Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia KHL

KHL: O víťazstve Slovana Bratislava s Kchun-lunon rozhodlo predĺženie

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu počas hokejového stretnutia KHL Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun-lun 27. novembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Rozhodujúci gól strelil v úvode predĺženia Zach Boychuk.

Bratislava 27. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelkovom súboji KHL nad čínskym klubom Červená hviezda Kchun-lun 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v úvode predĺženia Zach Boychuk.

"Belasí" tak bodovali aj vo štvrtom stretnutí v rámci päťzápasovej domácej série. V tabuľke Západnej konferencie zostávajú naďalej na 12. mieste, na jedenásty Viťaz Podoľsk však strácajú už iba dva body. V drese Červenej hviezdy sa predstavil aj slovenský reprezentačný obranca Marek Ďaloga.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca nemajú na oddych ani 24 hodín, už v utorok zakončia domácu šnúru zápasom s Admiralom Vladivostok (19.00 h).

Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun-lun 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. Buchtele (Barker), 61. Boychuk - 35. Brulé (Blacker, Lessio). Rozhodovali: Kislov, Birin – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 7557 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačik, Voráček - Řepík, Viedenský, Kašpar – Genoway, Boychuk, Buchtele – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Sádecký, Hrnka

Červená hviezda Kchun-lun: Hellberg – Blacker, Kulda, Graborenko, Järvinen, Chlystov, Ďaloga, Vorobej – Wolski, Brulé, Ponikarovskij – Lessio, Kane, DeFazio – O'Donnell, Rissanen, Chipchura – Jaw, Lockhart, Ibrahimov

Úvodné minúty priniesli opatrný hokej, tímy sa dlhší čas oťukávali a najmä si dávali pozor, aby nespravili zbytočné chyby v obrane. Až v 11. minúte predviedol Štěpánek sériu náročnejších zákrokov, vytiahnuť sa musel najmä proti strele Järvinena. Slovan sa dokázal na dlhšie usadiť pred Hellbergom až v presilovke. V nej mal najbližšie ku gólu Viedenský, jeho zakončeniam však chýbala presnosť.

Útočník s 25-kou na drese mal prvú vážnejšiu príležitosť aj v druhej tretine, po dravom prieniku a zadovke Kašpara ale mieril priamo do lapačky Hellberga. Tribúny rozjasal až Buchtele, ktorý v 24. minúte dorazil puk do siete po akcii Barkera - 1:0. Gól ale vyburcovali viac hostí, ktorí začali podnikať čoraz nebezpečnejšie výpady smerom k bránke "belasých". V polovici stretnutia po strele Lockharta zazvonila konštrukcia domácej bránky. V 35. minúte to už hráčom Červenej hviezdy vyšlo, nahodenie Brulého šikovne tečoval Brulé a puk prešiel pomedzi betóny Štěpánka.

Slovan začal tretie dejstvo náporom, v jeho úvode pozahadzoval veľké šance Šťastný, najprv netrafil dobre puk, keď na neho zívala opustená bránka a potom z ideálnej pozície z medzikružia napálil len do švédskeho brankára v službách Kchun-lunu. Zápas gradoval, obom tímom bolo jasné, že jedna chybička môže rozhodnúť o osude duelu. V 50. min. Brulé dopravil puk do siete, ale korčuľou, takže gól neplatil. Na druhej strane sa Boychuk dostal do dobrej šance v oslabení a neprestrelil Hellberga. V nevhodnom čase, v závere tretej tretiny inkasoval dve minúty za podrazenie Skalický, ale slovanisti prežili oslabenie bez ujmy a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Boychuk, ktorý chladnokrvne premenil rýchly únik.

Jan Buchtele, autor prvého gólu Slovana: "Prvá tretina bola taká vlažná, postupne sme to zlepšovali, dostávali sme sa viac do šancí, hru sme vyrovnali a potom si trúfam povedať, že sme boli lepším mužstvom. Zaslúžili sme si výhru. Tlačili sme sa do bránky, chceli sme to zlomiť už skôr, výhra za dva body je takisto ale dobrá."

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Hral sa veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom som sa snažil využiť všetky štyri formácie. Za kľúčové by som označil našu hru v oslabeniach a výkon nášho brankára."

Mike Keenan, tréner Červenej hviezdy: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Bol to náročný, bojovný zápas. Hráči by mali byť hrdí na svoj výkon, fanúšikom sa musel páčiť. Formát 3 na 3 v predĺžení je pre divákov atraktívny, gól z nájazdu sa ukázal byť rozdielový."