Kultúra

Dobrú náladu v Červeníku nepokazil ani dážď

Organizátori v rámci stého výročia vzniku Československa zamerali program na slovenských a českých interpretov.

Tretiu knihu aforizmov nazval novinár Tomáš Ulej Žuvot

Martinský rodák (1987) a absolvent žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave zároveň prezradil svoj postup tvorby aforizmu.

Festivalové leto na Slovensku pokračuje

Deviaty ročník populárneho festivalu Grape na piešťanskom letisku otvára brány o 12. hodine.

Prehľad o filmových novinkách v slovenskej kinodistribúcii

V americkom akčnom filme MEG: Hrozba z hlbín hrá Jason Statham kapitána Taylora, ktorý pred pár rokmi musel opustiť na dne Mariánskej priekopy svoju posádku, keď na podmorskú stanicu niečo zaútočilo.

RTVS si pripomenie S. Dančiaka spomienkovým programom

V pondelok 13. augusta o 11.00 h RTVS v priamom prenose z novej budovy SND sprostredkuje divákom Jednotky poslednú rozlúčku so Stanislavom Dančiakom.

VIDEO: Nemecké menšiny sa predstavujú výstavou v Bratislave

Okrem textov si môže návštevník prezrieť mapy, grafy, historické dokumenty, ale aj knihy, časopisy a videá s možnosťou voľby.

Zomrel architekt Stanislav Hubička, jeden z autorov Nuselského mostu

Most spojil štvrte Pankrác a Karlov, ale predovšetkým zaistil rýchle a dostatočne kapacitné prepojenia juhu metropoly s jej centrom.

Konvergencie 2018 ponúknu atraktívny program

Na otváracom koncerte 17. septembra vo Veľkom evanjelickom kostole zaznejú piesne bigbítového klasika Mariána Vargu (1947 – 2017) v úpravách Vladislava Šarišského.

Adam Ben Ezra vystúpi na bratislavskom World Music Festivale

Ezra sa preslávil kontrabasovým sólom vo videu Can't Stop Running, ktoré nahral vo svojej obývačke. Video talentovaného hudobníka z Tel Avivu odvtedy videlo viac ako trištvrte milióna ľudí.

Fotografická súťaž odprezentuje krásy slovensko-maďarského pohraničia

Zo súťaže vzíde 12 víťazných fotografií, ktoré budú vystavené na Slovensku aj v Maďarsku a zároveň budú tvoriť i kalendár pre rok 2019.

Hviezda Szigetu K. Lamar meškal a jeho vystúpenie trvalo len 50 minút

Festival na Starobudínskom ostrove potrvá do stredy 15. augusta.

Viva Musica! avizuje silný večer súčasnej hudby s premiérou Katarzie

Piesne Katarzie zaranžoval pre silný večer súčasnej slovenskej hudby renomovaný český hudobný skladateľ a klavirista Michal Nejtek.

Oscarová akadémia zaviedla novú kategóriu - výnimočný populárny film

Rada guvernérov stanovila tiež skorší termín odovzdávania Oscarov v roku 2020 a priamy prenos bude zároveň skrátený na tri hodiny.

Americký raper Kendrick Lamar bude hviezdou úvodu Sziget festivalu

Na hlavnom pódiu vystúpia okrem neho hviezdy ako Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford and Sons, Dua Lipa, Kygo, Arctic Monkeys, Liam Gallagher či Shawn Mendes.

Hudobný fenomén Adam Ben Ezra sa vráti na Slovensko

Vystúpi na World Music Festivale v Bratislave.

Banská Štiavnica bude patriť filmom venovaným téme Happy end

V poradí 20. Letný filmový festival 4 živly v Banskej Štiavnici začína v stredu večerným premietaním a potrvá do nedele 12. augusta.

Hummel Fest je poctou na tvorbu významného bratislavského rodáka

Niekoľkomesačný medzinárodný festival sa koná pri príležitosti 240. výročia narodenia Johanna Nepomuka Hummela, ktorý bol počas svojho života považovaný za jedného z najväčších klaviristov Európy.

Začína hudobný Sziget Festival 2018

Budapeštiansky Sziget, ktorý patrí medzi najlepšie európske festivaly, sa bude konať od 8. do 14. augusta. Ponúka známe mená svetovej hudobnej scény.

IMT Smile budú headlinerom festivalu Červeník

Na festivale 10. a 11. augusta v Amfiteátri Červeník zahrajú aj Peter Nagy so skupinou Indigo, Zuzana Smatanová, kapely HEX, Tublatanka, Polemic, Zoči Voči, Slobodná Európa i česká skupina Jelen.

Posledná rozlúčka so Stanislavom Dančiakom bude v pondelok 13. augusta

V Stanislavovi Dančiakovi stráca slovenská divadelná scéna výraznú osobnosť, umelca, občana, človeka s veľkým srdcom, skvelého herca, brilantného rozprávača a improvizátora.,aktualizované