< sekcia KHL

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v KHL na ľade Spartaka Moskva

Ilustračný záber. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Súperovi podľahli vysoko 2:8.

Moskva 9. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Spartaka Moskva vysoko 2:8. Vo svojom štvrtom zápase na tripe na klziskách súperov sa opäť k bodom ani len nepriblížili a v tabuľke Západnej konferencie zostali na predposlednej 12. priečke. Na miestenku v play off strácajú už 20 bodov. V poslednom zápase súčasného tripu sa predstavia v pondelok 11. decembra o 17.30 h na ľade Dinama Minsk.

KHL - sumár:

Spartak Moskva - Slovan Bratislava 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Góly: 4. Leščenko (Kalinin, Stoa), 20. Kalinin (Leščenko, Radil), 29. Osipov (Chochlačov), 40. Osipov (Podšendialov, Chochlačov), 41. Radil (Leščenko, Stoa), 42. Černych (Osipov, Chochlačov), 50. Stoa (Leščenko, Kulik), 57. Kuznecov (Tatalujev) - 17. Genoway (Després, Kašpar), 56. Skalický (Genoway). Rozhodovali: Odinš, Gamalej – Bersenjov, Judin, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Šťastný 5+DKZ, presilovky: 4:0, oslabenia 0:0, 10.599 divákov.

Spartak Moskva:
Bespalov – Kulik, Kalinin, Pepeljajev, Osipov, Lajunen, Provonlev, Bondarev – Radil, Stoa, Leščenko – Podšendialov, Chochlačov, Černych - Nikoncev, Truňov, Voronin – Kuznecov, Komarov, Tatalujev – Li

Slovan Bratislava: Štěpánek (41. Sedláček) – Sersen, Voráček, Barker, Després, Meszároš, Bačik, Švarný – Řepík, Viedenský, Kašpar – Buchtele, Boychuk, Genoway – Réway, Šťastný, Mikúš – Sloboda, Hrnka, Skalický

V úvodných striedaniach bol Slovan o niečo aktívnejší, no boli to domáci, ktorí sa v 4. minúte dostali do vedenia a od tej chvíle dominovali na ľade prakticky až do konca zápasu. Hráči Slovana sa dostávali do útočného pásma len sporadicky, trpeli hlavne na nepresnosť svojich prihrávok. V 17. minúte vyšla "belasým" pekná akcia, keď Kašpar našiel spoza bránky Genowaya a ten bez prípravy vyrovnal. Domáci však stihli ešte do prvej prestávky streliť svoj druhý gól, keď sa 6 sekúnd pred úvodným klaksónom presadil po tečovanej strele Kalinin.

Spartak naďalej dominoval a v 29. minúte sa dostal do vedenia o dva góly. Brankár hostí Štěpánek svoj tím niekoľkokrát podržal, no na strelu od modrej nemal nárok, pretože pred ním dobre clonili súperovi hráči. V 39. minúte dostal trest 5+DKZ Andrej Šťastný a Spartak ešte do konca druhej tretiny početnú výhodu využil a pridal štvrtý gól.

V záverečnej tretine sa postavil do slovanistickej bránky Jakub Sedláček, ale v priebehu poslednej čati hry dostal štyri góly, z toho dva v oslabení. Za hostí skorigoval v 57. minúte na priebežných 2:7 Skalický, skóre uzavrel domáci Kuznecov.

hlas po zápase (zdroj: hcslovan.sk):

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Celkový obraz hry nebol vôbec taký, ako sme si pred stretnutím predstavovali. Opäť nás od úvodu brzdili oslabenia, čo sa odrazilo aj na hre všetkých našich pätiek. Navyše sme hrali proti súperovi, ktorý bol aktívny, tlačil sa do zakončenia, dobre korčuľoval. Chýbal nám tiež dôraz a agresivita v zakončení."