Brankár Boston Bruins Jaroslav Halák (41) počas tretej tretiny zápasu proti Buffalo Sabres. Foto: TASR

Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom. Ďalšie presné zásahy Bostonu pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron.

New York 5. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na piatok v zámorskej NHL gólom k triumfu Bostonu na ľade Buffala 4:0. Brankár hostí Jaroslav Halák zaznamenal 43. shutout v profilige, keď kryl všetkých 32 striel Sabres. Brad Marchand si pripísal na konto štyri asistencie. Bruins si napravili chuť po úvodnom debakli 0:7 na ľade Washingtonu Capitals.

Arizona v zostave s Richardom Pánikom prehrala v Dallase 0:3, Winnipeg bez Marka Daňa triumfoval v St. Louis 5:1. Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom. "Vždy je veľmi dôležité, keď strelíte prvý gól, hlavne na klziskách súperov. Keď musíte doháňať manko, často ťaháte v zápase za kratší koniec," uviedol kapitán Bostonu.

Ďalšie presné zásahy Bruins pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron. Halák zaznamenal čisté konto už v druhom súťažnom zápase v drese "medveďov".

Proti Washingtonu zasiahol do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre obhajcov Stanleyho pohára, keď vystriedal Fína Tuukku Raska a kryl 16 striel. Od trénera Brucea Cassidyho si vyslúžil pochvalu a v súboji s Buffalom chytal od začiatku. "Po debakli vo Washingtone bolo dôležité rýchlo sa zmobilizovať. čo sa nám aj podarilo. Víťazstvo v Buffale sme potrebovali ako soľ," citovali Haláka zámorské médiá.

NHL - sumáre

BUFFALO SABRES - BOSTON BRUINS 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 7. CHÁRA (Marchand, McAvoy), 16. Donato (Marchand, Bergeron), 37. Pastrňák (Krejčí, Marchand), 60. Bergeron (Marchand). Brankári: Hutton - HALÁK, strely na bránku: 32:26, 19.070 divákov

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK ISLANDERS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 59. Staal (Hamilton, Aho) – 30. Filppula (Nelson), 61. Bailey (Barzal, Pulock). Brankári: Mrázek - Greiss, strely na bránku: 46:20, 18.68 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - WASHINGTON CAPITALS 7:6 pp (2:3, 3:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 2. Oleksiak (Malkin, Kessel), 8. Guentzel (Sprong, Schultz), 21. Letang (Crosby, Dumoulin), 36. Guentzel (Schultz, Hörnqvist), 37. Brassard (Simon, Dumoulin), 43. Malkin (Letang, Crosby), 62. Letang (Malkin, Kessel) – 4. Vrána (Bäckström, Oshie), 5. Orpik, 8. Ovečkin (Djoos, Kuznecov), 24. Carlson (Connolly), 54. Oshie, 54. Oshie (Carlson). Brankári: Murray - Holtby, strely na bránku: 41:36, 18.627 divákov

NEW YORK RANGERS - NASHVILLE 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Fast (Chytil), 60. Bučnevič (Zibanejad, Zuccarello) – 24. Forsberg (Turris, Smith), 44. Subban (Ekholm, Sissons), 59. Sissons (Ellis, Ekholm). Brankári: Lundqvist - Rinne, strely na bránku: 36:33, 17.117 divákov

DETROIT RED WINGS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 28. Cholowski (Larkin, Nyquist), 37. Bertuzzi (Larkin, Nyquist) – 6. Atkinson (Dubois, Panarin), 34. Anderson (Dubinsky, Duclair), 63. Panarin (Foligno, Nutivaara). Brankári: Howard - Korpisalo, strely na bránku: 20:39, 19.515 divákov

OTTAWA SENATORS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:4 pp (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Smith (White, Chabot), 13. Lajoie (Duchene, Dzingel), 17. White (Lajoie, Tierney) – 5. DeBrincat, 11. Toews (Gustafsson), 53. Seabrook (Kane, Kämpf), 61. Kane (Toews). Brankári: Anderson - Ward, strely na bránku: 25:43, 15.858 divákov

ST. LOUIS BLUES - WINNIPEG JETS 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Góly: 55. Dunn (O'Reilly, Bozak) – 5. Laine (Scheifele, Wheeler), 46. Lowry, 47. Wheeler (Connor, Scheifele), 48. Connor (Trouba, Laine), 52. Tanev (Roslovic, Vesalainen). Brankári: Allen - Hellebuyck, strely na bránku: 42:25, 18.292 divákov

DALLAS STARS - ARIZONA COYOTES 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 25. Shore (Faksa, Carrick), 25. Radulov (Benn, Carrick), 26. Klingberg (Lindell, Benn). Brankári: Bishop - Raanta, strely na bránku: 25:30, 18.532 divákov

COLORADO AVALANCHE - MINNESOTA WILD 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 13. Söderberg (Nieto), 31. MacKinnon (Rantanen, Nemeth), 59. Rantanen (Landeskog), 60. Compher (Kerfoot, Söderberg) – 7. Parise (Koivu, Niederreiter. Brankári: Varlamov - Dubnyk, strely na bránku: 40:21, 18.086 divákov

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - PHILADELPHIA FLYERS 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 7. Marchessault (Merrill, Fleury), 49. Bellemare – 12. Lindblom (Sanheim, Voráček), 19. Simmonds (Hägg), 23. Simmonds (Voráček, Giroux), 27. Hägg (Van Riemsdyk, Vorobjov), 28. Laughton (Gudas, Raffl). Brankári: Fleury (31. Subban) - Elliott, strely na bránku: 25:25, 18.555 divákov

Zdeno Chára (Boston) 25:55 1 0 1 +1 2 2

Richard Pánik (Arizona) 15:57 0 0 0 0 0 0

--------------------------------------------

Jaroslav Halák (Boston) 60:00 32/32 100%

/pozn.: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/