< sekcia Košický kraj

Pri spoznávaní dolného Zemplína môžu záujemcovia vyhrať aj vecné ceny

Ilustračný snímok. Foto: Facebook

Jednou z osobitných kategórií súťaže je novoobjavené miesto a účastník z najvzdialenejšej krajiny alebo mesta.

Michalovce 9. júla (TASR) - Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu (ZOOCR) organizuje už šiestykrát turistickú súťaž Kráčaj s rodinou dolným Zemplínom. V hre sú aj teraz vecné ceny.

"Dávame príležitosť ľuďom, ale hlavne chceme podchytiť mladých ľudí, aby poznali svoj kraj, kde žijú. Aby poznali nielen kultúrne pamiatky, historické poznatky, ale predovšetkým prírodu, lebo dolný Zemplín poskytuje veľmi veľa rôznych atraktívnych miest," vysvetlil pre TASR výkonný riaditeľ organizácie Ján Ďurovčík s tým, že je to dôležité hlavne pre deti. Na spoznávanie zákutí tohto regiónu sú podľa jeho ďalších slov najvhodnejší práve rodičia, respektíve starí rodičia.

Do súťaže sa môže zapojiť akákoľvek rodina zo Slovenska i zahraničia. Podmienkou účasti je návšteva známych, ale aj neznámych turistických miest v priebehu letných prázdnin, jej zdokumentovanie a odovzdanie formulára v Turistickej informačnej kancelárii Michalovce do 14. septembra. Môžu tak urobiť aj poštou. Vyhodnotenie súťaže a žrebovanie víťazov sa uskutoční koncom septembra pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu.

Jednou z osobitných kategórií je novoobjavené miesto a účastník z najvzdialenejšej krajiny alebo mesta. "Mali sme už turistu z Ameriky či Londýna," spomenul Ďurovčík. Podľa jeho ďalších slov ľudia navštevujú lokality tohto regiónu, ale mnohokrát prihlášku do súťaže nezašlú, čím sa ukracujú o možnosť výhry. V prvom ročníku, ako ďalej uviedol, začínali s 50 účastníkmi. Vlani sa ich prihlásilo približne 550, v roku 2016 okolo 500.

ZOOCR momentálne združuje 27 členov. Funguje od roku 2012. Medzi jej hlavné priority patrí rozvoj a podpora cestovného ruchu na dolnom Zemplíne. Zároveň podporuje kultúrne, spoločenské a športové aktivity.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.