Futbal

V malom pražskom derby triumfovala Dukla, Považanec strelil gól

Domáci využili v druhom polčase oslabenie hostí a otočili nepriaznivý stav. Do vedenia ich dostal v 66. minúte slovenský stredopoliar Jakub Považanec. ,aktualizované

Barcelona vyhrala na ihrisku Leganesu suverénne 5:1

Dvoma gólmi sa pod víťazstvo podpísal Lionel Messi, ďalšie presné zásahy pridali Luis Suarez, Neymar a Rafinha.,aktualizované

Manchester City deklasoval Bournemouth 4:0

Futbalisti Manchestru City sú po piatich kolách s plným bodovým ziskom naďalej na čele anglickej Premier League.,aktualizované

Bundesliga: Dortmund rozstrieľal Darmstadt 6:0

V sobotňajšom bundesligovom zápase si Bavori poradili s Ingolstadtom 3:1 Borussia Dortmund rozstrieľala oslabený Darmstadt 98 6:0. ,aktualizované

Tréner Sturrock prezradil v knihe kurióznu výhovorku Mpenzu

Podľa trénera Paula Sturrocka nebral najmä tréningy príliš vážnea vytvoril nový rekord vo výhovorkách kvôli zraneniam.

V brazílskej nominácii aj navrátilci Oscar a Thiago Silva

Pre stredopoliara londýnskej FC Chelsea a zadáka parížskeho Saint-Germain je to návrat do reprezentačného dresu.

Uruguajčan Cavani strelil štyri góly za polčas

Uruguajský futbalista Edinson Cavani v službách Paríža Saint-Germain strelecky explodoval v piatkovom zápase na ihrisku Caen, keď v prvom polčase zaznamenal štyri góly.

Futbal: Hull ponúkol dočasnému trénerovi Mikeovi Phelanovi dlhodobý ko

Dočasný tréner anglického futbalového klubu Hull City AFC Mike Phelan dostal od vedenia ponuku stať sa natrvalo kormidelníkom družstva.

Infantino z FIFA nebude súdiť Rusko len na základe správy WADA

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino prezradil, že má veľmi dobré vzťahy s ruským ministrom športu Vitalijom Mutkom.

Futbal: Bayern v dueli proti Ingolstadtu bez tria Lahm, Alaba, Müller

Pre črevné ťažkosti ho vynechajú Philipp Lahm, David Alaba aj Thomas Müller.

Simeone a Atletico Madrid zredukovali dĺžku kontraktu o dva roky

Štyridsaťšesťročný Simeone zasadol na lavičku madridského klubu na konci roka 2011. Doviedol ho k zisku španielskeho titulu (2014) a do dvoch finále Ligy majstrov.

Souare bude po autonehode chýbať Crystal Palace približne pol roka

Dvadsaťšesťročného obrancu prepustia z nemocnice v sobotu, šesť dní po diaľničnej havárii v Londýne.

Tottimu tlieskali i fanúšikovia Plzne,Ďuriš by na jeho mieste nekončil

Niet mnoho futbalistov, ktorým pri nástupe na ihrisko tlieskajú aj fanúšikovia súpera.

EURÓPSKA LIGA: Mak sa podieľal na famóznom obrate Zenitu Petrohrad

Famózny obrat predviedli vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine Európskej ligy UEFA 2016/17 futbalisti Zenitu Petrohrad.

Slovan remizoval s Karabachom 2:2, Sýkora dal najrýchlejší gól

V drese hostí odchytal celý duel slovenský brankár Martin Dúbravka, v 75. minúte do zápasu zasiahol aj jeho krajan Igor Súkenník.

Legia sa ospravedlnila za správanie fanúšikov,trest od UEFA ju neminie

Okrem veľkého množstva odpálených svetlíc v hľadisku a bitky s usporiadateľmi zaplatí zrejme Legia pokutu aj za pokriky.

V roku 2018 sa finále Ligy majstrov uskutoční v Kyjeve

O dejisku sa rozhodlo v Aténach na prvom zasadnutí exekutívy Európskej futbalovej únie pod vedením nového prezidenta UEFA Aleksandra Čeferina.

Slovensko kleslo v rebríčku FIFA o štyri miesta, na čele je Argentína

Angličania, ktorí boli prvým súperom Slovenska v kvalifikácii MS 2018, sa po víťazstve 1:0 v Trnave posunuli na 12. miesto.

POTVRDENÉ: Generálnym sekretárom UEFA je Theodoridis

Grécky funkcionár dočasne od marca zastupoval na poste Gianniho Infantina, ktorý sa však stal prezidentom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Futbalistov z najvyšších klubov bičujú vážne zranenia nôh

Dyer bude chýbať Swansea dva mesiace, podrobí sa operácii členka. Atletico Madrid zas bude dva týždne bez stredopoliara Tiaga, operovať mu budú členok.

Ronaldo po triumfe Realu Madrid nad Sportingom Lisabon 2:1 priznal, že nastúpiť proti bývalému klubu nebolo pre neho vôbec jednoduché. V Sportingu pôsobil šesť rokov a odštartoval tu svoju kariéru.

Greguš pri debute s červenou kartou: Octavia som sa ani nedotkol

Slovenský futbalista bol veľmi sklamaný, že počas prvého zápasu v skupine Lige majstrov musel opustiť ihrisko 25 minút pred koncom. FC Kodaň však odviedol fantastickú robotu a ubránil remízu.

Real Madrid otočil zápas so Sportingom Lisabon, Greguša vylúčili

Leicester City pri svojom debute v Lige majstrov zvíťazil na pôde FC Bruggy 3:0, o čo sa dvoma gólmi pričinil Riyad Mahrez,aktualizované

SLOVNAFT CUP: Trnava, Myjava, Žilina aj Prešov postúpili do 4. kola

Do nasledujúcej fázy sa prepracoval aj ďalší fortunaligista FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble. ,aktualizované

Televízia zrušila reláciu Di Cania pre fašistické tetovanie

Pre Di Cania nejde o prvý problém s touto tématikou, v roku 2005 ho ešte ako hráča Lazia Rím potrestali za opakovaný fašistický pozdrav.

Šok v Rusku: Futbalista Bezrodnyj zomrel vo veku 37 rokov na infarkt

Rodák z Ukrajiny získal so Spartakom Moskva štyri majstrovské tituly.

Pehrsson odstúpil z pozície trénera futbalovej reprezentácie Estónska

Pehrsson pôsobil na reprezentačnej lavičke od roku 2013 a za trojročné obdobie si na svoje konto pripísal s tímom 11 víťazstiev, osem remíz a 14 prehier.

Šoltinský skončil v pozícii šéfa futbalových Michaloviec

Nečakaný krok doterajšieho predsedu predstavenstva a šéfa MFK Zemplín prekvapil aj najbližších zamestnancov.

Sunderland podpísal s Koném nový päťročný kontrakt

Reprezentant Pobrežia Slonoviny bude podľa vylepšeného kontraktu obliekať dres "čiernych mačiek" minimálne do roku 2021.

Hipp sa v Jihlave posunul na post asistenta, jeho śéfom sa stal Bílek

Päťdesiatjedenročný Bílek sa do českej ligy vracia po ôsmich rokoch.,aktualizované

Slovinec Čeferin sa stal nástupcom Platiniho na poste prezidenta UEFA

Rozhodli o tom utorňajšie prezidentské voľby na mimoriadnom kongrese UEFA v Aténach.,aktualizované

Platini v rozlúčkovom prejave na kongrese UEFA: Mám čisté svedomie

Jeho nástupcom na poste šéfa UEFA sa v stredu stal Slovinec Aleksander Čeferin.

Beckenbauer nepracoval zadarmo, dostal 5,5 milióna eur

Beckenbauera a ďalších funkcionárov vyšetruje švajčiarska prokuratúra v súvislosti s údajnou korupciou pri kandidatúre Nemecka na usporiadanie MS 2006.

Neapol vyhral v Kyjeve, Milik úspešný už v prvom polčase

Ďalším súperom SSC bude 28. septembra lisabonská Benfica.

Dvoma gólmi v prvom polčase nasmeroval favorita k triumfu v zápase C-skupiny argentínsky útočník Lionel Messi.

Žilina predĺžila zmluvu s brankárom Volešákom do júna 2019

Skúsený gólman stojí v žilinskej bráne od roku 2014.

SLOVNAFT CUP: Futbalisti Slovana Bratislava postúpili do 4. kola

V utorňajšom dueli 3. kola vyhrali belasí na ihrisku TJ Tatran Oravské Veselé suverénne 6:1. ,aktualizované