< sekcia Kultúra

Vyhlásili 4. ročník súťaže Stvárni knihu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V súťažnom stvárnení obľúbenej knihy môže byť použitých niekoľko prvkov vytvorených handmade technikami a naaranžovanými do podoby symbolizujúcej vybranú knihu.

Bratislava 11. apríla (TASR) – Snaha spojiť kreativitu a tvorivé schopnosti s písaným slovom obsiahnutým v knihách viedlo ku genéze projektu s názvom Stvárni knihu. V poradí 4. ročník súťaže určenej jednotlivcom a kolektívom vyhlásilo občianske združenie Kreatívny Klub Luna, ktorý sa od roku 2014 pravidelne venuje rozvoju tvorivosti v rôznych vekových kategóriách.

V súťažnom stvárnení obľúbenej knihy môže byť použitých niekoľko prvkov vytvorených handmade technikami a naaranžovanými do podoby symbolizujúcej vybranú knihu. "Každý súťažiaci sa môže do súťaže prihlásiť len s jedným kreatívnym projektom, skupiny maximálne tri projekty," píše sa v pravidlách súťaže, ktorá sa koná od 15. marca.

"Ak stvárnenú knihu rozličnými výtvarnými technikami prihlásite do 15. mája do súťaže, odborná porota práce ohodnotí a 20. júna na slávnostnom podujatí, spojenom s kultúrnym programom, vyhlási ocenených," TASR informovala Marcela Grošeková, koordinátorka projektov.

Súčasťou podujatia je vernisáž vybraných súťažných prác. Ďalšie informácie získajú záujemcovia na www.stvarniknihu.sk.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.