UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Opäť po trati z Bratislavy do Trnavy

TABLET.TV vám vďaka spolupráci s Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Prvé verejné osvetlenie v Uhorsku zaviedol Bohuslav Križko

Vniesť svetlo do tmavých ulíc obyvatelia túžili v bežné dni. Na stabilné verejné osvetlenie si však museli počkať až do polovice 18. storočia.

Da Vinciho obraz Salvator mundi kúpil saudskoarbský korunný princ

Olejomaľba Salvator mundi, pochádzajúca z obdobia okolo roku 1500 a znázorňujúca Ježiša Krista, bola minulý mesiac centrálnym prvkom aukcie v newyorskej aukčnej siene Christie's.

Muž v Japonsku zabil mečom vo svätyni šintoistickú kňažku

Nagako Tomiokaovú (58), hlavnú kňažku svätyne Tomioka Hačiman, napadol 56-ročný Šigenaga Tomioka, keď vystúpila vo štvrtok večer z auta. Média uviedli, že to bol jej mladší brat.

Sane sú síce symbolom zimy, ale Hemingway ocenil aj ich letné využitie

Sane predstavujú bezkolesový dopravný prostriedok pohybujúci sa hlavne na snehu kĺzaním. Do saní sa v minulosti priahali kone, voly a kravy.

Vianočný bazár chalaňov vyvrcholí žúrom, príde Vidiek i Hudba vesmírna

Projekt spájajúci predvianočnú atmosféru, príjemné nakupovanie a šancu pomôcť iným priniesli do Bratislavy pred ôsmimi rokmi herci z Divadla Astorka Korzo '90 - Latinák, Miezga, Jakab a Kemka.

Ľadový chrám vyrástol na Hrebienku po piaty raz

Bazilika z ľadu, ktorú niekoľko týždňov tvorili slovenskí, českí a španielski sochári, bude pre návštevníkov otvorená počas celej zimnej sezóny.

Francúzsko sa v sobotu rozlúči s rockerom Johnnym Hallydayom

Na Eiffelovu vežu by od piatkového do nedeľňajšieho večera mali premietať slogan "Merci Johnny", avizovala parížska primátorka Anne Hidalgová.

Slovensko počítačové vírusy ohrozujú viac ako Česko

Najhoršia situácia je ale v Dominikánskej republike, ktorej patrí v sledovanom období prvenstvo.

Fenomenálny Alexej Jagudin mieri na Slovensko

Šou Ice Stars je nabitá ruskými krasokorčuliarskymi esami a ponúka jednu z najlepších exhibícií na svete. Publiku sa predstaví aj obľúbený slovenský tanečný pár Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley.

Vianočný bazár chalaňov už tento víkend v Bratislave

Je výnimočný projekt, ktorý spája predvianočnú atmosféru, príjemné nakupovanie a šancu pomôcť iným.

,aktualizované 

Herci pomohli občianskemu združeniu Šanca pre nechcených

Perníky v tvare bábätiek tentoraz ponúkali Juraj Bača, Karin Hajdu, Ady Hajdu a Marek Majeský. Najviac ich predal televízny komisár Rex Juraj Bača.

VIDEO: V Nemocnici Košice-Šaca skenovali kosti vyhynutého vtáka

Žil na ostrove Madagaskar a pravdepodobne izolácia spôsobila to, že stratil schopnosť lietať.

Pilsner Urquell so sklárňou Moser vytvorili unikátne dizajnové fľaše

Pilsner Urquell spoločne so sklárňou Moser vytvorili unikátne dizajnové fľaše, získať sa dajú len na dobročinnej aukcii.

Da Vinciho obraz Salvator mundi vystavia v novom Louvri

Salvator mundi (Spasiteľ sveta) - maľba s vyobrazením Krista - je jediným z menej než 20 da Vinciho známych obrazov, ktorý je v súkromných rukách.