Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Hokej

Tridsaťšesťročný krídelník najprv v 52. minúte v presilovke strelil víťazný gól hostí, na Jara Haláka Buffalo vyslalo iba 10 striel.,aktualizované

Marián Hossa neskóruje ako v minulosti, ale spoluhráči si ho chvália

Hossa má len veľmi málo slabých zápasov a v defenzívnej činnosti, v odoberaní puku a vo vytváraní priestoru pre svojich spoluhráčov patrí k najlepším v lige. ,aktualizované

Zo slovenských hokejistov sa v nočných zápasoch výborne darilo aj obrancovi Andrejovi Sekerovi, bodoval gólom i asistenciou. Gólovo sa presadil aj Richard Pánik.

Višňovského mrzí, že sa opäť nezmestil do zostavy

Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský sa druhýkrát za sebou nezmestil do zostavy New Yorku Islanders.

Slovakia Cup: Slovensko sfúklo Švajčiarsko 5:0

Slovenskí hokejisti obhájili prvenstvo na turnaji Slovakia Cup. V rozhodujúcom zápase zdolali Švajčiarsko, keď oba góly strelili už v prvej tretine vďaka Viedenskému a Draveckému. ,aktualizované

Slovenská hokejová 17-tka víťazom turnaja vo Füssene

Vo svojom záverečnom vystúpení triumfovali v sobotu nad rovesníkmi zo Švajčiarska 4:1.,aktualizované

Hokej-EHT: Česi s dvojgólovým Vondrkom zdolali Rusko

eskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom zápase v rámci série Euro Hockey Tour v Prahe nad Ruskom tesne 4:3.

Toronto prepisuje históriu. Eliáš strelil 400. gól, Jágr pridal 716.

Hokejisti Chicaga Blackhawks ukončili v zámorskej NHL dvojzápasovú sériu prehier, keď v noci na sobotu triumfovali na ľade Winnipegu 2:1 po predĺžení. ,aktualizované

Lundqvista trafil do hrdla puk, vynechá najmenej tri týždne

Švédsky reprezentant má cievne problémy po tom, čo ho do hrdla trafil puk. Lundqvista minulú sobotu trafil do citlivého miesta puk v druhej tretine duelu s Carolinou.

Aj v druhý deň turnaja V. Dzurillu triumfy slovenských výberov

V Piešťanoch pokračoval turnaj Vladimíra Dzurillu ďalšími zápasmi aj v piatok.

Slovakia Cup: Nemecko prehralo so Švajčiarsko

V druhom zápase na turnaji Slovakia Cup v Banskej Bystrici zvíťazili švajčiarski hokejisti nad Nemeckom 4:1 a v sobotu o 17.00 h zabojujú proti Slovákom o celkové prvenstvo na podujatí.

Slovinsko porazilo Olympijský hokejový tím SR 3:2

Slovenský olympijský hokejový tím prehral aj vo svojom druhom vystúpení na turnaji Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni s reprezentáciou Slovinska 2:3.,aktualizované

Réway na Slovakia Cupe definitívne skončil

Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway už na turnaji Slovakia Cup v Banskej Bystrici do hry nezasiahne.

Slovakia Cup: Psychológ Bielik: Rozhodujú detaily a ja som ten detail

Psychika si v odbornej praxi vynucuje čoraz viac priestoru a v športe, často podceňovaná, dokáže podlomiť nohy a úplne výkon znehodnotiť.

Slovenská 17-tka zvíťazila vo Füssene nad Dánskom 6:1

V prvom vystúpení mladí Slováci zdolali vo štvrtok domácu 17-ku 3:2 po nájazdoch, účinkovanie na turnaji zakončia v sobotu duelom proti Švajčiarsku.

Omsk zdolal Jokerit a ukončil šnúru prehier, hostia nebodovali

Hokejisti Avangardu Omsk prerušili päťzápasovú sériu prehier v KHL, keď v piatkovom súboji zdolali na domácom ľade Jokerit Helsinki.

Školiak by mal Skalicu vymeniť za Nitru, opačne bek Nádašdi

René Školiak by mal odísť zo slovenského extraligového klubu HK 36 Skalica a zamieriť do konkurenčného HK Nitra. Presne opačným smerom by mali viesť kroky obrancu Tomáša Nádašdiho.

Dvojbodový Gáborík prehral s oslávencom Kopeckým

V ďalšom zápase sa talentovaný Tomáš Tatar blysol asistenciou, štrnástou v sezóne.,aktualizované

Olympijský tím SR prehral na turnaji vo Viedni 1:2

Andrej Kudrna, útočník SR: "Vyhrávali sme a mali sme to vo svojich rukách. Potom sme však inkasovali vylúčenia, čo nás zlomilo."

Prezident IIHF René Fasel oslavuje 65. narodeniny

Narodil sa v roku 1950 vo švajčiarskom Fribourgu, kde začal s hokejom na amatérskej úrovni. V miestom klube pôsobil dvanásť rokov, po ktorých sa dal na rozhodcovskú dráhu.

Slovenský olympijský tím prehral s Talianskom, doplatil na neskúsenosť

V slovenskom drese absolvovali reprezentačný debut až deviati hráči vrátane brankára Marcela Melicherčíka.,aktualizované

Nižnekamsk zvíťazil nad Vladivostokom, Riga prehrala s Jekaterinburgom

Jugra víťazstvom ukončila sériu štyroch prehier.,aktualizované

Mladí hokejisti vyhrali v úvodnom stretnutí na Turnaji V. Dzurillu

Slováci dominovali od začiatku a počas 170-sekundového úseku v druhej tretine strelili súperovi päť gólov.

Slovensko vyhralo v úvodnom zápase Slovakia Cupu nad Nemeckom

Už v 29. sekunde Nagy vystrelil a otvoril skóre.,aktualizované

Kapitánom olympijského tímu Milan Kytnár

Tréneri už určili aj brankára, ktorý sa postaví medzi žrde v prvom dueli proti Taliansku (štvrtok 5. februára o 16.00 h), jeho meno zverejnia ale až tesne pred úvodným buly.

Štartuje play off prvej ligy, Spišská hlási boj o návrat do extraligy

Ich cieľom je vyhrať vyraďovaciu časť a v následnej baráži sa pobiť o návrat medzi slovenskú hokejovú elitu.

Slovenský obranca Bruins sa v MSG bodovo nepresadil.,aktualizované

V stredu sa pripojila trojica hráčov, proti Nemcom v bránke Lašák

K slovenskej hokejovej reprezentácii sa na stredajšom večernom tréningu v Banskej Bystrici pripojila trojica hráčov - Marcel Haščák, Michel Miklík a Christián Jaroš. ,aktualizované

Jokerit vyhral v Ufe futbalovým výsledkom

V prvom stredajšom stretnutí Kontinenálnej hokejovej ligy triumfoval nováčik súťaže Jokerit Helsinki na ľade Ufy 2:0.

Organizátori hokejových MS vyrobili medaily z galvanizovaného kovu

Účastníci 79. majstrovstiev sveta v hokeji v Prahe a Ostrave budú bojovať o medaily vyrobené z galvanizovaného kovu v kombinácii s brúseným krištáľom.

Gáborík u Obamu fotil, zosmiešnil šéfa NHL

Gáborík počas návštevy v Bielom dome nachytal šéfa NHL v netradičnej obuvi.

EUBA: Koniec Slovana by stál Bratislavu 4 milióny eur ročne

Vyplýva to zo štúdie tamojšej Ekonomickej univerzity (EU), ktorú realizovala dotazníkovým prieskumom počas 17 domácich zápasov Slovana. ,aktualizované

Pre slovenského obrancu Huricanes to bola pätnásta asistencia v sezóne.,aktualizované

Spišiaci sa stali víťazom základnej časti prvej ligy

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa stali víťazmi základnej časti I. ligy v sezóne 2014/2015.

Ľubor Pokovič pozvánku do reprezentácie nečakal, dá na otcove rady

V slovenskom olympijskom tíme, ktorý sa od štvrtka predstaví na turnaji Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni, figurujú aj dvaja synovia známych hokejových trénerov.

Brankára Lašáka čaká pred Slovakia Cupom súboj o dres s číslom 25

Pred hokejovým turnajom reprezentácii Slovakia Cup sa na zraze v utorok v Banskej Bystrici zišlo hráčov len poskromne.

Kovaľčuka napomenuli za vulgarizmy voči novinárom po dueli so Slovanom

K incidentu prišlo 28. januára, keď elitný krídelník po zápase jeho SKA Petrohrad proti Slovanu Bratislava (1:2 pp a sn) vulgárne vynadal pracovníkom médií.

Pred turnajom Slovakia Cup na zraze zatiaľ len poskromne s trinástkou

Hokejový olympijský tím do Viedne s viacerými zmenami

Z 25-členného kádra chýbala v utorok sedmička hokejistov, ktorí sa k tímu pripoja neskôr.

Prezident USA Obama prijal Mariána Gáboríka

Úradujúcich držiteľov Stanleyho pohára prijal na tradičnej návšteve prezident USA Barack Obama a ocenil ich za športový prínos. ,aktualizované