Košický kraj

V Zemplínskom Hradišti privítali prvých bocianov

Pre veľký počet hniezd volajú toto miesto aj Bocianopolis.

Košice sa vzdajú Európskeho olympijského festivalu mládeže 2021

Mestské zastupiteľstvo na svojom rokovaní prijalo návrh, aby boli ukončené všetky aktivity smerujúce k zabezpečeniu jeho konania z dôvodu nedostatočnej investičnej a finančnej pripravenosti projektu. ,aktualizované 

Priemyselné dedičstvo okolo Rožňavy predstavuje dvojjazyčná publikácia

Dvojjazyčná publikácia bola vydaná vďaka programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Maďarsko – Slovensko 2014 – 2020, viedol na margo knihy manažér kultúry BM Róbert Šimko.

R. Raši poslal vedeniu mesta Košice otvorený list

Raši pripomenul, ako sa mestu podarilo získať právo organizovať EYOF v roku 2021. Podľa neho Košičanom stále ktosi podsúva, že sa v meste v športovej infraštruktúre nič nevybudovalo.

Aj v tomto roku budú v Moldava nad Bodvou vítať jar vynášaním Moreny

Vynášanie Moreny je pravdepodobne starý pohanský zvyk spojený s kolobehom života v prírode. Najmä na vidieku pretrval aj v období kresťanstva.

V Košiciach ponúkali pôstnu polievku pre pomoc ľuďom v núdzi

Hustú, hŕstkovú bezmäsitú polievku ponúkali košický rímskokatolícky arcibiskup Bernard Bober a pomocný biskup Marek Forgáč v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas.

Pojednávania s Rómami v kauze policajnej razie pre chorobu zrušili

Celkovo šesť Rómov je v samostatných konaniach obžalovaných v súvislosti s ich výpoveďami, podľa ktorých mali policajti bezdôvodne a brutálne biť ľudí v osade.

Košické kluby chcú Európsky olympijský festival mládeže

Kluby, žiaľ, nemajú dostatok financií, aby mohli všetko finančne utiahnuť, uviedol prezident hádzanárskeho klubu Crows Košice Filip Fabišík.

Zápisy prvákov do ZŠ v pôsobnosti mesta Košice budú v apríli

V piatok 5. apríla bude zápis možný od 14.00 do 18.00 h a v sobotu 6. apríla v čase od 8.00 do 12.00 h. Pri zápise zákonný zástupca predloží svoj občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

Akčný plán priniesol v okrese Gelnica 238 nových pracovných miest

Gelnický región bol zaradený medzi najmenej rozvinuté okresy v roku 2017. Dôvodom bola skutočnosť, že okres dlhodobo vykazuje vysokú mieru nezamestnanosti. 

Štát postaví v Richnave základnú školu

Dôvodom je, že žiaci z Richnavy dochádzajú do Základnej školy v Kluknave, ktorá nemá dostatočnú kapacitu.

Sadol si za volant s viac ako 2,5 promile a skončil s autom na streche

Policajti namerali vodičovi v dychu hodnotu 1,21 mg/l alkoholu, čo v prepočte predstavuje 2,52 promile.

Vypnutím parkomatov uznala EEI za prevádzkovateľa Košice, tvrdí mesto

Po odstavení parkovacích automatov je aj naďalej možnosť uhrádzať parkovné mestu dvoma spôsobmi, a to prostredníctvom SMS, naskenovaním QR kódu na dopravnom značení alebo na stránke parking.kosice.sk.

VIDEO: V košickej zoo prišlo na svet mláďa kengury červenokrkej

Presný dátum narodenia nie je známy, keďže kengurie mláďa prichádza na svet veľmi malé, holé, slepé a váži menej ako jeden gram. ,aktualizované 

V Sobranciach budú opäť vyberať najkrajšie kraslice

Do súťažnej výstavy sa môžu zapojiť školáci, jednotlivci a kolektívy či občianske združenia spolu v piatich kategóriách.

V obci Husák prenášali Ukrajinci v balíkoch 240 kartónov cigariet

Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na takmer 5000 eur.

Botanička varuje pred inváznymi rastlinami, trápia ľudí aj flóru

Ďalším dôležitým a negatívnym dôsledkom sú alergie, ide väčšinou o peľové. Medzi nepôvodnými rastlinami je niekoľko druhov, ktoré tak vyvolávajú vážne zdravotné problémy.

SERIÁL: Obľúbený košický minerálny prameň volajú po českom generálovi

Minerálna voda má podľa odborníkov priaznivé účinky na trávenie, pomáha pri zažívacích ťažkostiach, črevných i kožných ochoreniach.

Obvinený mladík dobil muža na smrť: Hrozí mu 20 rokov väzenia

Obvinený podľa policajtov muža silno udieral niekoľkokrát do hlavy drevenou bukovou metrovicou a muž na mieste podľahol zraneniam.