< sekcia KHL

Laco s čistým kontom, Amur potiahli Slováci, Špirko 1+1

Na snímke brankár Ján Laco počas tréningu tímu Slovenska. Archívne foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ján Laco zaknihoval čisté konto, keď zlikvidoval všetkých 30 striel a svoj Barys Astana priviedol k víťazstvu nad Admiralom Vladivostok 4:0.

Moskva 8. septembra (TASR) - Slovenská "légia" v drese Amuru Chabarovsk sa štyrmi bodmi podpísala pod víťazstvo v pondelňajšom zápase KHL na ľade Salavat Julajev Ufa 5:3. Center elitného útoku Rastislav Špirko si pripísal gól a asistenciu, Michel Miklík a Marcel Haščák po jednej gólovej prihrávke.

Obranca Karol Sloboda zariadil triumf Lady Togliatti nad Nižnekamskom, keď v druhej minúte predĺženia strelil rozhodujúci gól a upravil na konečných 4:3 pre domácich.

Sumáre:

Avangard Omsk - Viťaz Podolsk 8:5 (2:4, 2:1, 4:0)
Góly: 7. Kalinin, 13. Kalinin, 28. Gustafsson, 38. Sobotka, 42. Paršin, 48. Širokov, 54. Ivanov, 57. Širokov - 2. Kousal, 8. Kempe, 10. Horák, 17. Šackij, 37. Cyganov

Barys Astana - Admiral Vladivostok 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Rudenko, 14. Rudenko, 15. Boyd, 48. Rudenko
/J. Laco za domácich 30 úspešných zákrokov/

Metallurg Magnitogorsk - Atlant Mytišči 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 7. Zaripov, 44. Kosov, 56. Kovář, 60. Mozjakin - 40. Voronin

Salavat Julajev Ufa - Amur Chabarovsk 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
Góly: 42. Makarov, 49. Koľcov, 53. Kutuzov - 18. ŠPIRKO, 18. Niinimäki (MIKLÍK, HAŠČÁK), 29. Taimi, 58. Tarasov (ŠPIRKO), 60. Tarasov

AK Bars Kazaň - Medveščak Záhreb 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 6. Burmistrov, 35. Obuchov, 36. Nikulin, 53. Svitov - 59. Hutchinson, 60. Glumac

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 2:3 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 20. Kvapil, 38. Kagarlickij - 13. Robinson, 23. Daugavinš, 51. Tereščenko

CSKA Moskva - Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Góly: 9. Muršak, 19. Muršak, 30. Grigorenko, 51. Muršak - 44. Maxwell, 53. Kašpar, 57. Gusev

Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk 4:3 pp (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 16. Petrov, 28. Valuiskij, 29. Černikov, 62. SLOBODA - 4. Milovzorov, 13. Zdunov, 35. Hennessy

Jokerit Helsinki - HK Soči 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Omark, 28. Kapanen, 49. Hagman

SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 11. Martensson, 21. Kalinin, 38. Kovaľčuk, 59. Ketov, 60. Kovaľčuk - 17. Gavrus, 36. Meleško

Torpedo Nižnij Novgorod - Traktor Čeľabinsk 4:5 pp a sn (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Wolski, 32. Nokelainen, 38. Grigorev, 60. Immonen - 4. Chlystov, 9. Kosticyn, 30. Kosticyn, 31. Kondratiev, rozh. nájazd: Čistov

Dinamo Riga - Lokomotiv Jaroslavľ 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Góly: 25. Upitis, 28. Bukarts - 29. Platt, 30. Holös, 38. Platt, 48. Thörnberg, 51. Apalkov