< sekcia KHL

Gregor na striedačke Admiralu stále bez víťazstva, v Ufe prehral 4:6

Vo Východnej konferencii im patrí posledná priečka.

Omsk 10. septembra (TASR) - Ani vo štvrtom zápase Dušana Gregora na striedačke Admiralu Vladivostok v 7. ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa jeho zverenci netešili z víťazstva. Hoci viedli v stredu na ľade Salavatu Julajev Ufa 2:0 aj 3:1, duel nezvládli a napokon prehrali 4:6. Vo Východnej konferencii im patrí posledná priečka.

Gregorovi zverenci mali dobrý štart do zápasu, keď už v 4. minúte viedli po góloch Ugarova a Pyetta 2:0. V priebehu prvej tretiny prinávratil Vladivostoku ešte raz dvojgólové vedenie Sigarev, ktorý dával na 3:1. Ufa sa však vyrovnala svojmu súperovi ako herne, tak aj gólovo a po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 4:4. Záver zápasu následne zvládli lepšie domáci, ktorí sa po presných zásahoch Hartikainena a Pihlströma tešili z triumfu 6:4.

Avangard Omsk zvíťazil v úvodnom stredajšom zápase na domácom ľade nad Amurom Chabarovsk presvedčivo 4:1. Po prehre vo svojom otváracom stretnutí nenašiel v ďalších troch premožiteľa a usadil sa priebežne na čele Černyševovej divízie.

Streda - sumáre:

Avangard Omsk - Amur Chabarovsk 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
3. Kurjanov, 11. Perežogin, 12. Sobotka, 36. Berdnikov - 38. Terjajev

Barys Astana - Víťaz Podolsk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
18. Kokšarov, 30. Kempe

Metallurg Magnitogorsk - Medveščak Záhreb 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
16. Mozjakin, 20. Zaripov, 26. Jakuceňa, 42. Antipin, 51. Kamenev, 57. Jakuceňa

Salavat Julajev Ufa - Admiral Vladivostok 6:4 (1:3, 3:1, 2:0)
13. Višnevskij, 23. Koľcov, 27. Stepanov, 34. Koľcov, 50. Hartikainen, 57. Pihlström - 1. Ugarov, 4. Pyett, 14. Sigarev, 30. Ugarov

Avtomobilist Jekaterinburg - Atlant Mytišči 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
4. Lazarev, 50. Megalinskij, 50. Lapenkov - 9. Dyblenko, 35. Rukavišnikov, 52. Gilroy, roz. nájazd I. Radulov

Severstaľ Čerepovec - Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)