Slovan zdolal Dinamo Minsk po nájazdoch a stále živí šancu na play off

Z hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 26. februára 2014 v Bratislave. Na snímke vpravo strelec gólu Branko Radivojevič a Peter Ölvecký sa radujú z úvodného gólu. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Slovan odštartoval zápas dobre a už v 5. minúte sa ujal vedenia po góle Radivojeviča.

Bratislava 26. februára (TASR) -Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v stredajšom zápase KHL nad posledným tímom Západnej konferencie Dinamom Minsk 4:3 po predĺžení a nájazdoch a stále živia aspoň teoretickú šancu na postup do play off. Na ôsmy Lokomotiv Jaroslavľ však strácajú až osem bodov, pričom v troch záverečných dueloch základnej časti ich môžu nazbierať maximálne deväť.

Slovan odštartoval zápas dobre a už v 5. minúte sa ujal vedenia po góle Radivojeviča. Odpoveď hostí prišla už o štyri minúty neskôr, keď sa presadil Irgl. Aj úvod druhej časti vyznel pre Slovan, počas presilovky ho poslal do vedenia Šatan. Ani toto vedenie im však nevydržalo, keď Surový vo vlastnom oslabení premenil samostatný únik a na začiatku tretej časti poslal Minsk do vedenia Materuchin. Domáci vyrovnali so šťastím v 56. minúte, keď si puk zrazil do siete Lintner. V nájazdoch rozhodol o výhre domácich Štajnoch.

"Belasých" čakajú v základnej časti ešte tri domáce zápasy. Najbližšie sa predstavia v piatok o 19.00 h s Donbassom Doneck, v nedeľu o 17.00 h sa stretnú so Spartakom Moskva a posledné stretnutie odohrajú proti Medveščaku Záhreb.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Radivojevič (Ölvecký, Brejčák), 23. Šatan (Radivojevič, Bližňák), 56. Ölvecký, rozh. nájazd: Štajnoch - 9. Irgl (Krajíček, Surový), 39. Surový, 43. Materuchin (Kaľužnyj, Krajíček). Rozhodcovia: Bondar, Buturlin - Lazarev, Palej, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Ölvecký - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Hudáček, Bližňák, Vondrka - Kudrna, Šťastný, T. Mikúš (od 21. Daňo)

Dinamo Minsk: Miľčakov - Goroško, Krajíček, Nogačov, Lintner, Usenko, Filičkin - Kaľužnyj, Stas, Materuchin - Irgl, Surový, Jefimenko - Gavrus, Kitarov, Zacharov - Protaseňa, Drozd, Pavlovič

Z hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 26. februára 2014 v Bratislave. Na snímke vľavo Libor Hudáček (Slovan), uprostred Andrej Stas (Dinamo) a vpravo Jonathan Sigalet (Slovan).

Priebeh zápasu

Zápas mal od začiatku dobrý spád a po niekoľkých pološanciach na oboch stranách prišiel v 5. minúte úvodný gól. Postarala sa oň prvá formácia domácich. Po prihrávke Ölveckého sa šikovne uvoľnil Radivojevič a zasunul puk za chrbát bezmocného Miľčakova - 1:0. "Belasým" však náskok dlho nevydržal a už v 9. minúte svietilo na ukazovateli skóre 1:1. Krajíček potiahol puk do pásma, prihral pred bránku voľnému Irglovi a ten prestrelil Janusa. O minútu neskôr mohli ísť hostia do vedenia. Protaseňa vybojoval puk, nakorčuľoval si pred Janusa, ale ten jeho pokus s námahou vyrazil. Pri zákroku síce prišiel o hokejku, no poradil si aj s následnou nebezpečnou dorážkou Krajíčka. Ďalšie minúty už príliš atraktívny hokej nepriniesli. Bojovalo sa najmä v strednom pásme, s množstvom nepresností a tak si ani jedno mužstvo nevypracovalo šance na zmenu skóre. V závere prvej tretiny ešte pekne vystrelil Ölvecký, ale Miľčakov si poradil aj s jeho pokusom.

Slovan vyštartoval do druhého dejstva veľmi dobre a brankár hostí mal plné ruky práce už v úvodnej minúte po akcii Bartoviča so Šťastným. Následne prišlo prvé vylúčenie v zápase a Slovan si zahral presilovku. Radivojevič so Šatanom a Bližňákom predviedli výbornú akciu na jeden dotyk, ale posledný menovaný napálil len žŕdku. "Belasí" však udržali puk na svojich hokejkách a o pár sekúnd už viedli. Radivojevič poslal krížnu prihrávku na druhú stranu na Šatana a ten z prvej prestrelil brankára hostí - 2:1. Ďalší priebeh poznačili viaceré vylúčenia. Kým domáci si vypracovali niekoľko dobrých šancí, Minsk bol pri svojich početných výhodách bezzubý. Napriek tomu dokázal v závere tretiny vyrovnať a dokonca vo vlastnom oslabení. Vondrka so Sigaletom sa v snahe udržať puk v útočnom pásme zrazili na modrej čiare, dostal sa k nemu pohotový Surový, ktorý bez problémov premenil samostatný únik - 2:2.

Hostia sa v tretej časti dokázali presadiť už aj v početnej výhode a prvýkrát v zápase sa dostali do vedenia. V 43. minúte dostal puk za Janusov chrbát Materuchin - 2:3. Slovanu sa podarilo so šťastím vyrovnať až v 56. minúte, keď si puk zrazil do bránky Lintner. Gól pripísali Ölveckému. O triumfe domácich rozhodol v nájazdoch Štajnoch.

Hlasy

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Po zápasovej prestávke bolo vidieť, že nám viazli kombinácia a pohyb. No napriek tomu sme sa snažili a mali sme veľkú motiváciu vyhrať. Pri záverečnom tlaku sme vďaka bojovnosti a troche šťastia dokázali vyrovnať. Vďaka premenenému nájazdu Štajnocha si z dnešného zápasu odnášame to najcennejšie - výhru."

Ľubomír Pokovič, tréner Dinama Minsk: "Bol to zaujímavý zápas, ktorý sa hral po dlhšej pauze. Bol bojovný a napínavý. Viedli sme celú tretiu tretinu, ale zápas sme nedotiahli do víťazného konca. V závere sme dostali nešťastný gól od korčule jedného z našich hráčov. Mohli sme vyhrať v riadnom hracom čase a aj v predĺžení, keď išiel Irgl sám na brankára. Nájazdy nám už nevyšli."