< sekcia KHL

Magnitogorsk už len krok od zisku Gagarinovho pohára

Gagarinov pohár Foto: TASR/Pavel Neubauer

Šiesty zápas série je na programe v pondelok v pražskej O2 aréne.

Magnitogorsk 26. apríla (TASR) - Hokejistov Metallurgu Magnitogorsk delí od zisku Gagarinovho pohára v KHL 2013/2014 už len jedno víťazstvo. V sobotňajšom piatom finále play off zdolali Lev Praha na domácom ľade 2:1 po predĺžení, keď sa o oba góly domácich postaral Sergej Mozjakin.

Oba tímy vstúpili do stretnutia opatrne. Lev dokázal v polovici úvodnej časti hry dostať domácich pod tlak, no brankára Košečkina jeho hráči neprekonali. Metallurg odpovedal rovnakou kartou v 16. minúte, Antipin si však vylámal zuby na Vehanenovi.

Skóre stretnutia otvorili domáci v 26. minúte, keď Kovářovu prihrávku z prvej umiestnil do siete Mozjakin. Následne sa hra rozbehla a oba tímy si vytvorili niekoľko gólových šancí, hráči však nechali vyniknúť brankárov. Vyrovnania sa Pražania dočkali v 43. minúte, Ševcovu strelu tečoval za Košečkinov chrbát Azevedo. Zápas sa napokon musel predlžovať, v 69. minúte rozhodol druhým gólom v stretnutí Mozjakin.