Hokej

Andrijevskij odstúpil z postu hlavného trénera Vladivostoku

Štyridsaťsedemročný kormidelník prišiel do Vladivostoku v júni tohto roka.

Bondru mrzí stav v slovenskom hokeji, páči sa mu hra Tatara

Autor zlatého gólu na majstrovstvách sveta 2002 patrí do tímu ľudí, ktorí podporujú zmenu vo vedení Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Columbus prepustil Richardsa, kormidla sa ujme Tortorella

Tortorella má za sebou takmer 900 duelov v pozícii hlavného trénera.

Paré pri premiére v prvom útoku, proti Astane bude chytať Garnett

Tréner Miloš Říha zaradil dvadsaťosemročného univerzála na krídlo prvého útoku k českým legionárom Václavovi Nedorostovi a Lukášovi Kašparovi.

Klub NHL Ottawa Senators nemôže počítať s MacArthurom a Methotom

Útočník Clark MacArthur a obranca Marc Methot vypadli obidvaja z kádra pre otras mozgu.

Po päťzápasových bodových suchotách sa presadil aj hviezdny Sidney Crosby, ktorý gólom a dvoma asistenciami zariadil triumf Pittsburghu Penguins nad Floridou Panthers 3:2 po predĺžení.,aktualizované

Ovečkin získal ako prvý hráč Capitals 900 bodov

Tridsaťročný útočník strelil v základnej časti 479 gólov a už len štyri presné zásahy stráca na historicky najlepšieho ruského kanoniera v NHL Sergeja Fiodorova (483).

Glencross si nenašiel klub, ukončil kariéru

Tridsaťdvaročný krídelník bojoval o zmluvu v prípravných kempoch Toronta a Colorada, ani jedna organizácia mu však neponúkla riadny kontrakt.

Gerhát prispel k triumfu Litvínova na ľade Sparty Praha

V predohrávke 19. kola vyhrával líder tabuľky Sparta Praha nad Litvínovom 2:1, no v poslednej minúte stiahli hostia slovenského brankára Jaroslava Janusa a podarilo sa im vyrovnať.

Salavat vyhral nad Kazaňou a poskočil na Východe na piate miesto

Plný bodový zisk zabezpečil domácim už v 25. minúte útočník Enver Lisin, ktorý využil presilovku. ,aktualizované

Skaličania prehrali vo Zvolene 3:4

Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie počas power play, lenže sa nedostali do žiadnej vážnej šance.,aktualizované

Žilinčania zdolali Duklu Trenčín 3:2 po predĺžení

Extra čas sa hral iba 126 sekúnd a ukončil ho Drábek.,aktualizované

V Martine triumfovali domáci, hostia spod Zobora prehrali o gól

Obe mužstvá bojovali o každý puk, na ľade sa odohrávalo množstvo osobných súbojov, hralo sa hore-dole.,aktualizované

Poprad na domácom ľade zvíťazil nad Banskou Bystricou 5:2

V samom závere stretnutia sa Banská Bystrica odhodlala k hre bez brankára a víťazstvo Popradu tak poľahky spečatil dvojgólový Kroták.,aktualizované

Piešťany vyhrali nad Košicami 2:1 po samostatných nájazdoch

V samostatných nájazdoch uspel iba domáci Brancis, ktorý zabezpečil pre domácich zaslúžený triumf nad úradujúcim majstrom.,aktualizované

Keith podstúpil operáciu, bude absentovať štyri až šesť týždňov

Patrí do skupiny siedmich hráčov, ktorí získali s Chicagom tri Stanleyho poháre v predchádzajúcich šiestich sezónach.

Tanner Glass putoval na listinu voľných hráčov

Tridsaťjedenročného krídelníka si tak môže v priebehu 24 hodín vybrať akýkoľvek z ďalších 29 profiligových klubov, v opačnom prípade bude putovať na farmu do Hartfordu.

Los Angeles Kings zrušili ďalší tréning kvôli nevyhovujúcemu ľadu

Keďže sa o nedostatočnej kvalite ľadu dozvedeli neskoro, nestihli nájsť náhradnú plochu.

Slovenky v Hodoníne preveria tímy zo svetovej elity

Tréner Schöber nominoval na turnaj 22 hráčok vrátane tria legionárok.

Crosby je stále bez bodu, no verí, že situácia sa obráti k lepšiemu

Kapitánovi Pittsburghu a dvojnásobnému víťazovi Hartovej trofeje vôbec nevyšiel štart do novej sezóny.

Spilar sa vracia do Košíc

Hokejista by sa mal v staronovom drese prvýkrát predstaviť v piatkovom domácom zápase proti MHC Martin.,aktualizované

Hokejista Michal Hlinka dostal za zákrok na Brabenca dištanc 6 zápasov

Ligová disciplinárka pozastavila hráčovi Dukly Trenčín Michalovi Hlinkovi činnosť na šesť zápasov za zákrok na útočníka HKM Zvolen Kamila Brabenca v piatkovom stretnutí 12. kola Tipsport Ligy.

Slovan verí v ďalšie domáce výhry

Hokejistom Slovana Bratislava sa po dlhšej dobe opäť darí. V pondelok zdolali vo forme hrajúci Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po predĺžení a nájazdoch a úspešnú sériu natiahli už na tri zápasy.

Hokejista Bezúch sa vrátil zo Švédska do Skalice

Vedenie HK 36 Skalica podpísalo s útočníkom Jurajom Bezúchom dvojročnú zmluvu. Bezúch strávil niekoľko mesiacov vo Švédsku, kde v úvode prebiehajúcej sezóny hral za treťoligový klub Vimmerby HC.

Detroit mení útoky, Tatar bude hrať so Sheahanom a Nyquistom

Tatar hral s Richarsom už v predsezónnej príprave a spolupráca im fungovala dobre.

Žraloci si vylámali zuby na skvelom Antti Raantovi, fínsky brankár zlikvidoval všetkých 22 striel hostí.,aktualizované

Laco vychytal triumf Astany, Jurčina asistoval v Záhrebe

Laco zaznamenal 33 úspešných zásahov, inkasoval len v závere prvej tretiny z hokejky Robinsona. Barys v tretej časti gólmi Krasnoslobodceva a Dawesa skóre otočil a získal tri body.

Do Slovana prišiel ďalší Kanaďan Louis Leblanc

Dvadsaťštyriročný Leblanc vie hrať na poste stredného útočníka i na krídle. Uplynulú sezónu strávil v nižšej AHL v drese Norfolku a v 71 zápasoch nazbieral 29 bodov.

Slovan zdolal Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po predĺžení a nájazdoch

V predĺžení gól nepadol a tak v nájazdoch rozhodol o treťom triumfe domácich v rade Jeglič.,aktualizované

Admiral Vladivostok podľahol CSKA Moskva 0:2

Oba góly pondelňajšieho zápasu KHL strelil v záverečnej tretine útočník Andrej Svetlakov. Čistým kontom sa zaskvel brankár CSKA Stanislav Galimov. ,aktualizované

Hradec Králové zdolal Karlovy Vary, Kukumberg prihral Dejovi na gól

Hostia pod taktovkou bývalého trénera HC Košice Petra Oremusa cestovali domov bez bodového zisku.

Hviezdami týždňa NHL sa stali Price, Seguin a Tarasenko

Price vychytal v uplynulom týždni tri víťazstvá v troch dueloch s priemerom jedného inkasovaného gólu na zápas a s úspešnosťou zásahov 96,3 percenta.