< sekcia KHL

Slovan prehral s Jaroslavľom

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Trojzápasovú domácu sériu uzavrú zverenci trénera Vladimíra Országha v pondelok 5. novembra o 18.30 h s Barysom Astana.

Bratislava 3. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Lokomotivom Jaroslavľ 0:3. Hosťom pomohol k plnému bodovému zisku najmä záver druhej tretiny, keď strelili v priebehu 20 sekúnd dva góly.

Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:2 , 0:1)

Góly: 39. Loktionov (Apalkov), 39. Sannikov (Averin), 51. Apalkov (Kronwall, Kutuzov). Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Gusev – Berseňov, Judin (všetci Rus.), vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8587 divákov.

Slovan Bratislava: Čiliak - Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Bačik, Švarný, Jánošík - Řepík, Taffe, Červený - Liška, Sukeľ, Lunter - Rau, Bailey, Lamper - Hrnka, Chipchura, Jeglič

Lokomotiv Jaroslavľ: Salák - Nakládal, Afanasijev, Rafikov, Čerepanov, Kronwall, Kutuzov, Denisenko, Osipov - Kozun, Loktionov, Apalkov - Sannikov, Ilienko, Averin - Kartajev, Kraskovskij, Jurtaikin - Kovalenko, Ivanov, Kajumov

Zápas od úvodu zdobilo svižné tempo, o ktoré sa starali oba tímy. Nebezpečnejší však boli hostia, ktorí mali aj prvú veľkú šancu. Kozun však v dobrej pozícii mieril nad bránku. Slovan odpovedal po závare v 10. minúte, ale obrana hostí dobre zareagovala. Svižná tretina už ďalšie šance nepriniesla, ale rýchly hokej s množstvom súbojov sa divákom musel páčiť.

Na začiatku druhého dejstva dohrával Slovan presilovku, ale hostia počas nej mohli ísť do vedenia. V prečíslení 2 proti 1 len tesne minuli Čiliakovu bránku. Strelecké pokusy mali potom aj hráči Slovana, Čiliak v polovici zápasu zlikvidoval veľkú šancu Kartajeva. Lokomotiv mal šancu na gól aj v 32. minúte v presilovej hre, ale po úniku Červeného s Chipchurom mohol inkasovať. Český legionár však finálnu prihrávku nezvládol.

Hra sa potom priostrila, pribudlo šarvátok, ale gólovo hráči oboch tímov mlčali. V závere druhého dejstva však prišli slabšie chvíle domácej obrany a hostia strelili v priebehu 20 sekúnd dva góly. Najskôr sa presadil Loktionov a po ňom Sannikov.

Tretia tretina nevybočila z nastoleného tempa, Slovan sa snažil o kontaktný gól, ale hráči Jaroslavle veľmi dobre bránili predbránkový priestor. V 50. minúte sa sám pred bránkou ocitol Denisenko, ale o pár sekúnd neskôr už mieril presne Apalkov. Hostia si už potom náskok ubránili a hráčov Slovana k ničomu nepustili.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Hrali sme proti veľmi dobrému súperovi, ale musím chalanov pochváliť. Dnes to bolo obranách, chalani hrali dobre. Bolo to o chybách my sme ich urobili viac, čo súper potrestal. V závere sme chceli urobiť niečo s výsledkom, ale nevyužili sme šance. Podali sme však zodpovedný výkon, bolo to o jednom góle."

Dmitrij Kvartalnov, tréner Jaroslavle: "Som spokojný s výsledkom i hrou. Hrali sme veľmi dobre v obrane a podržal nás aj brankár."

Michal Sersen, kapitán Slovana: "Hrali sme, bojovali sme, ale bohužiaľ, Lokomotiv je veľmi kvalitné mužstvo. Urobili sme v druhej tretine dve chyby a obe potrestali. Chyby sa však budú robiť vždy. My sme sa snažili, ale na súpera to dnes nestačilo."

Žiga Jeglič, útočník Slovana: "Hrali sme dobre, podľa mňa sme polovicu zápasu boli lepší. Ale súper hral takticky dobre a potrestal naše chyby. Ja som mal veľa energie, ale bolo vidieť, že som nehral zápas 8 mesiacov."