Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Košický kraj

Opitý muž v dome napadol ženu a deti

Ilustračné foto Foto: teraz.sk

Muž bol agresívny aj proti privolanej polícii, nereagoval ani na opakované výzvy, kládol aktívny odpor a pokúšal sa o útek, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky.

Košice 11. júna (TASR) – K rodinnej dráme došlo v sobotu (9.6.) večer v rodinnom dome v obci Kalša v okrese Košice-okolie. Pod vplyvom alkoholu 34-ročný muž podľa polície niekoľkokrát fyzicky napadol, slovne sa vyhrážal a nožom ohrozoval 35-ročnú ženu, pričom bezdôvodne mal napadnúť aj dve jej maloleté deti.

"V uvedenú dobu muž tieto osoby násilím odviedol do domu, kde ich zadržiaval. Po príchode na miesto bol hliadkami vyzvaný na súčinnosť, avšak na výzvy zasahujúcich hliadok nikto nereagoval. Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie, že je ohrozený život a zdravie osôb, bolo v zmysle zákona rozhodnuté o vstupe do obydlia a príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice násilne vnikli do priestorov rodinného domu, kde boli nájdené všetky osoby," uviedla v pondelok k prípadu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Muž bol podľa jej slov voči zakročujúcim hliadkam agresívny, nereagoval ani na opakované výzvy, kládol aktívny odpor a pokúšal sa o útek, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky. Na miesto bolo privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá poškodenú ženu previezla na vyšetrenia do nemocnice.

Počas vykonávania potrebných procesných úkonov bolo zistené, že muž bol v uplynulých rokoch právoplatne odsúdený za niekoľko, a to aj násilných prečinov.

Muža podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,40 mg/l alkoholu v dychu (0,83 promile). Polícia ho obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Umiestnený bol do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.

"V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky," uviedla Ivanová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.