Kultúra

VIDEO: Prvý deň na Grape festivale nepokazila ani búrka

TASR, 12. augusta 2017 14:33

Organizátori dnes dúfajú, že bude počasie stabilnejšie.

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Palkovič

Piešťany 12. augusta (TASR) – Prvý večer na Grape festivale prerušila búrka. Tá však organizátorov ani návštevníkov neodradila a program pokračoval do rána. TASR o tom informoval riaditeľ festivalu Grape Ján Trstenský.

V piatok (11.8.) na Grape vystúpila britská elektronická skupina Metronomy, ktorá so skladbami The Bay alebo Corinne roztancovala publikum. Na hlavnom pódiu ich vystriedal krajan Tom Odell. Jeho koncert však prerušila búrka, ktorá do areálu piešťanského letiska prišla po desiatej hodine. "Prvý deň bol trošku náročný, večer tu boli silné zrážky a búrková činnosť, našťastie, nám to nijak zvlášť neovplyvnilo program na pódiách. Iba o pár minút bol skrátený koncert Toma Odella, ale keďže sme posunuli jeho začiatok na skorší čas, odohral takmer celý koncert," povedal riaditeľ festivalu Ján Trstenský.

Program na hlavnom Grape stagei po polnoci obnovili a podľa pôvodného line-upu vystúpili austrálski The Temper Trap. Na ostatných pódiách po búrke spustili program s miernym posunom. "V krytých stageoch pokračoval program s 20-minútovým oneskorením, ale kapely odohrali kompletné vystúpenia. Ráno okolo pol štvrtej sme ukončili program na všetkých pódiách, kde hrali už iba dídžeji, lebo sme dostali hlásenie o ďalších búrkach. Viac-menej všetko však prebehlo podľa plánu a prvý deň sa napriek zlému počasiu v konečnom dôsledku vydaril," povedal Trstenský.

Zo slovenskej hudobnej scény sa na pódiách objavili raper Supa, skupiny Genius Loci a Korben Dallas, alebo aj začínajúce hudobné duo Kinsfolks. Program na Suzuki stagei otvorila košická kapela Puding Pani Elvisovej.

Organizátori dnes dúfajú, že bude počasie stabilnejšie. "Tešíme sa na príjemný festivalový deň," dodal Trstenský. Návštevníkom sa dnes predstavia napríklad novozélandská skupina The Naked and Famous a britská kapela Two Doors Cinema Club. Päť minút pred polnocou vystúpi Vladimír 518, ktorý tento rok vydal už tretí sólový album a pripravil špeciálnu sériu koncertov, z ktorých sa už tri konali v Česku. Záverečný sa uskutoční práve na Grape, kde okrem koncertu pripravil aj 3D show.

Prečítajte si aj:

15. júna 2017 7:37

Festival Grape hlási rekordný počet zahraničných interpretov
Novou ohlásenou atrakciou je ruské kolo, takže si návštevníci budú môcť pozrieť areál aj z výšky.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 14:08

Maďari oslavujú sviatok zakladateľa štátu svätého Štefana
Svätý Štefan I., pôvodným menom Vajk, bol v období rokov 995-997 kniežaťom Nitrianskeho kniežatstva, v rokoch 997-1000 veľkokniežaťom Uhorska a od roku 1000 do roku 1038 bol prvým kráľom Uhorska.

sk
dnes 12:55

Pred desiatimi rokmi zomrela slovenská spisovateľka Hana Ponická
V roku 1977 sa Hana Ponická stala jednou zo signatárov a signatáriek Charty 77. Po tomto čine bola neustále sledovaná, nesmela publikovať, vylúčili ju zo zväzu a prepustili zo zamestnania.

sk
dnes 12:29

František Jozef I. súhlasil pred 155 rokmi so vznikom Matice
Súhlasom Františka Jozefa I. so stanovami Matice slovenskej boli 21. augusta 1862 odstránené posledné prekážky vzniku najvýznamnejšej kultúrno-spoločenskej inštitúcie v dejinách slovenského národa.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac