Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Roman Polák po náraze od Slobodu s poraneným ramenom, v Minsku dohral

Roman Polák Foto: TASR/AP

Röntgenové vyšetrenie odhalilo poranenie väzov.

Minsk 10. mája (TASR) - Pre obrancu českej hokejovej reprezentácie Romana Poláka sa svetový šampionát v bieloruskom Minsku skončil už počas prvého zápasu.

Zadák St. Louis Blues odstúpil zo súboja so Slovenskom v 28. minúte po tvrdom náraze od Karola Slobodu, z ktorého si odniesol poranené rameno.

Polák sa po zákroku iba ťažko zdvíhal z ľadu, pomôcť mu z neho museli maséri, ktorí ho odviedli do šatne. Následne zamieril do nemocnice na röntgenové vyšetrenie, ktoré odhalilo poranenie väzov.

"Má poškodený ramenný kĺb. Stalo sa presne to, čo sme nechceli," uviedol pre portál sport.cz tréner českého tímu Vladimír Růžička. Ten po zranení kľúčového hráča točil najprv iba šiestich obrancov, neskôr sa rozhodol poslať do hry i debutujúceho Ondřeja Vitáska. V zálohe má ešte dosiaľ nezapísaného obrancu Michala Jordána.

Česi v úvodnom vystúpení na MS zdolali Slovákov 3:2 po predĺžení, víťazný gól vsietil v 62. minúte Jakub Klepiš.