Vzdelávacie projekty Živice získali európske ocenenie

Ocenenie GENE sa udeľuje projektom, ktoré prinášajú pozitívnu zmenu a približujú ľudom skutočnú realitu sveta na lokálnej aj globálnej úrovni.

Unikátny vlakový videoprojekt: Železničná stanica Nové Mesto nad Váhom

TABLET.TV vám vďaka spolupráci s Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Súťaž Nebuď otrok drog 4 o ceny v hodnote 5000 eur

Literárno-výtvarná súťaž s protidrogovou tematikou je určená žiakom a študentom základných a stredných škôl. Súťažné práce je potrebné doručiť do 10. novembra 2017.

TOTO STÁLE VYRÁŽA DYCH: Päť rokov od zoskoku z najväčšej výšky

Rakúsky športovec v Felix Baumgartner skočil v roku 2012 z kapsuly pripevnenej na špeciálnom héliovom balóne z výšky takmer 39 kilometrov. Ako prvý človek prekonal pri voľnom páde rýchlosť zvuku.

Odborníci na normalizáciu majú odvetvový sviatok 14. októbra

Krajiny, ktoré integrovali medzinárodné normy do svojich politík, môžu lepšie chrániť vlastné obyvateľstvo a zaistiť mu väčší výber kvalitnejších tovarov.

Austrálska polícia pátra po krokodílovi,ktorý asi zabil nezvestnú ženu

Polícia sa domnieva, že žena vošla do tropického pralesa a stratila orientáciu, uviedol inšpektor Ed Lukin s tým, že následne spustili intenzívne pátranie.

GOMBITA: Rodina by mala vždy ostať rodinou

Rímskokatolícky kňaz a riaditeľ zariadenia Oáza – Nádej pre nový život v Bernátovciach pri Košiciach Peter Gombita hovorí o problémoch rodiny.

Churchillovu cigaru vydražili za vyše 12.000 dolárov

Bostonský aukčný dom RR Auction uviedol, že desať centimetrov dlhú cigaru značky Corona si na stredajšej dražbe kúpil zberateľ z mesta Palm Beach v americkom štáte Florida.

Od narodenia prezidenta vojnovej SR Jozefa Tisa uplynie 130 rokov

Jozef Tiso sa narodil 13. októbra 1887 vo Veľkej Bytči (dnes Bytča). Vysokoškolské vzdelanie získal na Viedenskej univerzite, kde promoval na doktora teológie.

Na prírodné katastrofy sa dá pripraviť a reagovať

Počty ľudí postihnutých katastrofami sa zvyšujú. Odborníci z dôvodov urbanizácie a klimatických zmien predpokladajú, že i počet katastrof sa bude zvyšovať.

Ani v piatok trinásteho nebýva núdza o poistné udalosti.Ste poverčiví?

Tento rok nás čaká už druhý piatok trinásteho.

Weinstein príde možno o členstvo v Americkej filmovej akadémie

Manželka Harveyho Weinsteina už skôr oznámila, že sa ho rozhodla opustiť. Dôvodom sú obvinenia zo sexuálneho obťažovania a z údajných útokov na ženy, ktorým Weinstein čelí od minulého týždňa.

Talianska značka Gucci zrušila kolekcie s pravou kožušinou

Gucci sa tak pripojí k ďalším módnym domom, ktoré zrušili kolekcie s kožušinou vrátane Giorgia Armaniho, Huga Bossa a Stelly McCartney.

Najkrajšia torta Slovenska je poctou profesorovi Štefanovi Nosáľovi

Súťaž mala podľa hlavnej organizátorky a predsedníčky Klubu cukrárov Slovenska Jozefíny Zaukolcovej v tomto roku štyri kategórie.

Slovák si pochutnával na dobrotách v cudzej pivnici vo Viedni

Hladného muža prezradilo svetlo z pivnice v rodinnom dome.