< sekcia Hokej

Jágr bude aj naďalej pôsobiť v NHL, s týmto klubom sa dohodol

Jaromír Jágr pred bránkou fínskeho brankára Karri Rämöa v zápase New Jersey Devils s Calgary Flames. Foto: TASR/AP

Legendárny muž s číslom 68 bol najproduktívnejším hráčom Devils, keď strelil 24 gólov a zaznamenal 67 bodov. Prekonal viacero historických rekordov.

New York 30. apríla (TASR) - Český hokejový veterán Jaromír Jágr bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v tíme NHL New Jersey Devils. Nový kontrakt ešte 42-ročný hokejista nepodpísal, ale informáciu o ústnej dohode priniesli viaceré zámorské médiá a po príchode do Čiech ju potvrdil aj samotný Jágr.

"Dá sa povedať, že sme dohodnutí na ročnom kontrakte," povedal pre idnes.cz Jágr na zraze českej reprezentácie, za ktorú nastúpi na Švédskych hrách aj na majstrovstvách sveta v Bielorusku. Podľa nj.com by sa hodnota kontraktu mala hýbať medzi piatimi a šiestimi miliónmi dolárov. V minulej sezóne mal Jágr základný plat dva milióny dolárov a ďalšie dva dostal ako bonus za to, že odohral aspoň 45 zápasov. S výkonmi Jágra boli v New Jersey veľmi spokojní a vedenie aj s trénerom jasne deklarovalo, že si chce najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL udržať.Legendárny muž s číslom 68 bol najproduktívnejším hráčom Devils, keď strelil 24 gólov a zaznamenal 67 bodov. Prekonal viacero historických rekordov, jedinou škvrnou na jeho pôsobení je, že sa Devils nedostali do play off.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.