Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Tybor dvomi gólmi posunul Pardubice do štvrťfinále play off

Radoslav Tybor Foto: TASR

Slovenský hokejista Radoslav Tybor sa so šiestimi presnými zásahmi stal najlepším strelcom série predkola so Slaviou.

Praha 16. marca (TASR) - Slovenský hokejista Radoslav Tybor prispel dvomi gólmi k víťazstvu Pardubíc v rozhodujúcom piatom zápase série predkola play off českej extraligy nad Slaviou Praha v pomere 6:4.

Hosťom nepomohol ani presný zásah Dávida Skokana a po prehre 2:3 na zápasy sa pre nich sezóna skončila.

Domáci prehrávali so Slaviou po dvoch tretinách 3:4, v záverečnom dejstve však najskôr vyrovnal Petr Sýkora a následne sa dvakrát presadil v rozpätí necelých dvoch minút aj slovenský reprezentant. Pardubice po triumfe v rozhodujúcom stretnutí uzavreli osmičku štvrťfinalistov play off českej extraligy a v prvej fáze vyraďovačky narazia na Třinec s Petrom Hamerlíkom v bránke. Tybor sa so šiestimi presnými zásahmi stal najlepším strelcom série predkola so Slaviou.

Dva góly zaznamenal aj útočník Juraj Majdan pri víťazstve Litvínova v Chomutove. "Žlto-čierni" sú na čele skupiny o udržanie s 12-bodovým náskokom pred Karlovými Varmi a baráži o extraligu sa vyhnú.

Predkolo play off - 5. zápas:

ČSOB Pojištovna Pardubice - Slavia Praha 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
Góly: 16. Kočí, 26. Semorád, 30. Zohorna, 41. Sýkora, 42. TYBOR, 44. TYBOR - 1. Bednář, 7. SKOKAN, 29. Jelínek, 39. Wharton
/3:2 na zápasy - Pardubice sú vo štvrťfinále play off/

O udržanie:

Energie Karlove Vary - Rytíři Kladno 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 15. Rýgl, 42. Zucker - 11. Rudovský, 25. Strnad (MAJESKÝ), 29. Rudovský, 60. Tenkrát

Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 37. Lojek - 36. MAJDAN, 43. Piroš, 48. MAJDAN