Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Laco vychytal triumf Astany, Jurčina asistoval v Záhrebe

Slovenský brankár Ján Laco, archívne foto. Foto: FOTO TASR/AP

Laco zaznamenal 33 úspešných zásahov, inkasoval len v závere prvej tretiny z hokejky Robinsona. Barys v tretej časti gólmi Krasnoslobodceva a Dawesa skóre otočil a získal tri body.

Moskva 20. októbra (TASR) - Ján Laco zažiaril v pondelňajšom zápase KHL. Slovenský hokejový brankár vychytal cenné víťazstvo Barysu Astana 2:1 na ľade favorizovaného Dinama Moskva. Laco zaznamenal 33 úspešných zásahov, inkasoval len v závere prvej tretiny z hokejky Robinsona. Barys v tretej časti gólmi Krasnoslobodceva a Dawesa skóre otočil a získal tri body.

Slovenský obranca Milan Jurčina si pripísal jednu asistenciu pri "divokej" prehre Medveščaku Záhreb s Jugrou Chanty-Mansijsk 6:7 po nájazdoch. Hokejisti CSKA Moskva zvíťazili nad domácim Admiralom Vladivostok 2:0, keď oba góly strelil v záverečnej tretine útočník Andrej Svetlakov. Čistým kontom sa zaskvel brankár CSKA Stanislav Galimov.

KHL - pondelok:
Amur Chabarovsk - Severstaľ Čerepovec 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 14. Tolpeko, 37. Vl. Ušenin - 34. Kovyršin, 47. Mons, 53. Monachov

Admiral Vladivostok - CSKA Moskva 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 51. Svetlakov, 57. Svetlakov

Metallurg Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:4 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Kaprizov, 40. Stoa, 59. Fairchild – 31. Stepanov, 38. Meleško, 49. Pavlovič, rozh. nájazd Stepanov

Sibir Novosibirsk - Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 20. Ullström, 30. Kopejkin, 31. Šumakov, 49. Ridderwall - 47. S. Kosticyn

Dinamo Moskva - Barys Astana 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 19. Robinson - 47. Krasnoslobodcev, 52. Dawes /za hostí Laco 33 zákrokov/

Viťaz Moskovská oblasť - Avangard Omsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 16. a 36. Makejev, 56. Afinogenov - 22. Zubov

Medveščak Záhreb – Jugra Chanty-Mansijsk 6:7 pp a sn (3:3, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Perkovich, 6. Zanoski, 14. Brule, 36. Kvapil (JURČINA), 40. Kinrade, 51. Smoleňák – 2. Panov, 13. Gusev, 19. Panov, 37. Michnov, 38. Panov, 47. Taratuchin, rozh. nájazd Panov