Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Hokej

Hokejisti SR do 16 rokov sa predstavia na Turnaji 4 krajín vo Fínsku

Vo meste Riihimäki budú v ďnoch 27. – 29. decembra ich súpermi rovesníci z Nemecka, Fínska a Švajčiarska.

MS do 20 rokov: Slováci sú už kompletní, Kanada ich privítala mrazivo

K tímu sa po prílete pridali ôsmi hráči pôsobiaci v zámorí, ktorí by mali patriť k oporám výberu Ernesta Bokroša.

Sutter posadil Gáboríka na tribúnu: Mám na to právo

Tréner LA Kings Darryl Sutter sa rozhodol vynechať skúseného slovenského hokejistu zo zostavy z výkonnostných dôvodov.

Boston zdolal Los Angeles 1:0, Gáborík bol iba na tribúne

Obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 23:25 minúty bez bodového zápisu, brankár Kings Peter Budaj pokryl 29 z 30 striel súpera a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.,aktualizované

Sen o olympiáde sa Slovenkám rozplynul. Proti boli nórske hokejistky

Zverenky Andreja Schöbera si na turnaji pripísali jedno víťazstvo a dve prehry, v štvorčlennej tabuľke obsadili tretiu priečku. ,aktualizované

NHL:Tatar prelomil smolu, v profilige dal za Detroit premiérový hetrik

Slovenský hokejista tak pomohol k víťazstvu 6:4 nad Anaheimom. Do kanadského bodovania sa zapísali aj ďalší traja Slováci.,aktualizované

Hlinka sa naladil na Vianoce - aj vďaka súhre s Cingim a Kudrnkom

K dobrému naladeniu sa mu dopomohol nielen strelený gól, ale aj kolektívne víťazstvo 6:1 nad Francúzskom. Myslím si, že sme odohrali skutočne dobrý zápas, nielen naša formácia, ale všetky, dodal.

SR 17 zdolala v predĺžení Švajčiarsko, Čacho: Chlapci hrali so srdcom

Na podujatí International Chablais Hockey Trophy v piatok zverenci trénera Viliama Čacha prehrali s USA 2:4, v nedeľu sa ešte stretnú s Ruskom.

ZOH KVALIFIKÁCIA: Slovenky prehrali s Maďarkami.S Nórkami musia vyhrať

Zverenky trénera Andreja Schöbera si skomplikovali boj o jedinú postupovú miestenku do ďalšej fázy. ,aktualizované

Cíger vyzdvihol hru so srdcom: Chalani dokážu bojovať za Slovensko

Slovenskí hokejisti po debakli 1:7 s Bieloruskom si napravili reputáciu na druhý deň Švajčiarskeho pohára a Francúzsko v súboji o tretie miesto deklasovali 6:1.,aktualizované

Slováci si napravili reputáciu, Francúzov zdolali o päť gólov

Na tohtoročnom Švajčiarskom pohári obsadili tretiu priečku. ,aktualizované

Jaroš predĺžil kontrakt s Luleou: Mám radosť zo zotrvania

Slovenský hokejista dúfa, že sa jeho kariéra aj naďalej bude uberať správnym smerom a že urobí ďalší pokrok pred prechodom do zámoria.

Slovenský brankár kryl všetkých 39 striel domácich a v sezóne zaknihoval tretí shutout. O výhre hostí rozhodol v nadstavení Tyler Toffoli a Pittsburghu tak ukončil sériu siedmich víťazných zápasov.,aktualizované

Debakel v hlavách len do polnoci, Laco: Vieme, čo treba zlepšiť

Kalich horkosti vypil do dna brankár Ján Laco, keď inkasoval až sedemkrát. V druhej tretine predovšetkým z protiútokov súpera, ktorým predchádzali prepadnutia slovenských hokejistov.

Tomáš Kopecký ukončil pôsobenie v Slovane Bratislava

Tridsaťštyriročný víťaz dvoch Stanleyho pohárov prišiel do tímu KHL začiatkom novembra s cieľom pomôcť mužstvu čo najviac, no nepodarilo sa mu to.

MIRO ĎURÁK: Kedysi kryl chrbát Pálffymu, dnes je rád, že vôbec žije

Hokejista Miroslav Ďurák má za sebou mesiace, ktoré by nedoprial ani najväčšiemu nepriateľovi. K diagnóze, pre ktorú musel skončiť s hokejom, sa však postavil čelom a dnes je už z najhoršieho vonku.

Cíger hodnotí debakel s Bieloruskom: Môže za to neskúsenosť a psychika

Po Cígerovom krátkom prehovore zavládlo v kabíne absolútne ticho. ,aktualizované

Slovenky zdolali Kazachstan v prvom súboji olympijskej kvalifikácie

Ak chcú Slovenky pomýšľať na postup, potrebujú ísť do každého zápasu s cieľom vyhrať.

V dohrávke 14. kola Tipsport ligy vyhrali Martinčania

Najlepší hokej sa hral v tretej tretine. Domáci sa dokázali presadiť už v 42. minúte, keď po dobre zahratej presilovke fínsky obranca Pulli vyrovnal.,aktualizované

Rusko zvíťazilo v piatkovom zápase Channel One Cupu nad Českom

Súboj bol súčasťou Euro Hockey Tour.

Marinčin bude pre zranenie mimo hry štyri až šesť týždňov

V inkriminovanom dueli po strete s českým útočníkom Bruins Davidom Krejčím narazil na zadný mantinel a z ľadu odišiel s problémami po dlhšom ošetrení.

Slováci predviedli s Bieloruskom nekompaktný výkon, zažili debakel

Autorom jediného slovenského zásahu bol Andrej Kudrna. ,aktualizované

Defenzívu hokejového Popradu vystuží Rus Guľajev

Dvadsaťsedemročný obranca odštartoval sezónu v KHL v tíme Avtomobilist Yekaterinburg, v drese ktorého odohral 11 zápasov bez bodového zisku.

Hokejový reprezentant do 20 rokov Murín mieri do univerzitnej NCAA

Murín strávil túto sezónu v tíme HK Orange 20, v 19-tich zápasoch v Tipsport Lige nazbieral päť bodov (2+3), rovnakú bilanciu mal v ôsmich súbojoch v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

V ôsmich zápasoch zámorskej NHL v noci na piatok sa predstavili siedmi slovenskí hokejisti, z nich bodovo sa presadili traja. ,aktualizované

Švédsko a Fínsko zvíťazili vo štvrtkových zápasoch Channel One Cupu

V moskovskom stretnutí turnaja, ktorý je súčasť Euro Hockey Tour, si Švédi poradili s Rusmi 3:1.

Slovenské hokejistky do 18 rokov vysoko zvíťazili nad Poľkami

V ďalších dueloch sa mladé Slovenky v Púchove predstavia v piatok proti Maďarsku a v sobotu proti Česku.

Cígerovi sa štvrtkový tréning páčil, proti Bielorusom v bránke s Lacom

Prvým súperom slovenských reprezentantov v Bieli bude Bielorusko, ktoré vlani na ceste za turnajovým prvenstvom prevýšili herne aj gólovo a triumfovali 4:1.

V záverečnom kempe SR je 19 hráčov z Európy a 8 zo zámoria

Európska časť kádra sa stretla vo štvrtok v Piešťanoch, o deň neskôr zamieri zo Schwechatu cez Zürichu a Montreal do Cornwallu, kde mladí Slováci absolvujú finálnu prípravu.

Čajkovského prvý gól v drese Jekaterinburgu pomohol k výhre nad Amurom

Čajkovský sa strelecky presadil v 27. minúte, keď zvýšil na priebežných 2:0 pre hostí.

Slovanu hrozí arbitrážny súd, Kovalenko:Je to najproblematickejší klub

Hráčska asociácia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHLPA), ktorá pozorne sleduje situáciu s meškajúcimi výplatami, sa chystá podať celý prípad na arbitrážny súd Ruskej hokejovej federácie.

Hokejistky SR zabojujú o Pjongčang, Schöber: Dôležitý je dobrý vstup

Od piatka do nedele sa predstavia na turnaji F-skupiny 3. kola olympijskej kvalifikácie v nórskom Stavangeri, kde odohrajú tri zápasy postupne proti výberom Kazachstanu, Maďarska a domáceho Nórska.

Lintner verí, že sa začala tradícia zápasov proti reprezentácii

Riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner vyjadril veľkú spokojnosť s prípravným zápasom, v ktorom výber najvyššej domácej súťaže zdolal slovenskú hokejovú reprezentáciu 6:1.

Legendárny tréner klubov NHL Ron Wilson utrpel mŕtvicu

Podľa informácií Los Angeles Times sa z nej úspešne zotavuje, svojim priateľom poslal správu, že je v poriadku.

LA Kings bez Quicka do februára, Budajovi možno pribudne konkurencia

Brankárska jednotka Los Angeles Kings Jonathan Quick si privodila zranenie tridsať sekúnd pred koncom prvej tretiny v otváracom súboji sezóny proti San Jose.

ŠVAJČIARSKY POHÁR:Slováci chcú v Bieli uspieť kolektívom a bojovnosťou

V Bieli ich na úvod čakajú Bielorusi, od ktorých očakávajú agresívny herný prejav s aktívnym forčekingom.

Slovenský obranca bol s 27:07 min. najvyťaženejším korčuliarom v zápase, v ktorom vyslal na súperovu bránku štyri strely. ,aktualizované

Vedenia sa už v 2. minúte ujali tipsportligisti zásluhou Blackwatera.,aktualizované

Dlouhý a Chábera skončili v Trenčíne pre neuspokojivé výkony

Dlouhý odohral za Trenčín 26 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri presné zásahy a tri asistencie.

Počas liečby problémov so srdcom stratil veľa kilogramov a musí sa vyhýbať fyzickej aktivite. Hokejista však doteraz nepozná príčinu vírusového ochorenia.