Skalica v Bratislave triumfovala nad "dvadsiatkou" 3:2

Na snímke brankári Skalice Patrik Romančik (vpravo) a Miroslav Lipovský, archívne foto Foto: TASR/František Iván

Skaličania sa od úvodu "zahryzli" do svojho súpera, o víťazný gól sa v 48. minúte postaral Tomáš Nechala.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Hokejisti HK 36 Hant Skalica zvíťazili vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport extraligy 2014/2015 v Ružinove nad slovenským reprezentančným výberom do 20 rokov 3:2. O víťazný gól sa v 48. minúte postaral Tomáš Nechala.

Skaličania sa od úvodu "zahryzli" do svojho súpera, v 3. minúte však mieril Rejžek len do žŕdky. V ďalšom priebehu prvej tretiny spálili dobrú príležitosť domáci Sukeľ s Briestenským a keď sa nepresadil ani Jurík, v úvodnej časti gól nepadol. Na začiatku tej druhej mohol zmeniť skóre Briestenský, pred odkrytou bránkou však mieril len do tyčky. V 27. minúte sa napokon dvadsiatka ujala vedenia, Skalický vystihol rozohrávku hostí a svoje sólo v oslabení zakončil gólom. Odpoveď Záhorákov prišla do dvoch minút, Pavešicova delovka skončila za Okoličánym - 1:1. Lipovského následne nahradil v bránke Skalice Romančík, no veľa práce nemal. Gól tak opäť padol na opačnej strane, Stloukal sa prekľučkoval do zakončenia a vychutnal si Okoličányho. Hoci sa v 45. minúte podarilo Hrušíkovi vyrovnať, už o tri minúty neskôr sa od modrej do puku oprel Nechala a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Následne sa nepodarilo triumf hostí potvrdiť Chylovi ani Jabrockému, domáci zase v závere nevyužili šance Skalického a Bondru.

HK Orange 20 - HK 36 Hant Skalica 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
27. Skalický, 45. Hrušík (Hochel, Petráš) - 28. Pavešic (Bezúch, Jurík), 36. Stloukal, 48. Nechala (Jurík, Štumpf). Rozhodovali: Bundil - Kacej, Stanzel, zmeny: 29. Romančík za Lipovského (Skalica), vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 279 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Okoličány - Jendroľ, Pavúk, Bačik, Hochel, Mendrej, Varga, Vadovič, Fekiač - Koyš, Sukeľ, Briestenský - Skalický, Petráš, Kabáč - Tábi, Horvát, Hrušík - Bondra, Giľák, Galis

HK 36 Hant Skalica: Lipovský - Gründling, Jankovič, Horváth, Drtina, Pavešic, Nechala, Mikéska - Šimíček, Stloukal, Vaškovič - Chylo, Jabrocký, Méry - Bezúch, Štumpf, Jurík - Romančík, Brzobohatý, Rejžek