< sekcia KHL

KHL: Slovan prehral desiaty zápas v sérii, doma podľahol Minsku

Na snímke hráči Slovana, archívna snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Belasí zostávajú na chvoste Západnej konferencie i celej súťaže. V druhom dueli päťzápasovej šnúry na domácom ľade nastúpia vo štvrtok 31. januára proti HK Soči.

Bratislava 26. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotnom súboji KHL na domácom ľade s Dinamom Minsk 2:4. Zverenci Vladimíra Országha v kalendárnom roku 2019 ešte nezískali ani bod a celkovo to bola pre nich už desiata prehra v sérii.

So ziskom 27 bodov zostávajú "belasí" na chvoste Západnej konferencie i celej súťaže. V druhom dueli päťzápasovej šnúry na domácom ľade nastúpia vo štvrtok 31. januára proti HK Soči.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 17. Lunter (Buc), 21. Gelinas (Chpchura, Klok) - 10. Blum, 33. Stepanov (Drozdov), 37. Volkov, 59. Kitarov (S. Kosticyn). Rozhodovali: Kuľov, Ovčinikov - Ivanov, Černišjov, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 5289 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Gelinas, Klok, Švarný, Bačik, Boldižár – Červený, Sukeľ, Liška - Chipchura, Taffe, Rau - Lunter, Buc, Lamper - Sloboda, Jeglič, Baranov - Bailey

Dinamo Minsk: Enroth – Chenkel, Lisovec, Blum, Bokun, Jevenko, Wiercioch, Znacharenko – Kogaljov, Tereščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Drozdov – Stepanov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov

Začiatok patril hráčom Slovana, dvakrát sa dostali pred hosťujúceho brankára, skóre však neotvorili. Na opačnej strane predviedol dobrý zákrok Štěpánek pri strele Howdena. V 7. minúte stratil za domácou bránkou puk Švarný, hostia ponúknutú príležitosť nevyužili. Otvárací gól stretnutia dal v 10. minúte Blum, keď presnou strelou využil zakrytý výhľad domáceho brankára. Minsk bol strelecky aktívnejší, Bratislavčania sa presadzovali veľmi ťažko. V 17. minúte sa im však podarilo vyrovnať, keď sa na dvakrát presadil Lunter po spolupráci s Bucom.

Slovan vstúpil do druhej časti zlepšeným pohybom a v 21. minúte sa dostal do vedenia, od modrej čiary namieril presne Gelinas. Domáci sa častejšie dostávali pred súperovho brankára ako hráči Minska, ale ďalší gól sa im pridať nepodarilo. Naopak, hostia vyrovnali po zlej rozohrávke hráčov Slovana vo vlastnom obrannom pásme a osamotený Stepanov prekonal Štěpánka. V 37. minúte hrali domáci presilovku, no po niekoľkých sekundách zlomil hokejku Sersen na súperovej modrej čiare a Volkov premenil svoj samostatný únik na vedúci gól hostí.

Slovanisti sa v úvode tretej tretiny pokúšali o častú streľbu, brankár Enroth v hosťujúcej bránke bol však pozorný. Domáci hrali aktívne, hráčov Minska púšťali pred Štěpánka len sporadicky. V 52. minúte hrali hostia presilovú hru, Slovan sa ubránil. Domáci mali veľkú šancu v 58. minúte, no Lamper nevyrovnal. Konečný výsledok stanovil gólom do prázdnej bránky Kitarov.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Chceli sme sa revanšovať za vysokú prehru v Jaroslavli. Súper začal lepšie, hra sa však postupne vyrovnala. V druhej tretine sme hrali veľmi dobre, mali sme šance. Paradoxne počas nášho najväčšieho tlaku sme inkasovali, súper potom bránil veľmi rozumne. Myslím si, že bodovať sme si zaslúžili, ale ten kalich horkosti si asi musíme vypiť až do dna."

Andrej Sidorenko, tréner Minska: "Oba tímy sa snažili vyhrať. Vedenie z prvej tretiny sme chceli prinajmenšom udržať. Vedeli sme, že Slovan bude chcieť niečo urobiť s výsledkom. Je to pre nás dôležité víťazstvo."

Mário Lunter, útočník Slovana: "Bojovali sme, snažili sme sa, no šťastie sa k nám nepriklonilo. Na to sa však nemôžeme vyhovárať, pretože sme mali šance, ktoré sme nepremenili. Musíme to hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalší zápas. Budeme ďalej bojovať a verím, že to už zlomíme."