Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovan ukončil trip prehrou na ľade Dinama Minsk 4:1

Vpravo brankár Johan Backlund sleduje puk a vľavo Jonathan Sigalet (obaja Slovan) v stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 4. septembra 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Dinamo Minsk odskočilo Slovanu Bratislava o tri body a posúva sa z ôsmej na šiestu priečku. Belasí zase klesajú na ôsmu priečku.

Bratislava 10. októbra (Teraz.sk) –Hokejisti Slovana Bratislava zakončili svoj druhý trip v rámci základnej časti KHL 2014/2015 prehrou. Bieloruskému Dinamu Minsk pod vedením trénera Ľubomíra Pokoviča podľahli na jeho ľade 1:4 a prepadli sa na 8. priečku v tabuľke Západnej konferencie.

Aktivita bola od úvodného vhadzovania na strane domácich a hoci sa postupom času osmelili v ofenzívne aj "belasí", úvodná tretina gól nepriniesla. V tej druhej to však nebolo len predstavenie domáceho brankára Haugena, ale najmä presných a gólových kombinácií Dinama, po ktorých nastupovali jeho hráči do tretej časti hry s pohodlným náskokom 3:0. Hoci Sersen svojím sólom v 45. minúte vykresal nádej na zisk bodov, o polminúty neskôr odhodlanie Slovana zabrzdil štvrtým gólom Vesce.

Po návrate z Minska čaká na zverencov fínskeho kormidelníka Petriho Matikainena už v nedeľu o 17.00 h na domácom ľade nováčik nadnárodnej súťaže Jokerit Helsinki.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 24. Goroško (Krajíček), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaľužnyj (Cheechoo, Szczechura), 45. Vesce (Ellison, Linglet) - 45. Sersen (Bartovič). Rozhodovali: Kadyrov, Kulakov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 14.755 divákov

Dinamo Minsk: Haugen - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Kulakov, Kitarov, Meleško - Drozd, Gavrus, Zacharov

Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák - Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, White - Šťastný, Bližňák, Lunter

Priebeh zápasu

1. tretina
Domáci hneď od začiatku zaskočili Slovan aktívnou hru. Už v 2. minúte zakončil Linglet rýchly protiútok, strelou spoza obrancu však Backlunda neprekvapil. Následne dala o sebe vedieť aj elitná formácia Dinama na čele s Cheechoom, ktorý sa ocitol sám pred bránkou "belasých", no z tesnej blízkosti ju prestrelil. Hostia sa v úvodných minútach na ľade hľadali, až na konci 10. minúty sa Surový natlačil do zakončenia, puk za Haugena však zasunúť nedokázal. Ten istý hráč si o štyri minúty neskôr svoju akciu zopakoval, no neuspel ani tentoraz a pri dorážke Bartoviča pomohli Haugenovi spoluhráči. V 14. minúte Sersen oslabil svoj tím a hoci Dinamo dokázalo v presilovke zovrieť súpera, Szczechurova tutovka gól nepriniesla. Ten nepadol ani v samom závere prvej tretiny, keď naštartoval do brejku Bartovič, Haugen však vykorčuľoval proti nemu a vypichol mu puk.

2. tretina
Diváci v Minsk aréne sa napokon dočkali v 24. minúte a na ich radosť šli do vedenia domáci. Ellison vyhral buly, Krajíček naservíroval puk Goroškovi, ktorého tvrdá strela prepadla Backlundovi do bránky. Na druhej strane sa snažil o rýchlu odpoveď Bartovič, po jeho zakončení z ľavého krídla však vynikla Haugenova lapačka. Ďalšiu príležiosť mal aktívny Surový, ale ani tentoraz zoči-voči nórskemu brankárovi nepochodil. Odpoveď Dinama bola efektívejšia, Vesceho presnú prihrávku z rohu klziska využil po hrubej chybe "belasej" defenzívy v 28. minúte Linglet - 2:0. Slovan sa naďalej snažil o skorigovanie duelu, ale štyri minúty pred koncom potrestal ďalší nedôraz obrany Kaľužnyj.

3. tretina
V 45. minúte sa napokon "belasým" podarilo prelomiť čaro Haugena, Sersen sa odhodlal zo stredného pásma na individuálne sólo a to zakončil po ľahkom prechode do útočnej tretiny cez os klziska gólom. Presne o 30 sekúnd však našiel Ellison prihrávkou spoza bránky Vesceho, ktorý štvrtým gólom pochoval nádeje hostí na zisk bodov. Šesť minút pred treťou sirénou sa v dobrých pozíciách na kruhoch ocitol Bližňák a po ňom aj Šťastný, no ani jeden nenašiel recept na brankára domácich.

hlas po zápase /zdroj hcslovan.sk/:

Petri Matikainen:
"Zápas sme začali pasívne, neodohrali sme dobre prvú tretinu. Napriek tomu sme ustáli nápor a šance domácich, skóre bolo nerozhodné. V druhej tretine sme boli aktívnejší, hrali viac s pukom a vypracovali si príležitosti, bohužiaľ z nich nepadli góly. Problémom v prostrednej časti bolo niekoľko zbytočných chýb, ktoré Dinamo potrestalo. V tretej tretine sme znížili, no opäť nás zrazila chyba pred našou bránou a štvrtý gól. V KHL hrajú kvalitné mužstvá, ktoré dokážu takéto pochybenia okamžite využiť a Dinamo je jedným z nich. Gratulujem súperovi k víťazstvu."