím hosťujúceho trénera Ivana Galáda nič jednoduché, odhodlanie mu však nechýba.

Úvodný zápas vo štvrtok v Senci domáci stratili pre slabšiu efektivitu, ale favoritovi sa herne i štatisticky vyrovnali. Problémom bola koncovka - dve tutovky Slovákov v prvom polčase zostali nevyužité, kým súper svoje po zmene strán rutinérsky zakončil. "Oranjes" sú teda výrazne bližšie k brehom Izraela a aj v pondelňajšej odvete (19.00 h) sú favoritom.

"Bude to určite ťažký zápas, je to 2:0 pre nich, šance sú menšie. Ale dáme do toho všetko, každý jeden čo tam nastúpi, či bude v základnej zostave alebo náhradník, odovzdá všetko. Sme jeden tím. Dúfam, že postúpime, vo futbale je všetko možné a dúfam, že sa niečo podobné aj stane. Najlepšie by bolo vyhrať 3:0 tak, aby sme postúpili. Opakujem, vo futbale je všetko možné," povedal pred odvetou v Rotterdame Lukáš Pauschek, obranca bratislavského Slovana. V podobnom duchu sa nechal počuť aj krídelník nemeckého 1.FC Norimberg Róbert Mak: "Myslím si, že ešte nič nie je stratené. Jeden polčas baráže máme za nami, prehrali sme ho 0:2. Teraz však ideme do Holandska, kde to bude síce veľmi ťažké, ale my sa pokúsime zabojovať."

SR 21 sa do dejiska zápasu presunula v nedeľu z bratislavského letiska. V ešte ten istý deň reprezentáciu čakal v čase zápasu (19.00) oficiálny predzápasový tréning. Súboj rozhoduje Dán Kenn Hansen a v priamom prenose ho má vysielať televízia DIGI Sport.

Súboj rozhoduje Dán Kenn Hansen a v priamom prenose ho má vysielať televízia DIGI Sport.